Jak przygotować wózek dziecięcy na zimę?

Zimą mamy do czynienia z wieloma różnymi warunkami pogodowymi, na które należy być odpowiednio przygotowanym. Grząskie podłoże, zalegający oraz topniejący śnieg, ale także błoto mogą prowadzić do przedostawania się zanieczyszczeń do kół, ale także na tapicerkę, dlatego przed nadejściem tej pory roku warto jest dziecięcy wózek odpowiednio przygotować:

• Okresowo sprawdzajmy mocowanie kół, czy nie posiadają uszkodzeń oraz czy hamulec oraz pasy bezpieczeństwa działają w sposób prawidłowy (taką czynność dobrze jest prowadzić nie tylko przed nastaniem zimy). 

• Dobrze jest zakupić do wózka akcesoria, w tym osłonę przeciwdeszczową, która w razie opadów deszczu oraz śniegu osłoni malucha. Z pewnością przyda się także śpiworek zimowy, otulacz na nóżki oraz mufka dla rodzica, która pozwoli na ochronę rąk przed chłodem. 

• Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie nart do wózka, które sprawdzają się w regionach, gdzie zalega duża ilość śniegu. W ten sposób wózek pcha się w sposób identyczny jak sanie. 

Zimą na stelażu i tapicerce może osadzać się nie tylko błoto, ale także pozostałości popiołu, czy soli, którymi posypano chodniki. Dlatego koła, stelaż i tapicerkę dobrze jest przecierać po powrocie ze spaceru, aby uniknąć powstawania uporczywych plam, czy uszkodzeń wózka. 

Dobry wózek dziecięcy na zimę to podstawa

Do zimy warto się przygotować także pod względem wyboru odpowiedniego wózka. Polecamy zakup modelu z naszej oferty – X-Move, który wyposażony jest w duże, pompowane koła, pozwalające sprostać każdym warunkom, ponieważ doskonale radzą sobie po zróżnicowanym podłożu. Miękkie zawieszenie zastosowane w tym wózku sprawia, że drgania przenoszone są na koła, a nie na siedzisko, ponadto zastosowano obszerną budkę, skutecznie chroniącą przed mroźnym wiatrem, ale także słońcem, ma także funkcję odwracanej spacerówki, dlatego możemy go dostosować w taki sposób, aby maluch miał z nami stały kontakt lub podziwiał okoliczne widoki. Oczywiście X-Move spełnia wszelkie wymogi w kwestii bezpieczeństwa – wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz tapicerkę wykonaną z tkanin UPF50+, blokująca dostęp promieni słonecznych do środka wózka. 

Warto rozważyć przegląd wózka dziecięcego przed zimą

Bardzo dobrym pomysłem będzie wykonanie przeglądu wózka dziecięcego przed zimą, zwłaszcza, gdy jest on używany przez dłuższy czas. Tego rodzaju usługi zapewnia marka X-lander, oferując 3 różne pakiety: 

• Srebrny start dostępny tylko przy zakupie wózka 

• Srebrny 

• Złoty. 

Każdy z nich zawiera w cenie usługi transportu, smarowania, czyszczenia mechanizmów kół, a także dokręcenia luzów powstałych podczas korzystania z wózka, poprawa jazdy po prostym torze. Dodatkowo pakiet złoty zawiera także usługę czyszczenia ramy oraz dbałości o koła komponowane, czyli wymianę łożysk lub tulei, ponadto oferujemy części zamienne z 30% rabatem. Warto skorzystać z takiej usługi przed nastaniem zimy, aby był w pełni przygotowane na każde warunki!

Przeczytaj również inne artykuły oraz zobacz produkty: