Jaka gondola na zimę?

Wybór odpowiedniej gondoli dla dziecka urodzonego zimą stanowi dla wielu rodziców wyzwanie, ponieważ należy uwzględnić nie tylko to, w jakich warunkach dziecko będzie podróżować, ale także to, z jaką pogodą będziemy mieć do czynienia. Choć w Polsce zimy coraz częściej są dosyć ciepłe i z rzadkimi opadami śniegu to mogą występować intensywne opady z zalegającymi masami śniegu, które wymagają od wózków odpowiednio dostosowania do prowadzenia po luźniejszym podłożu. Należy również zadbać o to, aby maluchowi było wygodnie. Najlepiej stawiać na obszerne gondole, które będą stwarzały maluszkom dużo miejsca do swobodnego podróżowania. Pamiętajmy o tym, że dzieci ubiera się w większą liczbę warstw, dlatego powinna być odpowiednio większa. Równie istotne jest także to, aby wózek z zamocowaną gondolą był łatwy w prowadzeniu. Najlepiej sprawdzą się modele z dużymi, pompowanymi kołami o większym rozstawieniu, co ułatwi manewrowanie w śniegu. Wielu doświadczonych rodziców podnosi także kwestie blokady przednich kół – dzięki temu nie będą one łapać zalegającego śniegu na podobnej zasadzie, co łopaty. 

Zwróć uwagę na wielkość i podstawowe funkcje

Minimalna wewnętrzna wielkość gondoli na zimę powinna wynosić 78×31 centymetrów. W pełni zaspokaja to potrzeby maluszków do 6 miesiąca życia nawet wtedy, gdy są ubrane w ciepłe, zimowe śpiworki. Ponadto powinna być wykonana z materiałów izolujących przed chłodem. W każdej gondoli obecny jest materacyk, który tworzy maluszkowi przyjemną wyściółkę. Równie istotne są zastosowane funkcje, w tym możliwość rozkładania budki tak, aby osłonić podróżujące dziecko od wiatru i słońca. Podczas mroźnych, wietrznych dni warto zastosować okrycie na nóżki, co wchodzi w skład gondoli. Jej materiał, jak i całego elementu wózka powinien być wykonany z tkanin UPF50+, które nie pochłaniają promieni słonecznych, chroniąc tym samym delikatną skórę przed promieniowaniem UV. 

Podstaw na bezpieczną i stylową gondolę idealną na zimę marki X-lander

W ofercie marki X-lander rodzice znajdą gondole dostosowane do każdego modelu wózka obecnego w naszym asortymencie. Mowa tutaj o modelu X-Pram w czterech wersjach kolorystycznych: jasnej i ciemnej szarości oraz granatu i kobaltu. Za pomocą adapterów mocuje się ją do ramy w bardzo prosty sposób. Gondola ma rozkładaną, obszerną budkę i możliwość podnoszenia oparcia. Ponadto dostępne w zestawie osłona na nóżki mocuje się za pomocą magnesów, a dzięki zastosowanemu w górnej części uchwytowi daje się z łatwością przenosić. Dostępny jest również model X-Pram 2.0, który wyścielony jest miękkimi tkaninami, a budka ma rozbudowane panele wentylacyjne. Zimą rodzice mogą wykorzystać także gondolę X-Nest, dedykowaną modelowi X-Double. Wyróżnia się lekkością, ponadto jest łatwa w przenoszeniu dzięki miękkim uchwytom. Budka jest obszerna i zawiera odblaski, zwiększające widoczność podczas spacerowania wieczorami.

Zobacz również inne produkty oraz wpisy: