Jaki wózek dla rocznego dziecka?

Wybierając wózek dla rocznego dziecka bierzemy pod uwagę kilka kluczowych kwestii, przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort podróżowania dziecka. Bardzo ważny jest też etap rozwoju, na jakim dziecko się znajduje mając ok. jednego roku. Dzieci takie m.in. samodzielnie już siedzą, co sprawia, że nie wolno przewozić ich w gondoli, tylko w wózkach spacerowych, czy wózkach z siedziskiem spacerowym. Co równie ważne, dzieci w wieku ok. 1 roku, są już bardzo ciekawe otaczającego je świata. Są bardzo uważne, chcą wszystko obserwować, stąd dobór wózka dla rocznego dziecka musi także uwzględniać jego potrzeby rozwojowe.

Wybierając wózek dla rocznego dziecka warto także kierować się indywidualnymi potrzebami. Warto w tym przypadku ustalić kilka rzeczy, np.:

  • Gdzie będziemy najczęściej spacerować, czy będzie to przestrzeń miejska, może parki, lasy, nierówne powierzchnie?
  • Warto przeanalizować, czy chcemy z dzieckiem bardziej aktywnie spędzać czas, np. biegając, czy jeżdżąc na rolkach?
  • Ważne jest także, by mieć na uwadze, czy mieszkamy np. w bloku i konieczne będzie przykładowo wnoszenie wózka po schodach?
  • Nie bez znaczenie pozostaje także fakt, czy wózek będzie przechowywany w domu, mieszkaniu, czy np. w garażu. Wiąże się to przede wszystkim z jego rozmiarami, jakie posiada już po złożeniu, czyli tym, ile będzie zajmował miejsca.

Bezpieczeństwo maluszka w trakcie spacerów to kluczowy element podejmowania decyzji, jaki wózek dla rocznego dziecka wybrać?

Należy pamiętać o tym, że w kwestii, jaki wózek dla rocznego dziecka wybrać, niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Polecamy zwracać uwagę na pasy bezpieczeństwa, dzięki którym dziecko siedzi stabilnie i nie jest w stanie samodzielnie wypiąć się z pasów. Za najlepsze rozwiązanie uważa się pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które stosowane są w wózkach X-lander. Marka stawia na bezpieczeństwo zarówno maluszków, jak i rodziców poprzez zastosowanie odblasków, a w modelach X-Move, X-Pulse oraz X-Cite także i diod LED, które sprawią, że wózek będzie doskonale widoczny po zmroku. Do wózków X-lander dopasowana jest także moskitiera, która będzie chronić maluszka przed ukąszeniami owadów. W łatwy sposób nakłada się ją na budkę. Bardzo dobrze ochroni ona dziecko i można ją zwinąć w niewielki rulon. 

Komfort podróżowania maluszka jest niezwykle istotny, gdy zastanawiamy się, jaki wózek dla rocznego dziecka wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii tego, jaki wózek dla rocznego dziecka wybrać jest zapewnienie wygody maluszkowi w trakcie spacerów. Należy zatem zwracać uwagę na rodzaj siedziska – polecane są kubełkowe siedziska, które są dobrą podporą dla rozwijającego się kręgosłupa. Z kolei płynny system regulacji oparcia zastosowany w wózkach dla rocznego dziecka pozwala w łatwy sposób dostosować najlepszą pozycję w trakcie spaceru, czy drzemki. Warto zwrócić uwagę także na tkaniny, z których wykonane są wózki. Materiały z wysokim protektorem UPF 50+ ograniczą dostęp promieni słonecznych do wnętrza wózka. W połączeniu z systemem wentylacji zapewniają one komfort maluszkowi podczas spacerów. Powyższe rozwiązania stosowane są w wózkach X-lander, co ma kluczowe znacznie w zakresie ochrony dziecka przed promieniami słonecznymi. Należy jednak pamiętać, by dziecko zawsze odpowiednio zabezpieczyć, w tym smarować kremami z odpowiednim filtrem, gdyż budka nie gwarantuje 100% ochrony.

Jaki wózek dla rocznego dziecka wybrać na spacery po mieście, w lesie czy po parku?

W podjęciu decyzji, jaki wózek dla rocznego dziecka okaże się najlepszy, pomocna będzie odpowiedź na pytanie, w jakich warunkach będzie on użytkowany. Na miejskich chodnikach najlepiej sprawdzają się lekkie, łatwe w prowadzeniu wózki, w tym np. nasz model X-Cite. Rodzicom spacerującym z maluchem po zróżnicowanym podłożu, na przykład po polnych drogach czy w parku polecamy wózki wyposażone w pompowane, duże koła i miękkie zawieszenie, minimalizujące wstrząsy oddziałujące na dziecko. Bardzo dobrym przykładem jest nasz wózek X-Move, który ze względu na wspomnianą powyżej konstrukcję zyskał tytuł „SUVa wśród wózków”. A przykładowo dla podróżników, osób, które latają samolotami, transportują wózek, niezwykle praktyczny okaże się model X-Fly. Jest ultra lekki, a ponadto po złożeniu można go przenosić, jak torbę na ramieniu.

Poszukując najlepszego wózka dla rocznego dziecka koniecznie sprawdź modele X-lander

Szeroki asortyment marki X-lander zdecydowanie pomoże w podjęciu decyzji, jaki wózek dla rocznego dziecka wybrać. Każdy z modeli naszych wózków wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, które zapewnia maluszkowi, a także jego rodzicom. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa gwarantują, że dziecko siedzi stabilnie i jednocześnie nie dojdzie do jego przypadkowego wypięcia się. W każdym wózku X-lander zastosowano także odblaski, dzięki czemu rodzic wraz z dzieckiem będzie bardzo dobrze widoczny w czasie wieczornych spacerów. Do naszych wózków dla rocznego dziecka warto dobrać także praktyczne akcesoria, w tym kocyki stworzone z naturalnych materiałów oraz praktyczne plecaki X-Venture, do których można spakować wszelkie niezbędne drobiazgi. Posiada on wiele kieszonek oraz inne akcesoria – turystyczny przewijak i opakowanie termiczne na butelkę. X-Venture w łatwy sposób umieszcza się na rączce wózka dzięki dedykowanym uchwytom. Wyjątkowy design tego plecaka sprawia, że można go wykorzystać nie tylko podczas spacerów z maluszkiem, ale także jako plecak do pracy czy na wyjście na zakupy. 

Zobacz również: