Jak odświeżyć kolor wózka dla dzieci?

Kolor wózka może z czasem ulec poszarzeniu na skutek działa pyłów oraz innych zanieczyszczeń, które mogą osadzać się na tapicerce podczas spacerowania z maluchem. Jeśli chcemy, aby zawsze prezentował się dobrze, warto jest odświeżać jego wygląd. Możemy wykorzystać domowe sposoby, czyli wilgotną ściereczkę z dodatkiem łagodnego detergentu. Pozwala to pozbyć się wielu zabrudzeń z materiału powlekającego wózek, który dzięki temu odzyskuje swój kolor. Jeśli jednak to nie wystarczy, warto jest rozważyć wypranie całej tapicerki. W tym przypadku powinno stosować się nieco mocniejsze środki czyszczące, które pozwolą wywabić zanieczyszczenia. Należy jednak pamiętać, aby nie wykręcać niektórych części tapicerki. Dobrze jest zostawić je do swobodnego wyschnięcia. Dzięki temu nie ulegają odkształceniom, a ich odcień wyglądać będzie jak nowy. 

Gotowe detergenty do odświeżania wózków dziecięcych

Do odświeżania koloru tapicerki można zastosować także dedykowane im detergenty czyszczące, które są dopasowane do konkretnego materiału w taki sposób, aby nie doprowadzić do jego uszkodzenia. Pozwalają one na pozbycie się wielu zanieczyszczeń z tapicerki, gdy zwiodły domowe sposoby. Warto jednak przetestować je w niewidocznych miejscach, aby upewnić się, czy przypadkiem nie doprowadzą do wywabienia koloru. W ostateczności możemy posłużyć się specjalnymi barwnikami do tapicerek tekstylnych, które odświeżają materiał, najczęściej w sytuacjach, gdy ulegną blaknięciu pod wpływem słońca. 

Jak uniknąć blaknięcia tapicerki wózka?

Wózek przeważnie blaknie pod wpływem długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Możemy tego uniknąć – wystarczy po spacerze z maluchem schować wózek do domu lub do zacienionego miejsca. Dzięki temu przez długi czas zachowa nienaganny wygląd. Co jakiś czas dobrze jest przetrzeć wózek wilgotną ściereczką, co pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń, przez które tapicerka wydaje się nieco poszarzała.

Zobacz wszystkie modele marki X-lander w pięknych kolorach, m.in.: