Jak ubrać noworodka na spacer latem?|

Każdy rodzic dba o to, by jego dziecku zapewnić jak najlepszy rozwój. Zwłaszcza młodzi rodzice zastanawiają się, jak ubrać noworodka na spacer latem. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia zapewnienia odpowiednich warunków termicznych maluszkowi. Gdy dziecku jest za ciepło, jego organizm wysyła wyraźne sygnały, takie jak występowanie potówek czy zaczerwienienie skóry twarzy. Dziecko sygnalizuje przegrzanie także rozdrażnieniem, płaczem i sennością. Warto zatem regularnie sprawdzać warunki pogodowe, co będzie niezwykle pomocne w tym, jak ubrać noworodka na spacer latem.

Naturalne, przewiewne tkaniny są bardzo istotne, gdy zastanawiamy się, jak ubrać noworodka na spacer latem

W zakresie, jak ubrać noworodka na letni spacer specjaliści są zgodni – najlepiej jest ubierać dziecko na letni spacer w ubranka przewiewne z naturalnych tkanin. Doskonale sprawdzają się bawełniane ubranka, ponieważ spełniają postawione wyżej wymagania, a przy tym są stosunkowo tanie. Można także przyjąć pewną zasadę, że takie małe dziecko powinno mieć jedną warstwę więcej, niż rodzić, należy jednak zawsze stosować ją indywidualnie, odpowiednio do panujących warunków. Ubranka bawełniane, w które ubieramy noworodka na letni spacer, zapewniają ciału dziecka delikatny przewiew i nie doprowadzają do przegrzania jego ciała.

W trakcie upałów najczęściej sprawdza się jedna warstwa ubranek, na przykład body z krótkim rękawem. Poszczególne rodzaje tego typu garderoby należy dostosować do konkretnych warunków pogodowych.

Kolor ubrań – niezwykle ważna kwestia tego, jak ubrać dziecko na spacer latem

Nie tylko bawełniana tkanina odgrywa istotną rolę w tym, jak ubrać noworodka latem na spacer. Warto jest zwrócić także uwagę na ich kolor. Najlepiej sprawdzają się bawełniane ubranka w jasnych kolorach, głównie bieli. Ma to swoje uzasadnienie w tym, iż jasne kolory odbijają promienie ultrafioletowe, zamiast je absorbować, dlatego ubierając noworodka w takie ubranka, ograniczają ryzyko jego przegrzania.

Na spacer latem warto zabrać jeden z lekkich kocyków X-lander 

Powyżej opisaliśmy, jak ubrać noworodka na spacer latem. O tej porze roku dobrze jest zabrać także produkty X-lander, które z pewnością okażą się przydatne. Szczególnie sprawdzą się nasze lekkie kocyki stworzone z naturalnych materiałów. Bambusowo-bawełniany X-Boo występuje w najmodniejszych kolorach ostatnich sezonów, z kolei bawełniany X-Swaddle może pełnić funkcje zarówno otulacza, jak i pieluszki. W naszej ofercie obecny jest także bawełniany X-Wrap wyposażony w kieszeń, do którego dziecko może włożyć nóżki i je ogrzać podczas nieco chłodniejszych dni. Wszystkie nasze letnie kocyki łączy nie tylko efektowna stylistyka, ale także naturalne tkaniny, które nie podrażniają skóry dziecka.

Gdy już zdecydujemy, jak ubrać noworodka na spacer latem, zadbajmy także o skórę dziecka

To, jak ubrać noworodka na spacer latem jest podstawową kwestią spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. Uwagę rodziców pragniemy zwrócić także ku właściwemu przygotowaniu dziecka na letni spacer. Skóra maluszka jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego należy posmarować ją kremem z filtrem, najlepiej SPF 50+.

Zobacz także: