Jak przechowywać wózek?

Pytanie, jak przechowywać wózek pojawia się bardzo często, zazwyczaj już na etapie jego wyboru. Tutaj poza kwestiami lokalowymi, mieszkaniowymi, które często determinują konieczność wyboru możliwie najmniejszego modelu wózka, pojawiają się także pytania o to, jak go zabezpieczyć? W poniższym wpisie wskażemy na przykładowe rozwiązania i praktyczne sposoby, by odpowiednio magazynować wózek, nawet przez długi czas.

Oddzielne pomieszczenie na przechowywanie wózka

Dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie nieużywanej spacerówki lub gondoli w osobnym pomieszczeniu, piwnicy, czy nawet na balkonie. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, np. przed kurzem lub wilgocią, a w przypadku przechowywania wózka na zewnątrz, również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego warto zaopatrzyć się w pokrowiec na konstrukcję oraz koła. Najlepiej jest wybierać takie propozycje, które są dedykowane do konkretnego modelu wózka. Przechowywanie wózka w oddzielnym pomieszczeniu jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, gdyż nie zabiera on wówczas przestrzeni mieszkalnej. Nie zawsze jednak jest to możliwe, o czym wspominamy w dalszej części wpisu.

Jak trzymać wózek w mieszkaniu?

Wiele osób przechowuje wózek w mieszkaniu. W tym przypadku szczególnie ważne jest, by nie tylko zabezpieczyć sam wózek, ale także mieszkanie, zwłaszcza przed zabrudzeniami. Poszukując praktycznych rozwiązań, możemy wybrać takie, które jednocześnie spełnią oba powyższe cele.

Pierwszą rzeczą jest, by po każdym spacerze wózek, a zwłaszcza jego koła dobrze oczyścić przed wniesieniem do mieszkania. To zdecydowanie ułatwi następnie jego przechowywanie, zwłaszcza, jeśli chodzi o ochronę posadzki przed zabrudzeniami powstałymi w wyniku kontaktu zabrudzonych kółek z podłogą. Dlatego przydatne do przechowywania wózka w mieszkaniu będą pokrowce na koła. Takie gadżety doskonale sprawdzają się również w sytuacji, gdy brakuje czasu na bardzo dokładne oczyszczenie kół. Warto wspomnieć o pokrowcu X-Clean, który jest dostępny w wersji 4 wheels dla modeli wózków X-Move, X-Cite, X-Pulse oraz 3 wheels pasującym do wózka X-Run. W zestawie dostarczane są również: woreczek na pokrowce i ścierka. Pokrowce sprawdzają się doskonale, są bardzo łatwe w montażu i można je zainstalować jeszcze przed wniesieniem wózka do mieszkania. W takim przypadku koła są w pełni zabezpieczone, a pokrowce doskonale chronią także podłogę mieszkania.

Jak zabezpieczyć wózek w podróży?

Warto zauważyć, że w takiej sytuacji należy pamiętać nie tylko o ochronie ramy i kół wózka, ale też bagażnika samochodu, w którym będzie przewożony. Co więcej, transport wózka musi być komfortowy. W przypadku kół oczywiście doskonale sprawdzą się wspomniane już pokrowce. Pokrowce na koła wózka, zabezpieczą także bagażnik przed zabrudzeniem, nawet jeśli dopiero co wróciliśmy ze spaceru.

W przypadku transportowania wózka bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie także pokrowiec, który zabezpieczy cały wózek. W przypadku marki X-lander dostępny jest X-Pack, czyli pokrowiec na wózek X-Fly. Torba jest wyposażona w zamki błyskawiczne na całej długości, co skraca czas pakowania do kilku minut. Pokrowiec pozwala przechowywać wózek w podróży tak, by uniknąć zarysowań oraz innych uszkodzeń. Do noszenia całego pakunku służy pasek, który znajduje się w wyposażeniu modelu X-Fly.

Jak zaoszczędzić miejsce przechowując wózek?

Jednym z problemów, jakie są spotykane w związku z przechowywaniem wózka, jest to, jak zaoszczędzić miejsce? Tutaj zdecydowanie warto wspomnieć, że wybierając wózek dla dziecka, dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakie uzyskuje on wymiary po złożeniu. Jeśli wózek będzie przechowywany w części mieszkalnej, zwłaszcza o mniejszej powierzchni, to zdecydowanie warto wybrać model, który po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca (tutaj szczególnie polecamy modele wózków X-lander np. tj, X-Fly, X-Follow). Warto także zaopatrzyć się we wspomniany wcześniej pokrowiec.

Dlaczego warto zabezpieczyć wózek?

Odpowiednie przechowywanie wózka dziecięcego z jednej strony pozwala zadbać o jego stan, chroni wózek przed uszkodzeniami, czy zarysowaniem. Z drugiej strony zabezpiecza miejsce, w którym go przechowujemy. Dzięki pokrowcom chroni powierzchnie przed zabrudzeniem. Wózek, który ponadto znajduje się w estetycznie wykonanym pokrowcu, nie rzuca się w oczy, nawet jeśli przechowywany jest w część mieszkalnej.

Należy dostosować także sposób przechowywania wózka, do warunków, z jakimi będzie się stykał. Przykładowo w sytuacji, gdy jest on ulokowany poza budynkiem, trzeba zastosować pokrowiec, który ochroni wózek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Zobacz także inne wpisy oraz produkty: