Ile kosztuje dobry wózek?

Wybierając wózek dla dziecka, należy w pierwszej kolejności uwzględnić to, czy jest on bezpieczny i wygodny dla maluszka. Warto zatem kierować się podczas zakupu jakością poszczególnych modeli, co sprawdzi się podczas wspólnych spacerów. Szacuje się, że dobry wózek kosztuje min. 1000 – 2000 złotych. Oczywiście istotne jest także dostosowanie go do naszych potrzeb. Ogromny wybór produktów sprawia, że z łatwością można znaleźć model idealny do jazdy w przestrzeni miejskiej, czy trudnym podłożu, a nawet do samolotu. Zwracajmy szczególną uwagę na to, aby był on dla dziecka bezpieczny. Wysokiej klasy produkt stwarza maluchom dużo miejsca do podróżowania. Dotyczy to przede wszystkim gondoli, która powinna być na tyle obszerna, że nawet maluch ubrany zimą w wiele warstw będzie miał wystarczająco dużo miejsca do wykonywania swobodnych ruchów stóp oraz rąk. Z kolei wózki spacerowe, przeznaczone dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać bezwzględnie muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Zapobiegają one wypadaniu maluchów z wózka. 

Co wpływa na cenę wózka dziecięcego?

Wpływ na koszt dobrego wózka ma kilka czynników, między innymi producent oraz to, jakie komponenty stosuje w produkcji i jakie dodatkowe funkcje ma wybrany model. Współcześnie coraz częściej producenci decydują się na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które przekładają się na wysoką funkcjonalność produktów, co nierzadko wiąże się także ze zwiększoną ceną modeli. Warto jednak zwracać uwagę na produkty renomowanych marek. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że sprostają potrzebom maluszków oraz ich rodziców. 

Postaw na wózek X-lander w przystępnej cenie

Marka X-lander oferuje szereg wózków wyróżniających się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Już za niecałe 1000 złotych dostępny jest model X-Follow o oryginalnym designie, który sprawdza się na co dzień. Wózek ma amortyzowane koła, z czego przednie mają możliwość blokowania, co ułatwia prowadzenie w trudnych warunkach. Warto zwrócić uwagę także na unikatowy system składania, który polega na naciśnięciu przycisków – wtedy wózek składa się sam pod wpływem siły grawitacji. 

We wspomniany przedział cenowy wpisuje się również X-Cite. Zastosowano w nim innowacyjne siedzisko kubełkowe, które nie zaburza rozwoju krzywizn kręgosłupa oraz stawów biodrowych maluszka. Ponadto model cechuje funkcja odwracanej spacerówki, dlatego dziecko może swobodnie rozglądać się przed siebie w trakcie spacerów, a w razie potrzeby można siedzisko obrócić, aby mieć stały kontakt wzrokowy z maluszkiem. Dodatkowo X-Cite jest bardzo lekki i wytrzymały, zastosowano w nim także system anty-shock, ułatwiający manewrowanie po trudnym podłożu.

Zdecydowanie warto tutaj wymienić ultralekką spacerówkę X-Fly, która waży zaledwie 6,9 kg. To ekstremalnie zwrotny model, a wysokiej jakości łożyskowane koła, sprawiają, że prowadzi się sam. W cenie poniżej 1500 zł otrzymujemy wózek, który jest doskonale amortyzowany i przeznaczony dla dzieci już od urodzenia do osiągnięcia wagi do 22 kg. Po złożeniu uzyskuje on bardzo małe wymiary, a dołączony do zestawu pasek pozwala go przenosić, jak torbę na ramię. Zastosowano w nim tkaniny UPF 50+, które blokują do 98% promieni słonecznych, a duża budka praktycznie osłania całkowicie dziecko. To dobry wózek w dobrej cenie o wysokiej jakości – idealny zarówno do miasta, jak i na częste podróże.

Na uwagę zasługuje fakt, że każdy model wózka marki X-lander spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, w tym także europejskie. Każdy z nich wyposażony jest w system odblasków, a ich tapicerka wykonana jest z tkanin UPF50+, stosuje się również pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Zobacz także inne wpisy oraz produkty: