Jaki wózek dla niskiej mamy?

Przyjmuje się, że wózek dla niskiej mamy powinien być około 40 centymetrów niższy od wysokości ciała. Przykładowo: jeśli mama ma 150 centymetrów, wtedy wybrany dla dziecka model powinien mieć wysokość maksymalnie 110 centymetrów. Są to wartości optymalne, ponieważ wtedy mama dobrze widzi w czasie spaceru to, co dzieje się przed wózkiem nawet przy rozłożonej budce. Ma to istotne znaczenie dla bezpieczeństwa poruszania się, ponieważ dzięki temu można dostrzec dziury w chodniku, krawężniki, czy inne przeszkody znajdujące się przed nami. Unikniemy zatem nieprzyjemnych dla dziecka niespodziewanych wstrząsów, czy na przykład zablokowania kółka w kratce chodnikowej. Dostępne na rynku produkty pozwalają z łatwością dopasować wózek idealny do prowadzenia przez niską mamę, który jednocześnie zapewni komfort maluchowi. Również marka X-lander oferuje szereg modeli idealnych na wspólne spacery. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

Dla niskich mam istotna jest nie tylko wysokość wózka, ale także sposób jego prowadzenia. Warto zatem zwracać uwagę na to, aby wybrany model posiadał łożyskowane i amortyzowane koła, co znacznie ułatwi manewrowanie po każdym typie podłoża. Jeśli zamierzamy spacerować po parku, lesie, czy polnych drogach, koła powinny być duże i pompowane – ułatwi to prowadzenie po nierównym podłożu. Jednak jeśli spacery mają odbywać się w przestrzeni miejskiej, wybierzmy model z mniejszymi, piankowymi kołami. W przypadku gondoli ważne jest, aby była ona zamocowana nieco niżej, co ułatwi położenie maluszka wewnątrz. Dla niskich osób istotne jest także to, aby rączka miała możliwość swobodnej regulacji, aby wózek był dobry w prowadzeniu pod względem ergonomicznym. Z kolei modele spacerowe powinny cechować się niewielką masą oraz możliwością składania do niewielkich rozmiarów, co pozwoli w łatwy sposób przenieść go do bagażnika, czy po schodach w bloku. 

Modele X-landera sprawdzą się także dla niskich mam

Marka X-lander odpowiada na potrzeby wszystkich rodziców, dlatego w naszej ofercie znajdziesz także modele, które doskonale sprawdzą się dla niskich mam. Na naszej stronie prezentujemy wymiary wszystkich wózków, łącznie z ich wysokością, dlatego uwzględniając różnicę około 40 centymetrów między wysokością ciała, a wysokością określonego modelu, możemy go z łatwością dopasować do naszych potrzeb. 

Najniższy z naszych modeli to X-Cite, którego wysokość całkowita wynosi od 94 do 104 centymetrów (w zależności od położenia rączki i budki). Idealnie nadaje się do przestrzeni miejskiej, gdyż jest lekki i zwrotny. Spełnia wspomniane wcześniej kwestie bezpieczeństwa, ponadto ma zastosowane siedzisko kubełkowe, odciążające kręgosłup oraz stawy biodrowe. Dobrze sprawdzi się również model X-Fly o wysokości 105 centymetrów. Jest bardzo lekki (6,9 kg.), dlatego bardzo łatwo można go przenieść na przykład po schodach. Wyposażony jest w amortyzowane i łożyskowane koła, ma aluminiową ramę i obszerne siedzisko. Idealny na co dzień, jak i podczas podróży z maluszkiem. 

Sprawdź również inne wpisy: