Gdzie do Grecji z niemowlakiem?

Grecja jest kierunkiem wypoczynku, który od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Ciepły klimat w połączeniu z piaszczystymi, urokliwymi plażami i ciepłym morzem sprawia, że wielu z nas chętnie wypoczywa tam podczas letnich wakacji, czy ferii zimowych. Grecja jest krajem o bogatym krajobrazie, ale także historii, dlatego jest to miejsce idealne do wypoczywania dla każdego! Oto kilka propozycji regionów, które warto zwiedzać z maluchami:

• Zakynthos to jedna z najpiękniejszych greckich wysp, gdzie turyści mają do dyspozycji plaże zapierające dech w piersiach, takie jak Navagio Beach, czy Shipwreck Beach. Znajdziemy tam również wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku, takie jak aquaparki. 

• Rodos znana jest z bogatej historii oraz kultury. Wraz z maluchem podróżującym w wózku można zwiedzać urokliwą starówkę, w tym starożytne miasto Lindos. 

• Korfu chętnie wybierana jest na wspólny wyjazd z niemowlakiem, ponieważ ma pięknie plaże oraz bujną roślinność. 

• Kreta jest największą wyspą Grecji, która oferuje wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Możemy wspólnie z maluchem wypoczywać na przepięknych plażach Balos, czy Elafonsini, ale także zwiedzać urokliwe starożytne zabytki w Knossos i Phaistos. 

• Kos jest częstym wyborem wśród turystów, którzy szukają zacisznych miejsc do wypoczywania z łagodnym klimatem i pięknymi plażami. 

• Santorini cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rodzin podróżujących z niemowlakami. Urokliwe, białe domki z niebieskimi dachami i przepiękne plaże sprawiają, że znacznie łatwiej możemy się zrelaksować i wypocząć. 

Wyspa Ikaria to doskonałe miejsce na wakacje z maluchem

Nieco mniej popularnym miejscem do wypoczywania jest grecka wyspa Ikaria, położona na Morzu Egejskim. Słynie ona z tego, że jest jednym z niewielu miejsc na mapie świata, które określamy jako „niebieskie strefy długowieczności”. Pod tą nazwą kryją się regiony świata, gdzie ludność dożywa w pełnym zdrowiu do 90 lat, często nawet i dłużej. W Ikarii możemy spacerować po górzystym terenie, ale także wypocząć na przepięknych plażach z lazurową wodą. Wyspa słynie również z wybornej kuchni opartej na roślinach strączkowych, pomidorach, rybach, czy rzemieślniczych serach – jednak co istotne, wszystkie produkty są nieprzetworzone, dlatego doskonale sprawdzą się w diecie niemowlaków, która została już rozszerzona. 

Jak przygotować się do wakacji w Grecji z niemowlakiem?

Najłatwiej do Grecji z niemowlakiem polecimy z biura podróży, gdzie mamy już wykupiony lot samolotem, ale także nocleg. Niewątpliwie najlepiej sprawdzą się miejsca, które oferują atrakcje dla dzieci, takie jak zabawy z animatorami, aquaparki, czy hotelowe baseny. Oczywiście należy się do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować, zabrać dla dziecka wszystkie niezbędne rzeczy, w tym m.in. przewiewne ubrania w jasnych kolorach, czy krem z wysokim protektorem UV. Ponadto konieczne jest zabranie dobrego wózka, na przykład modelu X-Fly, który po złożeniu zajmuje tyle miejsca, co średniej wielkości torba. Jest to zatem kompaktowy model, nadający się do transportowania samolotem. Zaletami tego wózka spacerowego jest niewielka waga, sięgająca jedynie 6,9 kg, ale także dobra amortyzacja oraz zwrotność. Dziecko może podróżować w nim, aż do osiągnięcia 22 kilogramów, ponadto przednie koła wózka są blokowane, przez co znacznie łatwiej manewrować nim podczas jazdy po trudnym terenie, całość tego modelu wykończona jest tkaninami UPF50+, które blokują dostęp promieni słonecznych do wnętrza wózka. 

Zobacz również inne wpisy blogowe oraz produkty: