Najlepsze wózki dziecięce|Najlepsze wózki dla dzieci|Wózki dla aktywnych rodziców

Podstawowym i niezbędnym elementem wyprawki dla dziecka, który plasuje się na podium w pierwszej trójce niezbędnika – jest zdecydowanie odpowiedni i możliwie najlepszy wózek. Towarzyszy on rodzicom i dziecku stosunkowo długo i trudno bez niego wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie z malcem. Wybór najlepszego wózka dziecięcego wpływa na wysoki komfort i bezpieczeństwo przewożonego dziecka. Bezpośrednio przekłada się także na zadowolenie rodzica, np. z powodu łatwego prowadzenia wózka, nawet w terenowych warunkach, czy możliwości wygodnego przewożenia zakupów itp. To bardzo ważne kwestie dla każdego rodzica. Dlatego też wybierając odpowiedni wózek dla dziecka, należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. W procesie wyboru najlepszego wózka dziecięcego warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • czy poszukujemy wózka 3w1, który w zależności od potrzeby, umożliwia wpięcie na ten sam stelaż gondoli, lub siedziska spacerowego (w późniejszym etapie), lub fotelika samochodowego (np. model X-Move, X-Cite, X-Pulse, X-Run)?
 • czy zależy nam na bardzo lekkiej i zwinnej spacerówce, dedykowanej do miasta (np. model X-Fly)?
 • czy chcemy wspólnie z dzieckiem uprawić sport i potrzebujemy wózka do biegania (np. model X-Run)?
 • czy też będąc rodzicami dwójki dzieci kluczowym jest, by wózek był możliwie zwinny, zwrotny, łatwy w transporcie, a jednocześnie pozwalał na przewożenie dwójki dzieci, także w różnym wieku (np. model X-Double)?

Przy wyborze konkretnego modelu wózka zawsze warto zwrócić uwagę na wyróżniające go cechy, tak, by idealnie odpowiadały potrzebom dziecka w danym momencie jego rozwoju, adekwatne do wieku i wagi. Na wstępie podamy kilka, które dobrze mieć na względzie wybierając możliwie najlepszy model wózka, niezależnie od przeznaczenia:

 • bezpieczeństwo (czy posiada wymagane prawem certyfikaty);
 • wygoda i komfort dla dziecka (materiały z jakich jest wykonany);
 • gabaryty i waga wózka;
 • jakość prowadzenia (czyli: koła, amortyzacja, łożyskowanie kół, rączka do prowadzenia);
 • błyskawiczne składnie wózka, łatwość przechowywania i transportowania, np.: w bagażniku samochodu;
 • kosz zakupowy i funkcja przechowywania;
 • łatwość zapinania dziecka, oraz możliwość regulacji oparcia;
 • możliwość doposażenia w dodatkowe i bardzo praktyczne akcesoria (np. folia przeciwdeszczowa, moskitiera, czy dedykowana torba do wózka).

Zwracając uwagę na powyższe cechy, które odróżniają poszczególne modele, warto także zadać pytanie o:

 • wagę wózka – tutaj istotne jest, czy będziemy wózek często wnosić po schodach, czy raczej będzie przechowywany np. w garażu?
 • pompowane koła – czy będziemy jeździć w mieście, czy po szutrowej drodze poza miastem?
 • czy planujemy wyjazdy „w teren” i w związku z tym potrzebujemy „terenówki”?
 • składanie wersji spacerowej z siedziskiem – tutaj kluczowe znaczenie może mieć wielkość bagażnika w danym samochodzie, warto upewnić się, czy wózek bez trudu będzie się mieścił?

Najlepsze wózki dziecięce a indywidualne potrzeby dzieci oraz rodziców

Wózki dziecięce o najlepszych parametrach to te, które odpowiadając na indywidualne potrzeby wygrywają z innymi na rynku.Będziemy bazowali na modelach wózków marki X-lander. W dobie dużej aktywności większość z rodziców zainteresowana jest wózkami relatywnie lekkimi – z konstrukcją aluminiową. Bardzo zwrotnymi i łatwymi w manewrowaniu. Przemieszczając się po miejskich uliczkach (nierzadko z nierównymi chodnikami o wysokich krawężnikach, zastawionymi ponadto samochodami), załatwiając miliony spraw, musimy posiadać zgrabny, kompaktowy miejski wózek. Powinien on być jednak przede wszystkim komfortowy dla malca, tak by dziecko mogło w nim spokojnie odpocząć. Musimy mieć też pewność, że zmieścimy się w obrotowych drzwiach galerii, czy w windzie w bloku, itp.

Wózki dla dzieci

Wózek do biegania

A) Najlepsze wózki 3w1

Odnosząc się do konkretnych rozwiązań, zaczniemy od wózków 3w1. Bazując na przykładzie modelu X-Move przybliżmy, jakie cechy powinien spełniać najlepszy model. Definiując najlepsze wózki 3 w 1 należy zwrócić uwagę na ich najważniejsze właściwości, czyli po pierwsze: jeden stelaż-rama i 3 możliwości, czyli łatwość zmiany wózka –gondoli na wózek z siedziskiem spacerowym, czy też łatwość wpięcia w stelaż fotelika samochodowego. Wózki 3w1 to uniwersalność w warunkach miejskich i terenowych oraz komfort dla dziecka i rodziców (wózki 3 w 1 posiadają wszystkie potrzebne na co dzień funkcjonalności i rozwiązania).

Offroadowy wózek X-Move to wózek terenowy o cechach „naj”, co oznacza, że jest największy, najwygodniejszy, najlepiej amortyzowany. Inne cechy tego modelu to. m.in.:

 • komfortowe siedzisko wykonane z miłej w dotyku tkaniny;
 • duża budka UV50 powiększona o dodatkowy klin, by jeszcze lepiej chronić dziecko przed promieniami słońca, czy wiatrem;
 • duży kosz zakupowy;
 • zmywalna i wzmocniona tkanina w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia;
 • odblaski i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa;
 • wózek do 15 kg, czyli na cały „wózkowy” czas Twojego malucha.

Tradycyjna wygoda plus nowoczesne rozwiązania

Wózek X-Move to tzw. SUV wśród wózków 3w1 X-lander. Wygodne i miękko wyściełane siedzisko z regulacją oparcia, nie ogranicza przestrzeni i ruchów dziecka. Doskonała amortyzacja wózka, duży zakres uginania się przednich kół, pompowane koła plus lekka aluminiowa konstrukcja to swoboda przemieszczania się wózkiem zarówno po miejskich drogach, brukowanych ścieżkach czy typowo terenowych nawierzchniach.

Wartym polecenia jest także wózek 3 w1 – model X-Cite, czyli doskonałe rozwiązanie na miejskie spacery.

Uchwyt na kubek, butelkę

Gondole

Jest to kompaktowy i zgrabny wózek, który również występuje w opcji 3w1. Wózek dostępny jest z bardzo interesującym rozwiązaniem w postaci kubełkowego siedziska, które po zainstalowaniu odpowiedniej wkładki spłycającej X-Rest, może zastąpić także gondolę. Dzięki temu wózek może być odpowiedni również dla dzieci już od pierwszych dni życia, mimo, że jest to wersja spacerowa.

B) Najlepsze wózki spacerowe

Wózki spacerowe to propozycja dla dzieci, które już swobodnie siedzą i podczas spacerów obserwują otoczenie. Wózek spacerowy powinien zapewnić wygodę dziecku i umożliwić mu odpoczynek oraz komfortowy sen podczas spaceru, a rodzicom łatwe prowadzenie. Bazując na przykładzie modelu X-Fly przedstawimy najlepsze rozwiązania związane z wózkiem spacerowym.

Uwielbiasz częste podróże i spacery z dzieckiem? Postaw na podróżny, miejski i kompaktowy wózek. Ultra lekki wózek X-Fly to doskonałe rozwiązanie dla tych rodziców, którzy często bywają w podróży, ale też dla wszystkich aktywnych rodziców, którzy często się przemieszczają. Jego głównym atutem jest waga i ekspresowe składanie do wielkości umożliwiającej przenoszenie wózka za pomocą wygodnego paska na ramieniu. Jego całkowita waga to zaledwie 6,9 kg. Złożyć można go dosłownie dwoma ruchami ręką, a wygoda dziecka pozostaje na maksymalnym poziomie – to wózek bardzo komfortowy, numer jeden wakacyjnych wypadów rodzinnych i codziennych spacerów.

Warto tutaj także wspomnieć o modelu X-Pulse, który stanowi świetną miejską spacerówkę. Posiada m.in. 10 calowe, pompowane tyle koła, które umożliwiają łatwe pokonywanie schodów, czy krawężników, minimalizując drgania. Wyposażony jest również w oparcie rozkładane do pozycji leżącej, oraz dużą budkę, która w razie potrzeby w całości osłoni ciało dziecka.

C) Najlepsze wózki do biegania

Wózek biegowy to stosunkowo nowa kategoria wózków dziecięcych, która zyskuje na znaczeniu, wraz z rosnącym trendem zdrowego trybu życia. Jest on dedykowany dla aktywnych rodziców. Wózki biegowe, poza wszystkimi tradycyjnymi cechami wózka spacerowego, posiadają dodatkowe walory, które umożliwiają bezpieczny i przyjemny jogging wraz z maleństwem. Przedstawimy ten typ wózka na przykładzie modelu X-Run.

Wózek X-Run to duże, pochylone względem środkowej osi, 2 tylne koła, które gwarantują stabilność podczas szybkiej jazdy. Dodatkowo posiada on zabezpieczenia takie jak: pasek na dłoń, dzwonek i hamulec ręczny, które pozwalają kontrolować w pełni wózek niezależnie od ukształtowania terenu. Żadna energiczna jazda nie ograniczy też komfortu dziecka, gdyż system siedziska zawieszonego na taśmach tzw. siedzisko hamakowe minimalizuje wszelkie drgania i wstrząsy. Siedzisko płynnie reaguje na jazdę nawet po nierównym, szutrowym terenie. Wózek X-Run jest certyfikowany i spełnia najwyższe normy biegowe. Wraz z nim możesz komfortowo biegać czy nawet jeździć na rolkach wraz ze swoim maleństwem. Ponadto X-Run jest to wózek uniwersalny, gdyż jego rola nie kończy się wyłącznie na sportowych treningach z dzieckiem. Jest to doskonały wózek na codzień, o idealnych gabarytach, łatwości prowadzenia, z dużym koszem zakupowym. Model ten cechują także 3 bardzo duże, pompowane koła, które często mają kluczowe znaczenie dla rodziców, podobnie, jak fakt, że jest to wersja 3w1.

D) Najlepsze wózki dla dwójki dzieci

Wózki dla dwójki dzieci to doskonałe rozwiązanie dla rodziców bliźniaków, lub dzieci z niedużą różnicą wieku. Najlepsze wózki tego rodzaju cechuje przede wszystkim:

 • idealnie wyważony środek ciężkości,
 • kompaktowe rozmiary,
 • niska waga,
 • praktyczne rozwiązania i funkcjonalności dostępne dla każdego dziecka indywidualnie.

Odpowiedzią na powyższe potrzeby jest wózek X-Double marki X-lander, który znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych wózków. To niezwykle wygodny model dla dwójki dzieci, składany razem z siedziskami, który po złożeniu cechuje się niewielkimi rozmiarami, co jest bardzo praktyczne podczas transportu. Manewrowanie nim jest wyjątkowo łatwe. Idealnie wyważony środek ciężkości, skrętne koła i jego zwrotność powodują, że jego prowadzenie i wszelkie zmiany kierunku wykonuje się płynnie i z dużą łatwością. Wyposażony jest w niezależne siedziska, które mają pełną regulację – od wersji siedzącej po odpowiednią do leżenia. Dodatkowo posiada niezależne barierki i regulowane podnóżki dla każdego dziecka oddzielnie. Duża buda z dodatkowym daszkiem doskonale chroni maluchy przed słońcem i opadami. Ergonomiczna raczka z eco skóry ułatwia prowadzenie wózka. X-Double poradzi sobie z łatwością: z krawężnikami, nierównymi chodnikami, drzwiami do galerii, itp. Bardzo ważnym elementem jest fakt, że wózek ten nawet bez gondoli nadaje się do przewożenia noworodków dzięki odpowiednimsiedziskom oraz specjalistycznym, pięciopunktowym pasom. Można do tego modelu zainstalować jedną, lub dwie gondole typu X-Nest.

Walory X-Double to także:

– wygodne, miękkie siedziska z amortyzującego materiału;

– odblaski boczne na kołach;

– impregnowana tkanina zewnętrzna – materiał łatwo zmywalny na podnóżku;

– duży, łatwo dostępny kosz na zakupy;

– okienko w budce pozwalające na obserwację dziecka.

Wybierz najlepszy wózek dla dziecka – docenisz go już po pierwszym spacerze

Wybór najlepszego wózka dziecięcego to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i wygodę dla dziecka. Odpowiedni model ponadto bardzo ułatwi rodzicom organizację spacerów. Na etapie wyboru, warto przeanalizować swój tryb życia, aktywności, czy potrzeby dnia codziennego. Elementami, które często decydują o wyborze konkretnego modelu, są np. łatwy transport wózka, jego intuicyjne składanie, możliwość wygodnego wnoszenia po schodach, czy wkładania do bagażnika samochodowego. Istotne bywa także często przechowywanie wózka. Przy mniejszych powierzchniach mieszkalnych, kluczowe będą niewielkie rozmiary wózka po złożeniu. X-lander na tego typu potrzeby odpowiada praktycznymi funkcjonalnościami. Są to m.in. niska waga (nawet 6,9 kg. w przypadku modelu X-Fly), możliwość ściągnięcia kół jednym przyciskiem, łatwość składania wózka, czy przykładowo funkcjonalność pozwalająca ciągnąć złożony wózek, jak walizkę podróżną nie męcząc kręgosłupa – takie rozwiązania proponuje np. X-Cite.

Kolejnym wyzwaniem bywa duża ilość rzeczy, które musimy każdorazowo zabrać na spacer. Najlepszy wózek dziecięcy powinien posiadać obszerny kosz zakupowy, który zdecydowanie przydaje się nie tylko na spacerach, ale także podczas robienia zakupów. Nie musimy wówczas używać wózka sklepowego, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dobrze, jeśli istnieje także możliwość wygodnego wpięcia dobrze wyposażonej torby do wózka.

Podczas spacerów z dzieckiem warto być przygotowanym także na różne warunki atmosferyczne. Tutaj kluczową rolę pełni duża budka, która chroni dziecko przed słońcem, opadami, czy porywistym wiatrem.

Dziecko jest zmęczone? Śpiące? A Ty potrzebujesz załatwić jeszcze wiele spraw. Bez obaw, jeśli wybierzesz idealny wózek to będzie on miał wygodną regulację siedzenia do pozycji leżącej i miękko wyściełane wnętrze z przyjaznej tkaniny. A dodatkowo będzie doskonale amortyzowany, by zminimalizować wstrząsy podczas snu malca. Takie cechy posiada np.: doceniany przez rodziców wózek X-Move marki X-lander.

Najlepsze wózki dziecięce – podsumowanie

Wybierając najlepszy wózek dla dziecka warto postawić na producenta gwarantującego najwyższą jakość wykonania. Tutaj zdecydowanie na prowadzenie wysuwa się marka X-lander. Warto pamiętać, że wózek powinien zapewnić bezpieczeństwo i wygodę dziecku, a jednocześnie komfort i łatwość prowadzenia rodzicom. Dzięki takim cechom spacery z dzieckiem staną się wyłącznie źródłem radości czerpanej z wspólnie spędzonych chwil.

Zobacz także:

Akcesoria dla aktywnych rodziców – czyli jak w praktyczny sposób ułatwić sobie każdy spacer?

Wózki dla aktywnych rodziców – czyli praktyczne rozwiązania ułatwiające wspólne wyjścia z dzieckiem

Kompaktowe wózki 3 w 1 – postaw na praktyczne rozwiązania

Lekkie wózki spacerowe, czy siedzisko spacerowe – co wybrać?