Jaki kolor wózka na lato?

Warto mieć na uwadze to, że jasny kolor wózka na lato będzie powodował mniejsze nagrzewanie się podczas spacerów w słońcu. Istotna jest tutaj także skuteczna ochrona UPF 50+. Ten faktor to odpowiednik oznaczeń przeciwsłonecznych w popularnych kosmetykach, jednak dotyczy tkanin. 

Wykorzystanie tak dopasowanych do warunków pogodowych materiałów znacznie zwiększa bezpieczeństwo malucha, do którego w mniejszym stopniu będzie docierało ciepło z otoczenia. Dlatego można rozważyć wybór wózka beżowego lub jasnoszarego, który dodatkowo będzie uniwersalny – odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Jaki kolor wózka jest praktyczny?

Tutaj zdania są podzielone. Cześć rodziców wybiera ciemne odcienie, inni wręcz  przeciwnie. Można jednak stwierdzić, że modele białe i kremowe, mogą być trudniejsze do utrzymania w czystości. Alternatywnie można sięgnąć po wózek na lato w kolorach ziemistych i neutralnych – do takich należy na przykład jasna szarość. Delikatny ton będzie chronił malucha przed ciepłem pochodzącym ze słońca, natomiast sam odcień będzie stosunkowo mocno odporny na zabrudzenia. Jest to cecha szczególnie istotna z punktu widzenia osób, które chętnie podróżują z dzieckiem i wybierają się na wycieczki w terenie. Kluczowe znacznie będzie miał tutaj jednak fakt, czy można łatwo wyprać tapicerkę danego wózka? Jeśli tak, to już będzie on praktyczny, a sam kolor nie będzie miał, aż tak istotnego znaczenia w tym zakresie.

Czy kolor wózka ma znaczenie?

Bez wątpienia, kolor wózka ma znaczenie. W pewnym stopniu kolor wręcz  decyduje o atrakcyjności danego modelu. Czasem rodzice poprzez kolory dopasowują wózek do płci dziecka, choć coraz cześciej przestaje to mieć znaczenie. Można także zaobserwować trend idący w kierunku pewnej uniwersalności kolorów wózków, które równie chętnie wybierane są niezależnie od płci dziecka. Zdarza się też, że rodzice uznają, iż latem lepszym wyborem będzie model w jasnej tonacji, natomiast zimą – ciemnej. Tutaj jednak w praktyce, kluczowe okazują się – łatwość zdejmowania tapicerki i jej pranie, niż sam kolor, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Niezależnie od pory roku warto jednak zadbać o to, by dany wózek był pokryty tkaniną z ochroną przeciwsłoneczną. To dlatego, że promienie słońca docierają do ziemi każdego dnia, nawet jeśli znajduje się ono za chmurami. Kompleksowe zapewnienie bezpieczeństwa dziecku obejmuje także minimalizowanie skutków związanych z promieniowaniem. Takie właściwości są niezależne od koloru, mimo to w ciepłe wakacyjne miesiące obie te cechy doskonale się uzupełniają.  

Letnie spacery niezależnie od koloru wózka

Podsumowując kolory wózków mają istotne znacznie, natomiast latem warto sięgać także po wózki dziecięce lekkie i łatwe w przenoszeniu. Cechy te sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku rodzin aktywnych, które dużo podróżują. Dlatego warto zwrócić uwagę na model X-Fly w kolorze Azure Grey, czyli ultralekką spacerówkę. Ta propozycja jest wykonana z tkaniny z UPF 50+, a jej waga wynosi zaledwie 6,9 kg. Mimo swoich kompaktowych wymiarów jest odpowiednia dla maluchów od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia 22 kg. Dodatkowymi zaletami wózka są także łożyskowane koła z amortyzacją, duża budka, moskitiera i obszerne rozkładane siedzisko. Dzięki tym wszystkim aspektom dziecko będzie miało zapewniony komfort i bezpieczeństwo, co potwierdzają kilkukrotnie bardziej wymagające testy, niż wymaga tego norma.

Zobacz również inne artykuły oraz produkty: