Gdzie w Tatry z dzieckiem w wózku?

Chcąc wybrać się w Tatry z dzieckiem w okresie wózkowym, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym odpowiednie przygotowanie się do podróży, oraz zweryfikowanie trasy turystycznej. To dlatego, że w zależności od panujących w danym miejscu warunków, może okazać się, że potrzebny będzie inny rodzaj wózka. W większości przypadków dobrym rozwiązaniem będzie model terenowy. Wyjazd taki jest świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu, a o tym gdzie warto się wybrać i jak się do takiej podróży przygotwać, bardziej szczegółowy opiszemy poniżej.

Przykładowe miejsca, które warto odwiedzić

W Tatrach warto rozważyć zwiedzenie Dolin Rybiego Potoku, Strążyskiej, Chochołowskiej, Białego, a za polską granicą także Dolin Rohackiej i Cichej. Oczywiście miejsc jest bardzo wiele, ale nie sposób wszystkich przedstawić w jednym wpisie. Wybierać się w Tatary z wózkiem, warto oczywiście odwiedzić Zakopane.

Gdzie się wybrać z wózkiem w Zakopanem?

Jeśli chodzi o atrakcje dla rodzin z dziećmi w Zakopanem, warto rozważyć trasę nad Morskie Oko i Dolinę Kościeliska. Planując wycieczkę, należy zwrócić uwagę na warunki, jakie panują w danym miejscu. Szczególnie istotny jest stan drogi prowadzącej do danej atrakcji, m.in. to, czy szlak jest kamienisty. Przede wszystkim jednak, warto pamiętać o tym, że wyjazd w Tatry z wózkiem wiąże się z koniecznością posiadania dobrej kondycji przez rodzica. Niezależnie od tego, jaki model zostanie wybrany do pokonania konkretnej trasy, to opiekun malucha będzie odpowiedzialny za prowadzenie wózka.

Jaki wózek wybrać?

Idealny wózek na wyprawę z dzieckiem w Tatry to model terenowy, przystosowany do specyfiki górskich obszarów.

Przykładowo X-Move określany, jako SUV wśród wózków, doskonale sprawdzi się w trudnych tatrzańskich warunkach. Maksymalnie bezpieczny dla dziecka i komfortowy w prowadzeniu dla jego rodziców. Wśród zalet modelu, który sprawdzi się w Tatrach można wymienić przykładowo: pompowane, duże koła, odwracaną spacerówkę, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, czy miękką sprężynową amortyzację. Wózek ponadto wykonany jest z tkaniny UPF50+, która chroni przed promieniowaniem. Posiada także dużą budkę, która w razie potrzeby ochroni dziecko przed silnym wiatrem, deszczem, czy słońcem. Ta propozycja jest ponadto dostępna w pięciu modnych i praktycznych kolorach, co przyczynia się do jeszcze lepszego dopasowania do preferencji rodziny. Warto wspomnieć, że każdy z nich sprawdzi się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. 

Podczas przechadzek w Tatrach sprawdzi się także model X-Run. Cechują go duże, pompowane koła. Tylne są pochylone względem własnej osi, co zapewnia doskonałą stabilność i komfort. Ponadto siedzisko hamakowe zamocowane za pomocą pasków, gwarantuje bezpieczeństwo, a także przyjemne kołysanie w czasie jazdy. W tym modelu zastosowano także poręczny hamulec ręczny, który jest bardzo praktyczny, zwłaszcza podczas zjeżdżania wózkiem z pochylonego terenu. Posiada także dzwonek, oraz lekką i solidną aluminiową ramę.

Oba modele mają zastosowane obszerne budki, ponadto pokrywają je tkaniny z protektorem UPF50+, co chroni malucha znajdującego się wewnątrz przed szkodliwym działaniem silnych promieni słonecznych. 

Zobacz także inne porady oraz produkty: