Jaki wózek 2w1 wybrać?

Istotnym elementem każdej wyprawki jest dobór wózka, który pozwoli wygodnie spacerować wraz z maluszkiem. Wielu rodziców szuka praktycznych produktów, które będą funkcjonalne przez długi czas. Dobrym pomysłem będzie zakup wózka 2w1. Określenie „2w1” odnosi się do elementów zestawów, w których znajduje się gondola oraz siedzisko spacerowe. Gondola wykorzystywana jest do ok. 6 miesiąca życia, a konkretnie do momentu, gdy dziecko potrafi już samodzielnie siadać. Następnie gondolę zamienia się na siedzisko spacerowe, w którym dziecko może być przewożone do ok. 3-4 roku życia lub do osiągnięcia wagi, co do której zaprojektowany jest dany model wózka. Co bardzo ważne, nie jest wskazane przewożenie dziecka w gondoli, jeśli potrafi już samodzielnie siadać. Jest to dla dziecka niebezpieczne, gdyż taki maluch może z niej wypaść, poza tym jest to także niewskazane ze względów właściwego rozwoju dziecka.

Jak wybrać dobry wózek 2w1 z gondolą i siedziskiem spacerowym w zestawie?

Dobór wózka 2w1, gdzie do dyspozycji mamy gondolę oraz siedzisko spacerowe musi uwzględniać przede wszystkim bezpieczeństwo maluszka. W przypadku gondoli wchodzącej w skład zestawów 2w1 powinna być ona obszerna, aby gwarantować maluchowi odpowiednio dużą przestrzeń i komfort do podróżowania. Dobra gondola ma także system wentylacyjny zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza, zwłaszcza podczas upalnych dni, z kolei miękki materacyk gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę, by siedzisko spacerowe także było wysokiej jakości. Musi być ono przede wszystkim bezpieczne – wyposażone m.in. w pasy bezpieczeństwa, np. pięciopunktowe, czy odblaski zapewniające widoczność po zmroku. Zarówno w przypadku gondoli, jak i siedziska spacerowego w wózkach 2w1 szczególnie ważny jest powlekający je materiał. Obecnie stawia się na tkaniny o właściwościach UPF 50+, które ograniczają dostęp promieni słonecznych do wnętrza gondoli czy siedziska spacerowego, chroniąc w ten sposób dziecko. W przypadku obu elementów składowych wózka 2w1 warto zwrócić uwagę również na szeroki zakres rozkładania budki, co zapewnia lepszą ochronę dziecka przed słońcem i wiatrem.

Jaki wózek 2w1 wybrać? Poznaj propozycje zestawów X-lander

Wózki 2w1, w których znajdują się gondola i siedzisko spacerowe zajmują stałe miejsce w ofercie marki X-lander. Rodzice mają do dyspozycji cztery modele wózków, dostępnych w wariantach 2w1:

Wózek 2w1 X-Cite doskonale sprawdzi się podczas miejskich przechadzek. Cechuje się także jeszcze lepszymi właściwościami jezdnymi ze względu na ulepszoną amortyzację. Poza wieloma zaletami spacerówka ta posiada regulowane, kubełkowe siedzisko, które wpływa pozytywnie na rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. Posiada koła piankowe co ma wpływa na jego wagę, jest to najlżejszy wózek dostępny w wariancie 2w1. X-Cite jest również dedykowany dla dzieci od pierwszych dni życia przy zakupie wkładki spłycającej X-Rest.

Wózek 2w1 X-Move odpowiada na potrzeby rodziców, którzy chcą także spacerować z dzieckiem w nieco trudniejszym terenie, na przykład po lesie czy polnych drogach, gdzie często mamy do czynienia z nierównym podłożem. Miękka amortyzacja i pompowane koła znacznie ułatwiają poruszanie się po trudnym terenie 

Wózek 2w1 X –Pulse ma pompowane tylne koła oraz amortyzację zastosowaną na wszystkich kołach, dzięki czemu prowadzi się w bardzo łatwy sposób. Na uwagę zasługują diody LED umieszczone w podnóżku, dzięki czemu wózek jest bardzo dobrze widoczny po zmroku. Takie rozwiązanie zastosowano także w kilku innych modelach wózków X-lander

Wózek 2w1 X-Run dedykowany jest rodzicom aktywnym, którzy chętnie spędzają czas np. biegając, czy jeżdżąc na rolkach razem z maluchem siedzącym w wózku. X-Run ma pochylone tylne koła gwarantujące dobrą przyczepność do podłoża, dzwonek ostrzegawczy oraz ręczny hamulec mocowany na rączce wózka. Warto jeszcze wspomnieć, że ta spacerówka dostępna w zestawie 2w1, posiada dedykowane siedzisko hamakowe, które komfortowo kołysze maluszka, nawet podczas szybkiego prowadzenia.

Warto dodać, że wózki 2w1 marki X-lander oferowane w zestawach zawierają nie tylko gondolę i siedzisko spacerowe, ale także szereg innych akcesoriów przydatnych podczas spacerów. Do zestawu, w zależności od modelu, dołączone są m.in.: adaptery pozwalające przymocować gondolę do ramy wózka, moskitiera, torba do wózka, pokrowiec na nóżki i prześcieradło z gumką. Modele wózków 2w1, gdzie mamy do dyspozycji gondolę i siedzisko spacerowe wyróżniają także tkaniny UPF 50+, które skutecznie ograniczają dostęp promieni słonecznych do wnętrza gondoli czy siedziska spacerowego. Ponadto zastosowano w nich pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki czemu maluch podczas spacerów siedzi bezpiecznie i nie może się samodzielnie wypiąć z pasów.

Zobacz także: