Czym jest szkoła rodzenia online?

Szkoła rodzenia online jest nowoczesną formą prowadzenia zajęć dla przyszłych rodziców. Przed okresem pandemii takie zajęcia uzupełniały plan tradycyjnej szkoły rodzenia, zazwyczaj wtedy podawano informacje teoretyczne, niewymagające zasięgnięcia bezpośredniej rady od położnej. W okresie pandemii, szkoły rodzenia online stały się często fundamentem, wypierając w tym zakresie stacjonarne ośrodki. Szkoła rodzenia online pozwala bez wychodzenia z domu, zdobyć sprawdzoną i niezbędną wiedzę dotyczącą tego, jak przygotować się do porodu, jak również w kwestii opieki nad noworodkiem.

Czy zajęcia w szkole rodzenia online są darmowe

Poszukując zajęć w ramach szkoły rodzenia online, wielu rodziców zastanawia się, czy takie zajęcia są darmowe. Większość tego typu zajęć prowadzona jest przez prywatne szkoły rodzenia i za takie zajęcia trzeba zapłacić. Należy jednak dodać, że w Internecie dostępne są również darmowe zajęcia szkoły rodzenia online, które wymagają jedynie zarejestrowania się.

Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia online?

Do szkoły rodzenia online można zapisać się w dowolnym momencie, jednak najlepszym czasem na to jest drugi trymestr ciąży, około 20 tygodnia ciąży. Wtedy przyszłe mamy czują się dobrze, mijają im mdłości i inne dolegliwości, dlatego mogą skupić się na przyswajaniu ważnych informacji. Warto podkreślić, że dobrze jest zapisać się do szkoły rodzenia online najpóźniej 5 tygodni przed spodziewanym terminem porodu, by w optymalnym czasie najlepiej przygotować się do nowej roli rodzica.

Gdzie zapisać się do szkoły rodzenia online?

Zajęcia w ramach szkoły rodzenia online prowadzone są na różnego typu platformach, gdzie można obejrzeć nagrane wcześniej filmy, bądź live steramy z możliwością zadawania pytań do prelegentów. W Internecie znajdziemy szereg informacji dotyczących szkoły rodzenia online, w tym opinie użytkowników, które są bardzo pomocne w wyborze dostępnych zajęć. 

Czego można nauczyć się w szkole rodzenia online?

Zajęcia w wielu różnych szkołach rodzenia online w większości są niemal identyczne. Zawierają wszelkie niezbędne informacje dotyczące opieki nad dzieckiem – jego pielęgnacji, karmienia czy laktacji. Wszystkie te zagadnienia są szczególnie ważne w przypadku osób, które zostaną rodzicami po raz pierwszy. 

Szkoła rodzenia online pozwala mamom dobrze przygotować się do porodu

Zajęcia w szkole rodziców online nakierowane są na oboje rodziców, jednak przyszłe mamy mogą zdobyć ważne informacje dotyczące tego, jak dobrze przygotować się do porodu. Przyszłe mamy mogą poznać na przykład, jak wyglądają pierwsze oznaki porodu, ale także co warto ze sobą zabrać do szpitala. Szkoła rodzenia online pozwala również przygotować się do porodu pod względem psychicznym.

Zajęcia w szkole rodzenia online polecane są nie tylko mamom, ale także i tatom

Szkoły rodzenia online chętnie wybierane są głównie przez przyszłe mamy, które pragną zdobyć fachową wiedzę dotyczącą pielęgnacji i opieki nad nowonarodzonym dzieckiem. Warto jednak oglądać filmy w szkole rodzenia online wraz z przyszłym tatą. Dzięki temu oboje rodziców będzie bardzo dobrze przygotowane do nowej roli, jaka czeka ich po pojawieniu się na świecie dziecka.

Zobacz również: