Historia Dnia Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od niedawna i przypada na 25 listopada. Ustanowiono go w setną rocznicę powstania tej pluszowej zabawki, znanej na świecie pod nazwą Teddy Bear. Dzień Pluszowego Misia jest świętem przeznaczonym nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy tego dnia mogą wspominać swój beztroski okres dzieciństwa. Jak obchodzić Dzień Pluszowego Misia?

Teddy Bear – bohater Dnia Pluszowego Misia

Bohaterem Dnia Pluszowego Misia jest zabawka o nazwie Teddy Bear, stworzona po raz pierwszy w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych. Ciekawostką jest fakt, że pluszowy miś został nazwany na cześć ówczesnego prezydenta USA, Theodore’a Roosevelta. Pewnego dnia z grupką przyjaciół udał się na polowanie, gdzie jeden z jego kompanów zranił młodego niedźwiadka. Roosevelt zabronił zastrzelenia misia, a zamiast tego nakazał jego uwolnienie. Odbiło się to szerokim echem wśród Amerykanów, a zabawka nazwana imieniem prezydenta stała się niezwykle popularna wśród dzieci, a także i dorosłych, którzy zaczęli kolekcjonować pluszowe misie.

Jak obchodzimy Dzień Pluszowego Misia?

Dzień Pluszowego Misia szczególnie chętnie organizowany jest w Stanach Zjednoczonych, ale od kilku lat coraz bardziej popularny staje się także w Polsce. Obchody Dnia Pluszowego Misia organizowane są głównie w przedszkolach i szkołach, ale jest on także okazją do wsparcia chorych dzieci, które tego dnia są obdarowywane pluszakami. 

Bajki, które warto obejrzeć wraz z dzieckiem w Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to doskonała okazja, by spędzić czas ze swoim dzieckiem poświęcony zabawom z pluszowymi misiami. Jest on nieodzownym elementem popkultury – często gości on w wielu filmach animowanych dedykowanym maluchom. W Dniu Pluszowego Misia warto z dzieckiem obejrzeć, np. film „Miś zwany Paddington” o przygodach misia zagubionego w londyńskiej stacji kolejowej Paddington. Również polskie bajki dla dzieci sprawdzą się podczas seansu w Dniu Pluszowego Misia – wielu z nas zna sympatycznego „Misia Uszatka”. Nie zapominajmy także o bajkach z angielskiej serii książek pt. „Kubuś Puchatek”, które wciąż są chętnie czytane i oglądane przez dzieci wspólnie z rodzicami.

Pomysły na zorganizowanie Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia jest świetnym sposobem na urozmaicenie zajęć w przedszkolu, z czego nauczyciele chętnie korzystają. Organizowane są wtedy zabawy z wykorzystaniem misiów, podczas których dzieci wspólnie tańczą i śpiewają. Dzień Pluszowego Misia prowadzony w starszych grupach jest okazją do wspólnej nauki czytania książek o misiach, na przykład wspomnianego „Kubusia Puchatka” A.A. Milne. 

Dzień Pluszowego Misia coraz częściej obchodzony jest także w szkołach

Nauczyciele Dzień Pluszowego Misia organizują także w młodszych klasach szkół podstawowych. Tego dnia dzieci przynoszą swoje ulubione misie, a nauczyciele aktywizują je poprzez zabawę, na przykład przez przygotowanie prac plastycznych.

Świętowanie Dnia Pluszowego Misia z ulubioną zabawką maluszka

Większość dzieci ma swoją ulubioną maskotkę, z którą chętnie się bawi i przytula do snu. Tego typu zabawkę można zabrać również na spacer. Warto zwrócić uwagę, że podczas wspólnych przechadzek sprawdzą się wózki X-lander. W naszej ofercie dostępne są różne modele wózków, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców.

Zobacz również: