Jaki kolor wózka jest praktyczny?

Wybierając odpowiedni wózek dla swojej pociechy musimy zdecydować nie tylko o konkretnym modelu, marce, ale także jego kolorze. Bardzo często rodzice zadają pytanie, jaki kolor wybrać, aby był praktyczny? To pytanie oczywiście jest absolutnie zasadne. Kolor wózka, jego materiałów, będzie miał bezpośredni wpływ na jego użytkowanie w praktyce, o czym szerzej piszemy w poniższym wpisie.

Czym charakteryzuje się praktyczny odcień?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, co rozumiemy przez praktyczny kolor? Mianowicie mamy na myśli taki odcień, który nie będzie się łatwo brudził, a w razie konieczności też będzie łatwiejszy do wyczyszczenia. Rodzice także często zwracają uwagę, by kolor był tak dopasowany, aby trudniej było na nim zauważyć drobne zabrudzenia, by w miarę możliwości kolor je „maskował”. Wszystko to ma podłoże praktyczne, aby wózek nie wymagał gruntownego czyszczenia, prania, po każdym spacerze.

Jakie kolory możemy uznać za praktyczne?

Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest sięganie po ciemne odcienie, na przykład szarość, wojskową zieleń, granat, czy klasyczną czerń. Będą one bardziej odporne na zabrudzenia, a odpowiedniej jakości materiał sprawi, że czyszczenie będzie o wiele prostsze.

Praktyczny kolor wózka to również taki, który jest dopasowany do stylu życia rodziny. Mowa tu przede wszystkim o miejscach, które będzie się odwiedzać z dzieckiem. Warto jednak wspomnieć o tym, że dostępne są uniwersalne propozycje. Należą do nich ciemne tonacje.

Jaki dobrać kolor dla dziewczynki i chłopca?

Przez lata dosyć mocno różnicowało się dobór kolorów wózka zależnie od płci dziecka. Obecnie ta tendencja bardzo mocno zanika i często rodzice, niezależnie czy spodziewają się córki czy syna., wybierają podobne odcienie. Są to praktyczne kolory o bardziej uniwersalnym charakterze. Pozostaje jednak pewna gama kolorów, które nieco chętniej wybierane są dla chłopca i tych nieco częściej wybieranych dla dziewczynek. Przykładowo dla chłopca dobierane są: ciemna szarość, czerń, granat, czy wojskowa zieleń.

W przypadku dziewczynek zdarza się, że kolor wózka jest dobierany w nieco mniej oczywisty sposób. Mowa tu o połączeniu kolorowej, np. budki z ciemnym wnętrzem. W ten sposób można mieć jednocześnie dziewczęcy i praktyczny kolor wózka. W tym miejscu warto wymienić model X-Follow, czyli nowoczesną spacerówkę, która odznacza się właśnie takim designem i doskonale sprawdza się, jako model dla dziewczynki oraz chłopca. Dostępne są wersje kolorystyczne, takie jak Cosmic Blue, Galaxy Beige, Helio Green, Sollar Yellow, Stellar Sky i Sunset Pink. Wnętrze tego modelu jest ciemne, co wiąże się z większą odpornością na zabrudzenia i tym samym – z praktycznym podejściem.

Jaki praktyczny kolor wózka wybrać na jesień i zimę?

Jesienne oraz zimowe dni, to czas, kiedy o wiele łatwiej jest ubrudzić wózek. Podczas spacerów często mogą pojawiać się deszcze, czy opady śniegu, ale także błoto pośniegowe. Dlatego rodzice poszukujący wózka na ten okres roku, często stawiają pytanie, jaki kolor będzie praktyczny? Najlepszym wyborem będą neutralne, przygaszone tonacje. Może to być na przykład ciemna szarość, która sprawdzi się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Takie kolory wózków są bardzo użyteczne, ponieważ sprawiają, że ewentualne zabrudzenia są w mniejszym stopniu widoczne na tkaninie. To atut, o którym zdecydowanie warto pamiętać. Jesienią ciemne obszycia są najbezpieczniejszym wyborem, który pozwoli dłużej zachować wózek w czystości.

Uniwersalne wybory są najlepsze

Myśląc o uniwersalnych kolorach wózków wybieramy także praktyczność. Najczęściej takie odcienie także pasuję do innych kolorów, co dodatkowo stanowi atut. Doposażając w przyszłości wózek w różne akcesoria, zyskujemy w ten sposób pewność, że cały komplet będzie wyglądał estetycznie i spójnie.

Reasumując można stwierdzić, że wybór praktycznych kolorów wózka ma bardzo wiele korzyści.

Zobacz także inne artykuły: