Jaka przyczepka rowerowa do biegania?

Przyczepki rowerowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które pragną wraz z dzieckiem spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Najlepiej sprawdzą się modele 3w1, które służą do przewożenia dziecka na 3 różne sposoby. Po zamocowaniu odpowiedniego dyszla możliwa jest wspólna jazda rowerem, a gdy zainstaluje się z przodu koło, przyczepka zmienia się w niezbędny podczas spacerów wózek, ale także może być wózkiem biegowym. 

Na uwagę zasługuje fakt, że przyczepki mają odpowiednio wyważony środek ciężkości, co w połączeniu z zamocowanym z przodu kołem sprawia, że całość jest bardzo stabilna, co znacznie ułatwia jazdę po każdym typie podłoża. 

Wybierając odpowiednią przyczepkę rowerową, która jednocześnie będzie nadawała się do biegania, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem malucha. Doskonale sprawdzą się modele z dużymi, najlepiej pompowanymi i amortyzowanymi kołami, które będą minimalizować wstrząsy pochodzące z podłoża. Ponadto wewnątrz niezbędne są pasy bezpieczeństwa, dzięki którym dziecko będzie siedzieć stabilnie w przyczepce. Modele wysokiej klasy wykończone są wielokrotnie testowanymi materiałami, wpływającymi na bezpieczeństwo i komfort malucha, jak również na oryginalny design. 

Jak przystosować przyczepkę rowerową do biegania?

Rowerowe przyczepki 3w1 to uniwersalny produkt, który można wykorzystywać na różne sposoby. Z łatwością można zmienić przeznaczenie modelu, odczepiając dyszel mocowany do roweru, a zamiast nieco instalując przednie koło. W zależności od modelu może to wyglądać inaczej, przykładowo w przedniej części przyczepki u dołu obecne są otwory, gdzie należy osadzić koło i zablokować za pomocą śrub w taki sposób, aby koło nie poruszało się na boki. Należy pamiętać o tym, aby koło było zamontowane zgodnie z osią przyczepki i nie miało żadnych luzów, dlatego dobrze jest je dokręcić za pomocą klucza imbusowego. Warto także sprawdzić, czy koło jest odpowiednio zamocowane, pchając przyczepkę przez kilka metrów. Jeżeli nie widzimy żadnych przeciwwskazań w tym zakresie, można posadzić dziecko i udać się na jogging do parku, czy lasu. 

Gdzie szukać najlepszego modelu przyczepki rowerowej, która może służyć również do biegania?

Do biegania nadają się przyczepki rowerowe najwyższej klasy, a takie dostępne są w ofercie marki X-lander. Polecamy nasz najnowszy model Booster 2, przeznaczony do przewożenia dwójki dzieci. Co wyróżnia ten model? Przede wszystkim mocna konstrukcja oraz obecność hamulca tarczowego, a nie postojowego, jak ma to miejsce w innych tego rodzaju produktach. Hamulec tarczowy pozwala na szybkie i skuteczne zatrzymanie przyczepki, ponadto są bardzo wytrzymałe i solidne. Oparcia w naszej przyczepce można przechylać do pozycji półleżącej, co zapewnia komfort maluchom podczas drzemki. Oczywiście zastosowano także m.in. pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, system odblasków zwiększających widoczność po zmroku, czy panele z siatki, zapewniające swobodny przepływ powietrza. Przyczepka wyposażona została także w praktyczne kieszenie do przewożenia drobiazgów oraz w folię przeciwdeszczową. 

Przeczytaj także inne artykuły oraz zobacz produkty: