Zobacz jak duża powinna być gondola? Poznaj wymiary idealnego modelu?

Przeciętne wymiary gondoli zawierają się w przedziale od 75-78 do 28-30 centymetrów, wraz z głębokością sięgającą około 20 cm. W zupełności zaspokaja to potrzeby większości maluchów nawet w sytuacji, gdy zimą ubieramy je w grubsze śpiworki, aż do 6 miesiąca życia lub do momentu, gdy dziecko samodzielnie siedzi i zachodzi konieczność wymiany gondoli na siedzisko spacerowe. Nierzadko dochodzi do sytuacji, gdy rodzą się dzieci o ponadprzeciętnej długości ciała. W takiej sytuacji należy zwrócić uwagę na to, aby dostosowywać gondolę do wielkości malucha. W przeciwnym razie mogłaby ona być stosowana przez zdecydowanie krótszy czas. Istnieją jednak modele znacznie obszerniejsze, na przykład o wymiarach 80×40 centymetrów. Wtedy pozwalają one na swobodne ruchy, co wpływa pozytywnie na poziom komfortu. Jeżeli jednak długość ciała dziecka po urodzeniu zawiera się w uśrednionym przedziale, około 50-55 centymetrów, nawet przy delikatnym odchyleniu od tej wartości nie ma konieczności wyboru większej gondoli – ta o przeciętnych wymiarach sprawdzi się doskonale. 

Jakie cechy wpływają na bezpieczeństwo i komfort podróżowania malucha?

Odpowiednia wielkość gondoli to podstawa zapewnienia komfortu malucha podczas spacerowania. Zwracajmy uwagę także na inne kwestie, w tym szereg rozwiązań zwiększających poziom wygody. Mowa tutaj między innymi u dużej budce z bezdźwięczną możliwością rozkładania, co ochroni malucha przed silnym słońcem, ale także wiatrem. Noworodki i niemowlęta nie mają w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji, dlatego istotne jest, aby budka miała zastosowane panele wentylacyjne, które zapewnią przewiew powietrza wewnątrz gondoli. Współcześnie producenci przywiązują szczególną wagę do zastosowania tkanin ograniczających dostęp promieni słonecznych do środka, dzięki czemu nawet gondola w kolorze granatu, czy czerni będzie bezpieczna dla maluszka w 100 procentach. 

Jak wybrać dobrą, dużą gondolę dla maluszka?

Rodzicom poszukującym wysokiej klasy gondoli dla dziecka, polecamy produkty naszej marki. W ofercie X-landera obecne są między innymi gondole X-Pram oraz X-Pram 2.0 kolejno o wymiarach wewnętrznych 78x20x31 cm oraz 80x18x31 centymetrów. Wymiary wewnętrzne bezpośrednio przekładają się na ilość wolnego miejsca dla malucha, a w obu gondolach maluch ma go sporo. Co istotne, stworzone są z tkanin UPF50+, które nie dopuszczają do wnętrza promieni słonecznych, działających szkodliwie na wrażliwą skórę dziecka. Ponadto wyposażone są w duże, rozkładane budki, w których zastosowano system wentylacji, co jest bardzo ważne latem, gdy zwiększa się ryzyko przegrzania dziecka podczas upałów. Warto dodać, że są także lekkie w przenoszeniu, co ułatwia umieszczony u góry uchwyt. X-Pram za pomocą adapterów mocuje się do każdego wózka z naszej oferty, z kolei X-Pram jest kompatybilny z modelami X-Pulse, X-Move, X-Run oraz X-Cite. Gondole również wyposażone są w odkrywany przewiewny panel z siateczki, gwarantujący cyrkulację powietrza, a maluchowi zapewniający przyjemny przewiew.

Zobacz także inne artykuły oraz wpisy: