Jaka spacerówka do 1000 zł?

Spacerówki do 1000 zł można zaliczyć do średniej półki cenowej, gdzie mamy do czynienia z bardzo dobrą jakością modelu w stosunku do jego ceny. Ponadto koszt produktu dla większości rodziców jest przystępny, dlatego cieszą się wśród nich dużym uznaniem. Wybór modeli na rynku jest pokaźny, dlatego z łatwością znajdziemy wózek, który jest przede wszystkim bezpieczny, ale także designerski. 

Na jakie element zwrócić uwagę podczas zakupu wózka spacerowego do 1000 złotych?

Każda spacerówka do 1000 zł musi być bezpieczna dla naszego maluszka, dlatego jest to kluczowa cecha zakupu określonego modelu. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, aby po taki model sięgać wtedy, gdy dziecko potrafi już samodzielnie siadać, ponieważ dzięki temu nie zaburza się rozwoju malucha w obrębie kręgosłupa i tworzenia jego naturalnych krzywizn. W odróżnieniu od gondoli, w spacerówce dziecko nie tylko leży, ale może także siedzieć, poznając świat podczas spacerów. Maluchy są też bardzo ruchliwe, dlatego istotne jest, aby wózek spełniał wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Kluczowe są tutaj pasy bezpieczeństwa, ograniczające ryzyko wypadnięcia dziecka. Za najlepsze i najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym są pasy pięciopunktowe, które mocowane są w taki sposób, że dziecko nie ma możliwości wypiąć się z nich samodzielnie. Ponadto dzięki nim dziecko siedzi stabilnie i wygodnie. Dobry wózek spacerowy do 1000 zł powinien posiadać także pałąk umieszczany w przedniej części, który nie tylko ma wpływ na bezpieczeństwo – wiele maluszków opiera sobie na nich ręce. Wysokiej klasy modele mają zastosowane tkaniny z filtrami UPV50+, a także kilkustopniową regulację oparcia siedziska. W zależności od potrzeb dziecko może siedzieć i podziwiać okolicę, możemy także oparcie położyć, jeśli maluch zaśnie. Warto zwracać uwagę również na to, czy wybrany przez nas model miał dużą budkę z możliwością rozkładania, co pozwoli osłonić dziecko od słońca i wiatru, ale także na to, czy daje się przez nas łatwo prowadzić. 

Gdzie szukać dobrej spacerówki do 1000 zł?

Rodzicom poszukującym najlepszego wózka spacerowego do 1000 zł polecamy produkty marki X-lander. W tym pułapie cenowym mieści się nasz model X-Follow, który zwraca uwagę barwą budką w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru: niebieską, beżową, żółtą, różową i błękitną. Wspomniany wózek jest niezwykle lekki (waży jedynie 7,6 kg) i składa się go jedną ręką do niewielkich rozmiarów, dlatego z łatwością zapakujemy go do samochodu, gdy na przykład udajemy się z maluchem na zakupy. Warto wspomnieć, że zastosowano w nim system „second lock”, przez co niemożliwe jest przypadkowe złożenie wózka. X-Follow wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, pałąk oraz wspomniane wcześniej tkaniny UPF50+. Ponadto jego koła są amortyzowane, z czego przednie mają opcję blokady. Zastosowano również system odblasków zwiększający widoczność po zmroku. Spacerówka przeznaczona jest dla dzieci do max 15 kilogramów.

Sprawdź również inne wpisy, oraz konkretne modele: