Jaki wózek dla dziecka 3w1?

Podczas kompletowania wyprawki wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaki wózek dla dziecka 3w1 wybrać? Rodzice stają przed wyborem wielu modeli, w różnych cenach, różnych producentów i o różnym przeznaczeniu. Kluczowych jednak w wózkach 3w1 jest kilka aspektów, m.in.: bezpieczeństwo i komfort podróżowania dziecka. Bardzo ważne są także np.: łatwość prowadzenia wózka, intuicyjne składanie, czy wygodna możliwość transportu. Oczywiście uniwersalną cechą modeli, które warto wybrać jest wysoka jakość wykonania, zapewniająca bezproblemowe użytkowanie wózka przez bardzo długi czas. Poniżej przybliżymy pokrótce wskazane cechy, czyli konkretne rozwiązania, jakie są stosowane, by sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Serdecznie zapraszamy do wpisu, który pomoże zdecydować, jaki wózek 3w1 wybrać dla dziecka.

Bezpieczeństwo i komfort to najważniejsze cechy wózka dla dziecka 3w1

Podczas zakupu odpowiedniego wózka 3w1 dla dziecka, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednich pasach bezpieczeństwa w przypadku siedziska spacerowego, czy fotelika samochodowego/nosidełka, dzięki czemu dziecko będzie siedzieć stabilnie i nie wypnie się samodzielnie z pasów. Za najlepsze pasy bezpieczeństwa uważa się te pięciopunktowe, które stosowane są w wózkach 3w1 marki X-lander. Warto zwrócić uwagę również na komfort podróżowania maluszka. Miękkie tkaniny wewnątrz wózka oraz łatwy system zmiany pozycji wyróżnia poszczególne modele marki X-lander, które zapewnią maluszkowi wysoki poziom wygody. Wpływ na bezpieczeństwo mają także m.in. odblaski, czy ledowy pasek zainstalowany na podnóżku wózka, co zdecydowanie zwiększa widoczność po zmroku.

Wielofunkcyjność to największa zaleta wózków 3w1 dla dziecka

Wózki 3w1 cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wielofunkcyjność – wykorzystuje się je od pierwszych dni życia, aż do około 3 roku życia. Na początku stosowana jest gondola, którą zmienia się na siedzisko spacerowe, gdy dziecko potrafi już samodzielnie siadać (najczęściej ok. 6 miesiąca życia, lub gdy dziecko waży ok. 9 kg.). Do takiego kompletu dołączony jest również fotelik samochodowy/nosidełko, który jest niezbędny w trakcie podróży samochodem. Nosidełko można także za pomocą adapterów zamocować do ramy wózka i na krótkich dystansach przewozić dziecko również w ten sposób (zaleca się jednak, zawsze przewozić najmłodsze dzieci w gondoli).

Jakie cechy powinny posiadać: gondola i siedzisko spacerowe, wchodzące w skład wózka dla dziecka 3w1?

Wielu rodziców zastanawiając się, jaki wózek 3w1 dla dziecka wybrać, skupia się szczególnie na gondoli i siedzisku spacerowym. Gondola wykorzystywana jest od pierwszych dni życia dziecka – jej istotnym elementem jest miękki materacyk z możliwością łatwego czyszczenia. Powinna posiadać także system wentylacyjny, który zapewni dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz. Podczas wyboru gondoli warto zwrócić uwagę między innymi na nasz model X-Pram Light 2.0. Posiada on daszek o dwustopniowej regulacji chroniący maluszka przed słońcem czy wiatrem oraz pokrowiec z panelem wentylacyjnym. Miękki materacyk gwarantuje wysoki poziom wygody, a zdejmowana podszewka pozwala na jej wypranie. W gondoli X-Pram Light 2.0 zastosowano także dodatkowe kieszonki – na drobiazgi i na smoczek. Dzięki zastosowaniu adapterów można gondolę zastosować na ramie wózków X-Move, X-Cite oraz X-Pulse.

Z kolei najlepsze siedziska spacerowe mają możliwości łatwego dostosowania pozycji do potrzeb dziecka, np. pozycji siedzącej czy leżącej. Nie bez znaczenia jest również obszerna budka, chroniąca dziecko od wiatru i słońca. Inną z istotnych kwestii tego, jaki wózek dla dziecka 3w1 będzie najlepszy, jest zastosowanie tkanin UPF 50+ zarówno w przypadku gondoli, jak i siedziska spacerowego, które nie dopuszczają do wnętrza wózka promieni słonecznych. Powyższe rozwiązania zastosowano w wózkach 3w1 X-lander które są bezpieczne dla każdego maluszka. 

Na co zwrócić uwagę, dobierając fotelik samochodowy wchodzący w skład zestawu 3w1

Jednym z elementów każdego zestawu 3w1 jest nosidełko-fotelik samochodowy, który jest niezbędny podczas podróży samochodem. Warto zwrócić uwagę na foteliki X-lander, np. modele X-Car i X-Car ISO. Spełniają one restrykcyjne wymogi w kwestii bezpieczeństwa maluszków i wyróżniają się między innymi: 

– pasami bezpieczeństwa z możliwością płynnej regulacji, w których zastosowano miękkie wkładki gwarantujące komfort dziecku 

– łatwą w czyszczeniu tapicerką oraz wkładką adaptacyjną zapewniającą bezpieczeństwo i wygodę noworodkom 

– systemem wentylacji znajdującym się w bocznej części fotelika 

– zastosowaniem dodatkowych zabezpieczeń podczas montażu fotelika na ramie wózka oraz systemem ochrony bocznej SIP, które chroni dziecko podczas uderzeń bocznych. 

Foteliki X-Car można wykorzystywać w każdym modelu samochodu, z kolei foteliki X-Car ISO dostosowane są do pojazdów, w których obecne są tzw. systemy Isofix. 

Marka X-lander pomaga w podjęciu decyzji, jaki wózek 3w1 dla dziecka wybrać

X-lander stawia na produkty przede wszystkim bezpieczne dla maluszka, ale także funkcjonalne, projektowane także z myślą o aktywnych rodzicach. Wózki X-lander cechuje także najwyższa jakość wykonania. Są to modele niezwykle solidne, które jednocześnie zachowują modny design.

W ofercie X-lander obecne są zestawy 3w1 w których rodzice znajdą wszelkie niezbędne produkty, przydatne podczas spacerów czy wycieczek, np.: 

– gondolę (X-Pram, X-Pram Light lub X-Pram LIght 2.0) 

– siedzisko spacerowe 

– fotelik X-Car, X-Car ISO lub Britax 

– adaptery do gondoli i fotelika 

– torbę do wózka 

– inne praktyczne akcesoria: turystyczny przewijak, termos na butelkę, pokrowiec na nóżki, odpinaną saszetka oraz moskitierę. 

Warto dodać, że marka X-lander posiada w ofercie także liczne akcesoria do wózków, które ułatwią każdy spacer.

 Sprawdź także: