Czym są wózki tandemowe?

Wózek tandemowy jest modelem wózka przeznaczonego do podróżowania dla dwojga, a nawet więcej dzieci. Mogą one przybierać różnorodną formę:

• Modele z siedziskami ustawionymi obok siebie – są najpopularniejsze, ponieważ łatwo można do nich posadzić dzieci, są także stabilniejsze i łatwiejsze w manewrowaniu. 

• Wózki tandemowe z siedziskami ustawionymi w rzędzie dla bliźniąt, a nawet trojaczków. Są one bardzo długie, znacznie trudniej włożyć dzieci do drugiego, czy trzeciego siedziska. 

• Modele z siedziskami ustawionymi piętrowo – takie wózki są najmniej stabilne, ponadto podróżowanie dla dziecka siedzącego poniżej może być dosyć niekomfortowe. 

Każdy z tych modeli jest wybierany głównie przez rodziców bliźniaków, czy trojaczków, gdyż jeden rodzic może jednocześnie iść na spacer z kilkorgiem dzieci, zamiast pchać kilka pojedynczych wózków. Można jednak znacznie uprzyjemnić wyjście z maluchami, sięgnąć po model X-Double marki X-lander. Jest on stosunkowo lekki, zwrotny i z łatwością mieści się w każdym przejściu.

Czy istnieje alternatywa dla wózków tandemowych?

Wielu rodziców bliźniaków, trojaczków, a nawet czworaczków wybiera wózki tandemowe z konieczności jednoczesnego przewożenia kilkorga dzieci. Jednak jak wspomnieliśmy powyżej, nie brakuje im wad, dlatego doskonałą alternatywą będą tutaj wózki marki X-lander, a konkretnie model X-Double. Największą zaletą tego wózka jest szerokość sięgająca jedynie 73 centymetrów, dlatego bez problemu mieszczą się w standardowych drzwiach, których szerokość wynosi 80 centymetrów. Wspomniany model ma dwa odrębne siedziska, dlatego podróżowanie w nim jest bardzo wygodne dla maluchów. Warto podkreślić, że X-Double to najmniejszy wózek podwójny na rynku, który bardzo łatwo składa się do niewielkich rozmiarów, przez co można go przewozić w bagażniku każdego samochodu. Wszystkie koła są amortyzowane, wózek jest bardzo zwrotny, dlatego bardzo dobrze prowadzi się go po nierównościach, ale świetnie poradzi sobie także w mieście. Warto zaznaczyć, że X-Double jest bardzo bezpieczny ze względu na zastosowanie pasów bezpieczeństwa oraz barierek w przedniej części. Ponadto wózek wyposażono w odblaski na budce i kołach, a także tkaniny z protektorem UV. Co ważne, jest to model przeznaczony od pierwszych dni życia.

Zobacz również inne artykuły oraz produkty: