Czy z niemowlakiem można jechać w góry?

Eskapada górska to zdrowa forma spędzania czasu dla dziecka I dla rodzica. Warto podkreślić szereg zalet wynikających z pobytu w takich regionach. Przede wszystkim są one oddalone od mocno zanieczyszczonych miast, powietrze jest tam świeże i rześkie, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi układu oddechowego. Maluch poznaje nowe dla siebie otoczenie, wokół panuje cisza i spokój, co sprzyja komfortowemu wypoczywaniu podczas drzemki. Jest to także idealnie miejsce dla pieszych wędrówek dla rodziców, a nie ma nic lepszego, niż wspólny wypoczynek w aktywnej postaci. 

Jak przygotować się na wyjazd w góry z maluszkiem?

Do wyjazdu w góry dobrze jest odpowiednio się przygotować. Wybierzmy zatem dobry hotel lub pensjonat, który będzie naszą bazą wypadową. Wiele obiektów noclegowych oferuje pokoje dla rodziców, którzy podróżują wraz z małym dzieckiem, co pozwala na wypoczynek w bardzo komfortowych warunkach. Na taki wyjazd dobrze jest zabrać ze sobą ubranka dostosowane do panującej aktualnie pory roku. Wiosną i latem wystarczą lekkie ubranka z przewiewnych materiałów, na przykład bawełny. Podczas chłodniejszych dni z pewnością przyda się także lekki śpiworek. Z kolei w czasie chłodnych miesięcy jesieni i zimy warto jest zabrać na wyjazd ciepłą odzież, w tym odpowiedni, ciepły śpiwór. Pamiętajmy wtedy także, aby nie wychodzić w góry na zbyt długi czas z maluszkiem, aby zbytnio się nie wychłodził. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać także wózek z odpowiednim zawieszeniem lub nosidło zakładane na plecy rodzica. Pamiętajmy również o zabraniu artykułów higienicznych, przekąsek oraz zabawek dla maluszka. 

Co zabrać ze sobą na szlak?

Górski wypoczynek niesie szereg korzyści zarówno dla niemowlaka, jak i jego rodziców. Udając się na górski spacer, dobrze jest zabrać kilka niezbędnych przyborów, które przydają się podczas wędrówki. Krem z filtrem UV (najlepiej 50+), przekąski oraz przewiewny kocyk to must have niezależnie od pogody. Jeśli wybieramy się na dłuższą wędrówkę, dobrze jest zabrać ze sobą także zabawki dla malucha. Wszystkie niezbędne drobiazgi pomieści nasz plecak X-Venture, który w środku ma także rozkładany przewijak. Sprawdzi się on w sytuacji, gdy podczas spaceru będziemy musieli przewinąć dziecko. Ponadto w środku znajduje się również termiczny pokrowiec na butelkę, pozwalający zachować ciepło przygotowanego napoju. Plecak zapina się wygodnie na rączce za pomocą haczyków. Dobrze mieć za sobą także parasolkę do wózka i moskitierę. Te akcesoria również oferuje marka X-lander.

Dobry wózek przyda się podczas spacerów na szlaku. Na spacery górskimi szlakami warto zaopatrzyć się w model wózka, który będzie przystosowany na trudny teren.

Na wyjazd w góry z dzieckiem warto zabrać dobry wózek z amortyzowanymi, dużymi kołami. Świetnie sprawdzi się nasz model X-Move, który z tego powodu nazywany jest „SUVem wśród wózków”. Bardzo dobrze prowadzi się go po nierównym podłożu, ponadto zastosowano w nim pięciopunktowe pasy, przez co jest maksymalnie bezpieczny dla maluszka. Ma on dużą, dodatkowo rozkładaną budkę, która skutecznie osłania dziecko przed słońcem. Warto zwrócić uwagę również na funkcję odwracanej spacerówki – dzięki niej możemy być w stałym kontakcie wzrokowym z niemowlakiem lub odwrócić siedzisko, aby podziwiało górskie widoki. 

Zdecydowanie idealnym modelem na górskie wędrówki jest także wózek do biegania X-Run. Poza tym, że jest zaprojektowany do joggingu z dzieckiem, jego konstrukcja idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, jak również w trudnym terenie. Wózek posiada hamakowe siedzisko, zainstalowane na paskach, dzięki czemu maluch nie odczuje nierówności terenu, a jedynie komfortowe, delikatne bujanie. Duże koła, pochylone względem własnej osi dodatkowo niwelują wstrząsy i zapewniają niezwykłą stabilność tego modelu. Idealnie wyważony środek ciężkości ponadto zapewnia łatwość manewrowania, jak i „podbijania”. Wózek jest wyposażony w hamulec ręczny, co podczas schodzenia po pochylonym teranie będzie nieocenioną zaletą – wózek można z lekkością prowadzić, praktycznie bez wysiłku. To doskonały model na górskie wędrówki.

Sprawdź także inne wpisy oraz produkty: