Jaki powinien być wózek marzeń?

Wybór odpowiedniego wózka dla większości rodziców stanowi obowiązkowy element wyprawki. Dzięki niemu możliwe jest spacerowanie w komfortowych i bezpiecznych dla maluszka warunkach. Warto wspomnieć, że tego rodzaju aktywność niesie dla dzieci szereg korzyści – wśród najważniejszych to dotlenienie mózgu i wspomaganie systemu odporności dzięki syntezie witaminy D. Wysokiej klasy modele są także łatwe w prowadzeniu i prezentują się bardzo efektownie, na co rodzice również zwracają uwagę. Jaki zatem powinien być wózek marzeń? Tego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

Po pierwsze – bezpieczny i komfortowy

Wymarzony wózek dla maluszka musi być dla niego bezpieczny. Zwracajmy zatem uwagę na to, czy na modelu, który nas interesuje, znajduje się oznaczenie normy EN 1888:2012, która informuje nas o tym, że wózek spełnia wszelkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa. Jest to istotna kwestia zarówno w przypadku gondoli, jak i wózka spacerowego. W pierwszym przypadku musi być ona na tyle obszerna, aby stwarzała maluszkowi komfortowe warunki do podróżowania nawet w sytuacji, gdy ubierane jest w wiele warstw, w tym kombinezon podczas zimnych dni. Z kolei wózki spacerowe muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa – współcześnie stawia się na te zapinane w sposób pięciopunktowy. Dzięki nim dziecko siedzi stabilnie w czasie spaceru, a ponadto wyposażane są w miękkie osłonki, przez co nie uwierają ciała malucha. Warto tutaj zwrócić uwagę także na regulację oparcia, co pozwala na dostosowanie pozycji dziecka do siedzenia, czy leżenia w trakcie drzemki. Podczas zakupu zwracajmy uwagę na to, czy wózki mają szeroką budkę z możliwością rozkładania, ponieważ pozwala ona osłonić malucha przed słońcem oraz wiatrem. Ten element nierzadko ma zastosowane panele wentylacyjne, co jest szczególnie istotne latem, gdyż umożliwiają cyrkulację powietrza, która minimalizuje ryzyko przegrzania. 

Po drugie – designerski i funkcjonalny

Dla wielu rodziców wózek marzeń powinien być bardzo łatwy i płynny w prowadzeniu. Wpływa na to łożyskowanie, amortyzacja kół, czy odpowiednio wyważony środek ciężkości, co także pozwala na zniwelowanie wstrząsów pochodzących z podłoża, które mogą oddziaływać na malucha. Tutaj istotne jest także to, aby wybrać model dostosowany do warunków, w jakich zamierzamy w większości spacerować. Do miejskich przechadzek najlepiej sprawdzają się lekkie i zwrotne wózki z piankowymi kołami (najlepiej w technologii EVA), a do spacerów po trudnym podłożu najlepiej nadają się te z pompowanymi kołami o większej średnicy, które ułatwiają prowadzenie po polnych drogach, leśnych dróżkach, a nawet na plażach. Wielu rodziców zwraca uwagę także na oryginalny design wózków – w szeroko pojętej modzie panuje minimalizm, dlatego najlepiej sprawdzą się modele o stonowanej kolorystyce, na przykład szarości, granatu, czy oliwkowej zieleni. W połączeniu z czarną lub srebrną ramą prezentują się elegancko, ale i stylowo. 

Gdzie znajdziesz wózek marzeń idealny dla Twojego dziecka?

Wózek marzeń łączy cechy bezpieczeństwa i komfortu maluszka z łatwym prowadzeniem i oryginalnym designem. Są to cechy wyróżniające modele dostępne w ofercie marki X-lander. Oferujemy produkty dostosowane do prowadzenia po każdym podłożu – od miejskich uliczek, po trudne, polne, czy wiejskie drogi, a nawet dostosowane do wspólnej aktywności fizycznej, na przykład biegania lub jazdy na rolkach. Dostosowane są do obowiązujących norm europejskich – posiadają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, duże, rozkładane budki, a także systemy odblasków zwiększające widoczność po zmroku. Ponadto do ich produkcji stosuje się tkaniny UPF50+, które skutecznie blokują dostęp promieni słonecznych do wnętrza wózka. 

Zobacz pełną ofertę wózków, które mogą być spełnieniem marzeń, m.in.:

Przeczytaj także inne wpisy: