Jaka spacerówka dla 3-latka będzie najlepsza?

Spacerówka dla 3-latka wbrew pozorom jest nadal niezbędnym elementem codzienności z dzieckiem. 3-letnie dzieci wprawdzie potrafią już chodzić i w dodatku pokonywać całkiem spore odległości, to jednak w praktyce każdy rodzić wie, że nawet te krótsze spacery potrafią dziecko zmęczyć. Podejmując decyzję, co do wyboru, jaka spacerówka dla 3-latka będzie najlepsza, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka w pierwszej kolejności. W tym miejscu warto mieć na względzie m.in. maksymalny dopuszczalny ciężar spacerówki, w której dziecko miałoby podróżować. W przypadku wyboru wózka dla 3-latka dobrym pomysłem może być przykładowo wybór spacerówki do 22 kg, które dostępne są w ofercie marki X-lander.

Wybierając spacerówkę dla 3-latka, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Niezwykle ważne jest bezpieczeństwo maluszka – każda spacerówka dla 3-latka powinna posiadać pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym dziecko będzie siedziało stabilnie i nie będzie mogło samodzielnie wypiąć się z pasów. Z punktu widzenia bezpieczeństwa niezwykle ważne są odblaski zwiększające widoczność po zmroku oraz użycie tkaniny UPF 50+, która chroni dziecko podróżujące w wózku przed działaniem promieni słonecznych. Specjaliści zalecają, aby podczas zakupu spacerówki dla 3-latka kierować się także komfortem dziecka. Polecane są głównie wózki z dużym siedziskiem, które będzie gwarantowało odpowiednio dużą przestrzeń dla wygodnego podróżowania. Wspomniane siedzisko powinno posiadać kilku stopniową, łatwą w obsłudze opcję regulacji oparcia, dzięki czemu można zmieniać jego położenie podczas spaceru, na przykład na czas drzemki.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem marki X-lander, co pomoże w podjęciu decyzji, jaka spacerówka dla 3-latka będzie najlepsza?

Rodzicom, którzy zastanawiają się, jaką spacerówkę dla 3-latka wybrać, polecamy skorzystać z wysokiej jakości asortymentu producenta X-lander, gdzie z pewnością znajdą odpowiedni wózek dla malucha. Jedną z propozycji jest spacerówka X-Fly idealna dla 3 latka. Jest ona niezwykle łatwa w prowadzeniu dzięki łożyskowanym i amortyzowanym kołom. Model X-Fly rewelacyjnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, ale także w czasie wyjazdów. Spacerówkę składa się w prosty sposób – zajmuje niewiele miejsca, a po złożeniu mamy do dyspozycji pasek, pozwalający nosić wózek jak torbę na ramię. Ten model spacerówki dla 3 latka jest wyjątkowo lekki, ponieważ waży 6,9 kg. Warto dodać, że wspomniana spacerówka dla 3-latka ma obszerne siedzisko zapewniające wysoki poziom wygody, a także dużą, rozkładaną budkę. 

Inną propozycją spacerówki dla 3-latka jest model X –Pulse, świetnie sprawdzający się zarówno w mieście, jak przykładowo w parkach. Ma on amortyzowane koła, z czego te tylne są pompowane, dlatego łatwo prowadzi się na różnego typu podłożach. Ponadto w tym modelu zastosowano lekką, aluminiową ramę, kilkustopniowe regulowane siedzisko oraz bardzo obszerną budkę. Dodatkowo w podnóżku umieszczono moskitierę chroniącą przed insektami, a także regulowany kosz na zakupy i taśmę LED w podnóżku zapewniającą jeszcze lepszą widoczność po zmroku. 

Zarówno X-Fly, jak i X-Pulse posiadają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, o których szerzej pisaliśmy powyżej, powleczone są także tkaninami UPF 50+, chroniąc dziecko przed promieniami słonecznymi.

Zobacz także: