Jaki wózek dla dziecka urodzonego latem?

Dzieci urodzone latem muszą być odpowiednio przygotowane do warunków atmosferycznych, które panują podczas tego okresu. Mimo tego, że pogoda jest często upalna, co w pewnym sensie przypomina warunki panujące w brzuchu mamy, to wówczas powietrze jest bardzo suche, a przy tym dni są bardzo długie i słoneczne. Z pozoru są to idealne warunki do przebywania na dworze i rzeczywiście pobyt na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na rozwój maluszków. Ze względu jednak na wysokie temperatury istnieje ryzyko przegrzania dziecka. Narażone jest ono także m.in. na silne działanie promieni słonecznych, itd. Dlatego kluczowe jest odpowiednie przygotowanie do spacerów, w tym posiadanie odpowiedniego modelu wózka, który idealnie sprawdzi się latem. Tutaj w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na zakup gondoli – musi ona spełniać określone wymagania, by była w pełni bezpieczna i komfortowa w letnim okresie. Dokładnie tak samo jest w przypadku, jeśli na pierwszy wózek wybierzemy spacerówkę z opcją używania jej od pierwszych dni życia dziecka. Oba modele wózków muszą być odpowiednio dobrane względem letniej aury.

Gondola powinna być obszerna, aby maluch miał dla siebie dużo miejsca, co wiąże się również z bardzo dobrą cyrkulacją powietrza wewnątrz. Równie istotne jest także to, aby budka była duża i dała się łatwo rozkładać, ponieważ ochroni ona maluszka przed silnym słońcem. Wspomniany element powinien zawierać panele wentylacyjne zapinane na zamek lub rzep, co pozwoli na swobodny przepływ powietrza przez całą gondolę, dzięki czemu wyraźnie zmniejsza się ryzyko przegrzania dziecka. 

Czy kolor ma znaczenie?

Niegdyś sądzono, że dzieci urodzone latem powinny podróżować wyłącznie w wózkach o jasnym kolorze. Noworodki i niemowlaki w pierwszych miesiącach życia nie mają w pełni wykształconych mechanizmów termoregulacji, dlatego polecano wózki, które pozwalały latem odbijać promienie słoneczne, przez co dziecko się nie przegrzewało. Obecnie jednak przy ich produkcji stosuje się wysokiej jakości tekstylia tapicerskie, które w swoim składzie mają protektor UPF50+ i ma on za zadanie obijać promienie słoneczne. Sposób utkania oraz struktura włókien sprawia, że nawet ciemne tkaniny nie skupiają promieniowania ultrafioletowego, które jest bardzo niebezpieczne dla delikatnej skóry maluszka. Także dzięki temu wnętrze wózka się nie przegrzewa, co ma istotne znaczenie dla zachowania optymalnych warunków dla dziecka o niewykształconej w pełni termoregulacji. Wspomniane rozwiązania marka X-lander stosuje we wszystkich modelach swoich wózków, co wskazuje, że są one bardzo bezpieczne dla dzieci. 

Gdzie znajdziesz dobry wózek dziecięcy?

Rodzicom oczekującym przyjścia na świat dziecka w czasie lata, polecamy produkty z oferty naszej marki. Warto zdecydować się na zestawy 2w1 lub 3w1. Obecna w nich jest między innymi gondola, w zależności od zestawu może to być na przykład model X-Pram, pasujący do wszystkich wózków w naszej ofercie, którą montuje się do ramy za pomocą dedykowanych adapterów. Jest bardzo lekka i łatwa do przenoszenia, ma także rozkładaną budkę, w której zastosowano duży panel wentylacyjny. Co niezwykle ważne, całość gondoli wykończona jest tkaninami z filtrem UPF50+. Gondola X-Pram świetnie sprawdzi się w pierwszych miesiącach życia dziecka, którą z łatwością zamienimy następnie na siedzisko spacerowe dołączone do wspomnianych wyżej zestawów. 

Zobacz również inne wpisy: