Jak zamaskować rysy na stelażu wózka?

Wózki dziecięce narażone są na szereg niekorzystnych dla nich czynników atmosferycznych, ale także zanieczyszczeń, do których dochodzi między innymi podczas jazdy po polnych drogach. Warto wspomnieć także o ryzyku zarysowania stelaża, na przykład na skutek otarcia o krawężnik, czy inne ostre elementy. Wózek nie prezentuje się wtedy tak okazale – istnieją jednak metody pozwalające na zniwelowanie niewielkich defektów, przez co otarcia nie będą rzucały się bardzo w oczy. Poniżej zawarliśmy kilka praktycznych wskazówek maskowania nieestetycznych zarysowań, dlatego zachęcamy do lektury.

Proste sposoby przykrycia rys na stelażu wózka

Zanim przystąpimy do maskowania rys na stelażu wózka, należy go dobrze doczyścić. Wspomniany element jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości, dlatego wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką zanurzoną w roztworze wody i detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń. Po całkowitym wyschnięciu możemy przystąpić do dalszych prac. Drobne uszkodzenia możemy zakryć dzięki wykorzystaniu oleju mineralnego – porcję cieczy nanosi się na ściereczkę i przeciera stelaż. Część osób decyduje się także na zastosowanie detergentów myjących z drobinkami, jednakże one mogą doprowadzić do zmatowienia materiału. Warto wspomnieć o preparatach do naprawy lakierów, które stosowane są do większych uszkodzeń. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego można dopasować je do koloru stelaża. Mają one postać markerów olejnych, które nanosi się na miejsce uszkodzenia. Jest to szczególnie przydatne w przypadku stelaży srebrnych, gdzie mocniejsze zarysowania przybierają czarny kolor. Polecamy jednak zastosować je w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że kolory nie będą zbytnio odcinać się od siebie. Co ciekawe, część mam maskuje rysy stelaża przezroczystym lakierem do paznokci, jednak znajduje to zastosowanie jedynie w przypadku niewielkich przetarć, bez widocznej zmiany koloru. 

Dobrze jest działać prewencyjnie

Wielu zarysowań stelaża jesteśmy w stanie uniknąć – warto jest zachować ostrożność podczas pakowania wózka do samochodu, czy umieszczanie go w domu w miejscu, gdzie nie będzie podatny na uszkodzenia. Warto zdecydować się również na zastosowanie zamykanego pokrowca, który ochroni go przed zarysowaniem, a także zabrudzeniem. W ofercie naszej marki obecne są pokrowce X-Pack, dedykowane modelowi X-Fly. Dzięki temu można po złożeniu zapakować wózek do pewnego rodzaju torby, co sprawdza się podczas jazdy samochodem i przechowywania, ale także wtedy, gdy wybieramy się w podróż samolotem. Istnieje wtedy duże ryzyko zarysowania stelaża, a dobrej jakości pokrowiec skutecznie to ogranicza.

Sprawdź także inne artykuły: