Jaki otulacz dla niemowlaka będzie najlepszy?

Otulacz dla niemowlaka to element wyprawki dla dziecka, który pozwala stworzyć maluchowi warunki podobne do tych, do jakich przyzwyczaił się w łonie matki. Ma to ogromne znaczenie dla jego rozwoju, dzięki temu, że pomaga w aklimatyzacji do nowego otoczenia. Co więcej, otulacz dla niemowlaka może pomóc maluszkowi szybciej zasnąć. Pamiętajmy, że właściwie dobrana owijka nie krępuje ruchów dziecka, co ma znaczący wpływ na jego wygodę.

Jaki otulacz dla niemowlaka będzie najlepszy?

Najlepszy otulacz dla niemowlaka to taki, który jest w pełni przyjazny dla jego delikatnej skóry. Ważne, by materiał, z jakiego jest wykonany był hipoalergiczny, przyjemny dla ciała. Doskonałym wyborem jest otulacz dla niemowlaka bambusowy, który sprawdzi się wspaniale także latem, zapewniając dziecku odpowiednią temperaturę. Co więcej, taka tkanina chroni maluszka przed szkodliwym działaniem promieni UV podczas przebywania na zewnątrz. Dlatego bambusowy otulacz dla niemowlaka nadaje się do stosowania podczas letnich drzemek na świeżym powietrzu.

Otulacz dla noworodka z naturalnego materiału

Otulacz dla niemowlaka wykonany z naturalnego, hipoalergicznego materiału to najlepsza opcja do wyboru. Przyjemna dla maluszka tkanina otuli go, ogrzeje i tym samym – nie podrażni. Warto rozważyć bambusowy otulacz dla niemowlaka X-Swaddle dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Jego atutem jest także brak jakichkolwiek domieszek innych tkanin, co zapewnia mu wyjątkową jakość. Rozmiar otulacza dla niemowlaka 120 cm x 120 cm ułatwia komfortowe otulanie maluszka. Ciekawostką jest fakt, że właściwości termoregulacyjne kocyka sprawiają, że w upalne dni temperatura tkaniny jest nawet o 3 stopnie niższa, niż ta panująca w otoczeniu.

Zwróćmy uwagę na certyfikaty

Otulacze dla niemowląt powinny posiadać niezbędne certyfikaty. M.in. ważna jest pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. To zaświadczenie oraz ocena kliniczna i raporty z badań potwierdzają jakość otulacza dla niemowlaka wykonanego z tkaniny bambusowej X-Swaddle. Dzięki temu możemy z pełnym zaufaniem podejść do produktu marki X-lander, który pomoże nam utulić dziecko do snu. Otulacz dla niemowlaka zawsze warto mieć przy sobie, na przykład w wózku. Tam też sprawdzi się doskonale podczas wiosennych i letnich spacerów, gdy zechcemy ochronić maluszka przed zbyt wysoką temperaturą, czy promieniowaniem słonecznym. Bambusowy otulacz dla niemowlaka gwarantuje przepływ powietrza, za co odpowiada naturalna, odpowiednia dla wrażliwej skóry tkanina, którą owijamy dziecko.

Otulacze dla niemowląt są idealne już od pierwszych dni życia

Otulacz dla niemowlaka to kocyk, który idealnie sprawdzi się w pierwszych tygodniach życia maluszka, stwarzając mu warunki podobne do tych, do których przywykł pod sercem matki. To nie jedyna jego zaleta. Przykładowo kocyk bambusowy wspaniale reguluje temperaturę, chłonie wodę o 60% lepiej niż materiał bawełniany, ma potwierdzone właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, co jest szczególnie istotne w przypadku noworodków.

Zobacz również: