Drzemki niemowlaka

Na postawione powyżej pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Liczba i długość trwania drzemek niemowlaka jest cechą osobniczą, co oznacza, że każde dziecko ma swoje potrzeby dotyczące czasu odpoczynku w ciągu całej doby. Długość drzemek niemowlaka zależy także od wieku malucha. Dzieci po ukończeniu pierwszego miesiąca życia przesypiają nawet 18 godzin podczas doby. Drzemki niemowlaków z czasem ulegają skróceniu – półroczne dziecko przesypia łącznie około 15 godzin, a niespełna roczny maluch 14 godzin z mniejszą liczbą drzemek w ciągu dnia. Są to zawsze indywidualne kwestie i w razie jakichkolwiek wątpliwości sugerujemy skonsultować je z specjalistą.

Dlaczego drzemka jest tak ważna dla niemowlaka?

Drzemka u niemowląt odgrywa ogromną rolę. Pozwala ona na przetworzenie umiejętności i bodźców doświadczonych w ciągu dnia. Ciekawostką jest fakt, że według niektórych naukowców drzemki niemowląt przyczyniają się do intensywnego rozwoju pamięci długotrwałej. Sen, którego niemowlaki doświadczają podczas drzemki umożliwia także zainicjowanie procesów fizjologicznych, zwłaszcza związanych ze wzrostem kości i rozwojem mięśni.

Drzemki niemowlaka przygotowują dziecko do cyklu dzień-noc

Drzemki niemowlaków, zwłaszcza tych najmłodszych są konsekwencją przystosowywania się do środowiska poza brzuchem mamy, które trwa od chwili porodu. Drzemki niemowlaka w miarę postępującego rozwoju dziecka ulegają skróceniu, pozwalając na stopniowe przygotowywanie organizmu do większej aktywności w ciągu dnia. Z tego powodu rodzice nie powinni ograniczać dostępu światła słonecznego do pomieszczenia podczas drzemki niemowlaka. To właśnie światło słoneczne reguluje aktywność mózgu, wpływając tym samym na rytm dobowy.

Wysokiej jakości pościel gwarantująca spokojną drzemkę niemowlaka

Podczas drzemki niemowlaków duże znaczenie ma pościel, pod którą odpoczywa nasz maluszek. Warto zastosować pościel wykonaną z bezpiecznych tkanin, które dostosowane są do delikatnej skóry dziecka. Wśród wielu dostępnych na rynku produktów warto zwrócić uwagę na pościel dla dziecka X-Dream marki X-lander. Jej antyalergiczne właściwości zapewnią bezpieczeństwo podczas drzemki niemowlęcia. Materiały wykorzystane do produkcji pościeli X-Dream spełniają najwyższe wymogi, czego dowodem jest przyznany certyfikat Öko-Tex Standard klasy I.

Warunki sprzyjające drzemkom u niemowląt

Przed drzemką niemowlaka warto przygotować pomieszczenie w celu zapewnienia maluchowi komfortowych warunków do odpoczynku. Dobrze jest przewietrzyć pokój, aby wpuścić świeże powietrze, które zagwarantuje długi i nieprzerwany sen. Drzemkom niemowlaka sprzyja także powietrze o odpowiedniej temperaturze i wilgotności, dlatego wielu specjalistów zaleca stosowanie nawilżaczy, zwłaszcza w okresie grzewczym.

Drzemki niemowlaków podczas spacerów

Maluszki mogą odpoczywać nie tylko w domowym zaciszu, ale także w czasie spacerów. Dla drzemki niemowlaków niezbędne są bezpieczne oraz komfortowe wózki, stąd polecamy modele marki X-lander, które pozwolą zapewnić dziecku spokojny sen. Wartu tutaj zwrócić uwagę przykładowo na:

  • wózki dla dzieci 3w1 X-lander, które mogę być stosowane przez cały okres wózkowy. Wyposażone są zarówno w nosidełko, gondolę dla noworodków, jak i siedzisko spacerowe dla starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać. Każdy z elementów jest wpinany do tej samej ramy, co sprawia, iż takie rozwiązanie jest niezwykle użyteczne i wielofunkcyjne,
  • wózki spacerowe X-lander, gdzie warto wymienić np. SUVa wśród innych modeli – X-Move (doskonały na każdy teren), czy też miejskiego X-Cite, lub nowość X-Follow,
  • model zapewniający komfortowe drzemki dwójce niemowlaków, czyli X-Double, do którego można zakupić także gondole X-Nest.

Wózki X-lander tworzone są zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa, wyróżnia je także niezwykły komfort, użyteczność, a jednocześnie przykuwający wzrok design. Co ważne, każdy model pozwoli maluchowi komfortowo i bezpiecznie odpocząć podczas spaceru.

Zobacz także: