Jaką pościel dla noworodka wybrać?

Pościel dla noworodka występuje w różnych rozmiarach. Najmniejszym rozmiarem pościeli dla najmłodszych dzieci i jednocześnie najbardziej popularnym, jest wymiar 60×80 centymetrów. Można wykorzystywać także większe rozmiary pościeli. W takim przypadku będą one mogły być używane także, gdy dziecko podrośnie.

Przy wyborze pościeli dla noworodka zwracajmy uwagę na rodzaj wypełnienia

Zastanawiając się, jaką pościel dla noworodka wybrać, warto zweryfikować informacje dotyczące rodzajów wypełnienia, które będą bezpieczne dla naszego malucha. Noworodki przesypiają znaczną część doby, dlatego wybór pościeli jest niezwykle ważny. Ze względów higienicznych najczęściej wykorzystuje się wypełnienia poliestrowe, które można często prać, by utrzymać je w czystości.

Dlaczego wykończenie pościeli dla noworodka jest tak ważne?

Noworodek przesypiający większą część doby ma częsty kontakt z pościelą, dlatego ważny jest nie tylko rodzaj wypełnienia, ale także wykończenie produktu. Dobra pościel dla noworodka posiada kryte zamki, które nie powodują uszkodzeń skóry dziecka, ani w żaden sposób jej nie podrażniają. W pościeli dla noworodka często też wcale nie umieszcza się zamków, a w zamian za to stosuje się zakładki, które z jednej strony są bezpieczne dla malucha, a z drugiej pozwalają na łatwe ubranie kołdry i poduszki.

Wybierając pościel dla noworodka uzupełnijmy wyprawkę o dodatkowe elementy

Do zakupu pościeli dla noworodka warto dołączyć inne produkty, dzięki którym nasz maluch będzie mógł komfortowo spać. Przydadzą się między innymi prześcieradła w odcieniach podobnych do pozostałych elementów pościeli. Prześcieradło przyda się także do okrycia materaca przed ewentualnymi zabrudzeniami. Uzupełnieniem kompletu pościeli dla noworodka mogą być także rożki i śpiworki do spania.

Pościel X-Dream – czyli wybierz spokojny i bezpieczny sen dla swojego dziecka

Kierując się wyborem pościeli dla noworodka, polecamy zapoznać się z produktami marki X-lander. W naszej ofercie znajduje się pościel X-Dream, w skład której wchodzą: kołderka i poduszka. Pościel występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym i niebieskim. Sprawdzi się także, np. jako prezent na baby shower. Co niezwykle ważne, pościel dla noworodków X-Dream tworzona jest z certyfikowanych surowców – od wypełniania, aż po nici, które nadają finalnego efektu kołdrze i poduszce. Dlatego są bezpieczne dla maluchów, także alergików.

Jak często prać pościel dla noworodka?

Ze względów higienicznych specjaliści zalecają, by pościel dla noworodka prać średnio 2 razy w tygodniu (lub oczywiście częściej, jeśli będzie to koniecznie). Skóra maluszka podatna jest na działanie chorobotwórczych patogenów, dlatego regularne pranie pozwala na pozbycie się bakterii czy alergenów. Do czyszczenia pościeli dla noworodków należy korzystać z łagodnych detergentów, przeznaczonych do prania dziecięcych ubranek i innych podobnych artykułów. Nie bez znaczenia pozostaje także suszenie pościeli dla noworodków – przed użyciem, należy upewnić się, że w całości pościel jest już sucha.

Warto w tym miejscu także wskazać jeszcze na bardzo praktyczne bawełniane, czy też bambusowe kocyki dla dzieci marki X-lander. Kocyki takie idealnie nadają się także do przykrycia dzieci, jak również mogę być używane, np. W ciepłe dni do ochrony przed promieniami słońca.

W chłodne dni, zwłaszcza podczas spacerów, można także zapewnić dziecku bardzo komorowe warunki snu, wybierając dedykowane śpiworki dla dzieci. Polecamy modele marki X-lander, np. X-Cuddle Velvet. To bardzo ciepły i dodatkowo regulowany śpiworek, który może być stosowany zarówno w gondoli, spacerówce, czy np. na sankach.

Zobacz także: