Jaki wózek dla 2-latka?

Wózek dla 2-latka stanowi w codzienności z maluszkiem jeden z kluczowych elementów. Jest nadal niezbędny do wspólnych spacerów. Maluch w tym wieku przeważnie już samodzielnie chodzi, jednak jego układ mięśniowo-szkieletowy w obrębie nóg nie jest jeszcze na tyle wykształcony, aby pokonywać duże odległości. Z tego powodu wózek dla 2-latka stanowi istotny element wyposażenia przeznaczonego dla pociechy. Dzięki temu rodzice mogą spędzać wygodnie i bezpiecznie czas z dzieckiem, także na dłuższych spacerach, podczas których 2-latek może wygodnie odpocząć w wózku. Poniżej przedstawiamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas podejmowania decyzji, jaki wózek dla 2-letniego dziecka wybrać?

Bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia podczas wyboru wózka dla 2-latka

Podczas zakupu wózka dla 2-latka szczególną uwagę należy zwrócić na jego bezpieczeństwo. Obecnie w produkcji wózków dziecięcych stosuje się najczęściej pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, gdzie tego typu technologia została zaczerpnięta z samochodów rajdowych. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa w wózkach dla 2-latka pozwalają na bezpieczne usadowienie dziecka w spacerówce, które nie może samodzielnie wypiąć się z tego typu zabezpieczeń. Niezwykle istotne są także materiały, z jakich wózek jest wykonany. Tutaj zalecane są tkaniny UPF 50+, które ograniczają dostęp promieniowania słonecznego do wnętrza wózka. Wybierając wózek dla 2-latka, warto jest uwzględnić także to, czy wózek posiada odpowiednią liczbę odblasków, które gwarantują odpowiednio dobrą widoczność podczas spacerów po zmroku. Warto wspomnieć, że niektóre modele wózków X-lander posiadają także dedykowane taśmy ledowe znajdujące się w podnóżku, które jeszcze bardziej zwiększają widoczność wózka po zmroku.

Asortyment sklepu X-lander poradzi w wyborze, jaki wózek dla 2-latka kupić?

Rodzicom zastanawiającym się, jaki wózek dla 2-latka wybrać, polecamy skorzystać z propozycji marki X-lander. Jednym z modeli, na który warto zwrócić uwagę, jest X-Fly. Jest on wyjątkowo lekki i zwrotny – waży 6,9 kg, dlatego świetnie sprawdzi podczas podróży samolotem, samochodem czy też pociągiem, autobusem. Wspomniany model składa się w bardzo łatwy sposób i po złożeniu można go przenosić na ramieniu, dzięki dołączonemu paskowi. X-Fly wyróżnia się także wieloma innymi cechami: 

– maluch może podróżować w X-Fly do 22 kg 

– wózek jest kompaktowy, po złożeniu zajmuje niewiele miejsca 

– X-Fly ma obszerne siedzisko oraz dużą, rozkładaną budkę, która zapewni maksimum komfortu maluszkowi 

– wszystkie koła w wózku są amortyzowane i łożyskowane, dlatego z łatwością pokonuje wiele nierówności 

– w nowej wersji wózka zastosowano dodatkową barierkę

– jest dedykowany dla dzieci od pierwszych dni życia. 

Wśród naszych propozycji wózków dla 2-latka obecny jest także model X-Cite,dedykowany dla dzieci do 15kg, typowo miejski wózek. Polecany jest szczególnie wtedy, gdy zamierzamy spacerować z dzieckiem po miejskich uliczkach. Model wyróżnia się łatwym prowadzeniem – jest bardzo zwrotny ze względu na ulepszoną amortyzację kół. Warto zwrócić uwagę także na zastosowane siedzisko kubełkowe, które odciąża stawy biodrowe oraz lędźwiowy odcinek kręgosłupa maluszka. Wózek ma ponadto funkcję spacerówki „tył-przód” i wyposażony jest w obszerną budkę chroniącą przed wiatrem i słońcem. Zarówno X-Fly, jak i X-Cite spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa – posiadają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i są stworzone z tkanin UPF 50+.

Sprawdź także: