Jaka przyczepka rowerowa dla 2 dzieci?

Wspólna aktywność fizyczna pozwala na wzmacnianie więzi między rodzicami a dziećmi, co warto praktykować między innymi jeżdżąc wspólnie na rowerze. Pobyt na świeżym powietrzu pozwala m.in. dotlenić mózg, ponadto wspomaga pracę układu odpornościowego, dlatego nawyk takiej aktywności dobrze jest wprowadzać już od najmłodszych lat. Nie musimy czekać do momentu, gdy dziecko nauczy się samo jeździć na przysłowiowych dwóch kółkach – wystarczy kupić dobrą przyczepkę rowerową do przewożenia dwójki dzieci. 

Maluchom taka podróż z pewnością przypadnie do gustu i co warte podkreślenia, ma wiele zalet. Oczywiście taka przyczepka ma większe gabaryty, dzięki czemu pozwala na przewóz dwójki pasażerów, a w porównaniu z fotelikami jest znacznie bezpieczniejsza. Sposób ich mocowania eliminuje ryzyko przewrócenia się przyczepki nawet w przypadku, gdy przewraca się rower. 

Jak wybrać dobrą model dla 2 dzieci?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

• Przede wszystkim konstrukcja takiej przyczepki musi być dostosowana do przewożenia dwóch maluchów – zazwyczaj ma ona kanapę z wyznaczonymi miejscami do siedzenia. 

• W przyczepce rowerowej dla 2 dzieci nie może zabraknąć pasów bezpieczeństwa, oczywiście osobnych dla każdego z maluchów. Najlepsze są pasy zapinane w sposób pięciopunktowy, co gwarantuje stabilność w trakcie jazdy, ponadto dzieci nie są w stanie wypiąć się z nich samodzielnie. 

• Dzieci powinny mieć we wnętrzu przyczepki odpowiednio dużo miejsca do siedzenia, ponadto warto zwracać uwagę na to, aby oparcie kanapy można było regulować do pozycji półleżącej, co przydaje się szczególnie wtedy, gdy podróżujemy z młodszymi dziećmi, które zasypiają podczas przejażdżki. 

• Konstrukcja całej przyczepki musi być mocna, ale także być wyposażona w solidne, najlepiej amortyzowane koła, które będą minimalizować wstrząsy pochodzące z podłoża. 

• Niezbędne są odblaski rozmieszane z każdej strony, pozwalające na zwiększenie widoczności po zmroku. 

• Warto zwracać uwagę na dodatkowe funkcje przyczepki rowerowej dla dwójki dzieci, takie jak: obecność paneli wentylacyjnych, kieszenie do przechowywania drobiazgów, czy folie przeciwdeszczowe. 

Booster 2 – najlepsza przyczepka rowerowa do przewożenia dwójki dzieci

Produktem o powyższych cechach jest nowy model marki X-lander – przyczepka rowerowa dla dwójki dzieci o nazwie Booster 2. Stworzona została w oparciu o materiały najwyższej jakości, poddane testom, przez co zapewniają dzieciom maksimum bezpieczeństwa, ale także komfortu. Na uwagę zasługuje fakt, że Booster 2 jest produktem 3w1, co oznacza, że po zamocowaniu dyszla może być przyczepką do roweru (który w razie jego przewrócenia nie powoduje wywrócenia przyczepki), a po zmontowaniu koła z przodu może być wózkiem spacerowym lub biegowym. Co niezwykle istotne, nasza przyczepka została wyposażona w hamulec tarczowy, co pozwala na jej niezwykle skuteczne zatrzymanie. Taki hamulec wytrzymuje wielokrotne tarcie, nie przegrzewa się, dlatego wyróżnia się wyjątkową trwałością. 

Przeczytaj również inne artykuły blogowe oraz zobacz produkty: