Zobacz, jak wybrać wózek do biegania po lesie? Na co zwrócić uwagę, by kupić właściwy model?

Wózki biegowe przez ostatnie lata stały się prawdziwym hitem – dzięki nim rodzice nie muszą porzucać swojej aktywności fizycznej na rzecz opieki nad dzieckiem, a wręcz prowadzić ją razem z nim. Często mamy wybierają także bieganie, jako aktywność pozwalająca na powrót do formy sprzed ciąży, budując jednocześnie więź z dzieckiem.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do biegania z dzieckiem nadają się odpowiednio dostosowanego do tego celu wózki, ponieważ zapewniają one stabilność, ale także bezpieczeństwo. Oczywiście niezbędne są tutaj pasy bezpieczeństwa, najlepiej pięciopunktowe, które uniemożliwiają samodzielnie wypięcie się z nich przez malucha. Dobry model ma także tapicerkę stworzoną z tkanin z filtrem UPF50+. Jest to bardzo ważne zwłaszcza latem, ponieważ taka tkanina nie przepuszcza do wnętrza promieni słonecznych, które są szkodliwe dla wrażliwej skóry malucha. 

Koła to kluczowy element zapewniający dobre prowadzenie po lesie

Jednym z najistotniejszych elementów wózków biegowych są koła, ponieważ to one w dużej mierze zapewniają stabilność podczas jazdy z nieco większą prędkością. Charakterystyczną cechą takich modeli są trzy koła, z czego dwa tylne są pochylone ku środkowi, przez co wózek jest lepiej dociążony, łatwiej się prowadzi i w ten sposób minimalizowane jest ryzyko jego przewrócenia podczas jazdy po nierównościach. W lesie dobrze sprawdzi się wózek biegowy z pompowanymi, dużymi kołami, ponieważ znacznie lepiej radzą sobie one po mocno zróżnicowanym podłożu. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na to, czy są one amortyzowane. Ma to istotne znaczenie dla komfortu podróżowania malucha, ponieważ dzięki temu wstrząsy oddziałują na niego w mniejszym stopniu. 

Poznaj propozycje wózków X-lander, które sprawdzą się podczas biegania w lesie

Nasza marka stawia na wózki dostosowane do potrzeb każdego maluszka oraz rodzica, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć modeli przeznaczonych do biegania w lesie. Polecamy model X-Run, czyli trzykołowy wózek z pochylonymi tylnymi kołami, które są pompowane i amortyzowane, dlatego doskonale radzą sobie podczas jazdy po trudnym podłożu. Ważnym elementem tego modelu jest siedzisko hamakowe, mocowane przy pomocy pasków, które podczas jazdy po nierównościach pozwalają na kołysanie dziecka, dlatego z pewnością taka przejażdżka będzie dla niego przyjemnością. Na uwagę zasługuje także fakt wykorzystania tkanin UPF50+ oraz pasów bezpieczeństwa, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa maluszka, jak również zastosowanie dzwonka i paska znajdującego się przy rączce oraz ręcznego hamulca, pozwalającego na kontrolę prędkości zjazdów. 

Warto wskazać także na inny model marki X-lander, mianowicie przyczepkę do roweru 3w1. Mogłoby się wydawać, że rowerowa przyczepka nie nadaje się jako wózek do biegania, jednak nasza marka stawia na produkty o wszechstronnym zastosowaniu, dlatego oferujemy model przyczepki 3w1, czyli Booster 2, który po zamontowaniu przedniego koła może być wykorzystywany, jako model biegowego wózka. Różni się on gabarytami od wcześniej wspomnianego X-Run i pozwala na jazdę nawet dwójki dzieci o łącznej wadze do 45 kilogramów. Wewnątrz znajdują się miejsca wyznaczone dla każdego malucha z osobnymi pasami bezpieczeństwa. W Boosterze 2 również zastosowano duże, pompowane koła i co bardzo ważne, istnieje możliwość dostosowania sztywności zawieszenia w zależności od tego, na jakim podłożu będzie on prowadzony. Zarówno w modelu X-Run, jak i Booster 2 zastosowano odblaski, dlatego są dobrze widoczne po zmroku.

Zobacz również inne wpisy: