Jaki wózek dla dzieci rok po roku?

Dla wielu rodziców dzieci urodzonych rok po roku problematyczna staje się kwestia wyboru wózka. Jedną z propozycji jest zakup dodatkowego wózka pojedynczego, jednak wtedy pojawia się problem, co robić w sytuacji, gdy jedna z osób nie może prowadzić drugiego wózka. Z pomocą przychodzą wtedy modele dwuosobowe, zwane potocznie wózkami bliźniaczymi. Nazwa ta nie jest do końca trafiona, ponieważ nie są one dedykowane wyłącznie bliźniętom, ale także dzieciom, pomiędzy którymi różnica wieku nie jest duża. Tego typu modele wyróżniają nieco większe gabaryty od tych pojedynczych, co według wielu rodziców wiąże się ze znacznym komfortem przewożenia maluchów. Okazuje się jednak, że nowoczesne rozwiązania zapewniane przez wiodących producentów sprawiają, że przewożenie dwójki maluchów w jednym wózku jest bezpieczne i komfortowe, także dla rodziców. Dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik rozwiewający wątpliwości, jaki wózek dla dzieci urodzonych rok po roku będzie najlepszy. 

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dla dzieci rok po roku?

Modele podwójne będą dobrym pomysłem, jednak warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii podczas zakupu: 

• Wózek powinien być odpowiedni do wieku dzieci. Mowa tutaj o maksymalnym ciężarze, do jakiego dostosowana jest konstrukcja. 

• Czy istnieje możliwość swobodnego modyfikowania wózka podwójnego, na przykład w taki sposób, że jedno z dzieci będzie podróżowało w gondoli, a drugie w siedzisku spacerowym. 

• Czy wybrany model spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa – mowa tutaj o pięciopunktowych pasach bezpieczeństwa oraz tkaninach UPF50+, blokujących dostęp promieni słonecznych do wnętrza budki. 

• Możliwość łatwego dopasowania wózka do potrzeb maluchów, aby zapewnić im wysoki poziom wygody. Kluczowe są tutaj między innymi obszerne budki, osłaniające maluszki przed słońcem oraz wiatrem, ale także opcja bezdźwięcznej regulacji pochylenia oparcia, co pozwala dostosować pozycję do siedzenia lub leżenia. 

X-Double – odpowiedź na potrzeby rodziców dzieci urodzonych rok po roku

Marka X-lander oferuje wysoce funkcjonalny model podwójnego wózka dla dzieci urodzonych rok po roku, czyli model X-Double. Jego kluczową cechą jest kompaktowy charakter, bowiem doskonale mieści się w każdych drzwiach, a przy tym zapewnia dostatecznie dużo miejsca dla każdego dziecka zarówno, gdy obok siebie ustawione są gondole, czy siedziska spacerowe, jak i w wariancie mieszanym, gdy jedno z dzieci podróżuje w gondoli, a drugie w siedzisku spacerowym. Model ten spełnia wszelkie wymogi pod względem bezpieczeństwa, o których wspomnieliśmy powyżej, ponadto jest bardzo zwrotny i składa się go jedną ręką. Na uwagę zasługuje fakt, że w naszym wózku podwójnym zastosowano odblaski na kołach oraz budkach, dlatego jest wyraźnie widoczny po zmroku. X-Double jest także łatwy w podbijaniu, a dzięki amortyzowanym kołom prowadzi się lekko i nie przenosi wstrząsów na maluszki.

Sprawdź również inne wpisy oraz produkty: