Czy z 3 miesięcznym dzieckiem można jechać nad morze?

Nadmorskie kurorty zarówno w kraju, jak i za granicą cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ latem jest to idealne miejsce do wypoczynku. Specjaliści są zgodni co do tego, że z 3-miesięcznym dzieckiem można jechać nad morze, oczywiście, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, na przykład maluch nie jest przeziębiony. Panujący tam mikroklimat i wysoka zawartość jodu w powietrzu sprzyja rozwijającemu się u dziecka systemowi odporności, jak również układowi oddechowemu, a nawet hormonalnemu. Ponadto szum fal działa uspokajająco na maluszki, dzięki czemu łatwiej zasypiają. Warto dodać, że wypoczynek nad morzem sprzyja pobytom na świeżym powietrzu, co wpływa pozytywnie na ogólny rozwój fizyczny malucha. 

Jak przygotować się do wypoczynku nad morzem?

Wakacje nad morzem z 3-miesięcznym maluszkiem są jak najbardziej wskazane. Należy jednak odpowiednio przygotować się do wypoczynku. Podstawa to odpowiednio dobrana „wyprawka wyjazdowa”. Nie może zabraknąć w niej ubranek, najlepiej wykonanych z jasnych i przewiewnych tkanin bawełnianych, które będą odbijały promienie słoneczne. Pamiętajmy o tym, że latem pogoda można diametralnie zmienić się na chłodną i deszczową, dlatego warto zabrać ze sobą również cieplejsze ubrania. Nie zapominajmy także o kremach z filtrem o wysokim faktorze, które ochronią delikatną skórę maluszka przed mocnym słońcem. Warto zaopatrzyć się także w lekki kocyk bawełniano-bambusowy. Nad morzem często mamy do czynienia z mocniejszym wiatrem, dlatego wspomniany kocyk pozwoli okryć ciało maluszka, a dzięki zastosowaniu przewiewnych tkanin nie będzie podrażniał jego delikatnej skóry. Taki kocyk, oraz inne rodzaje przydatnych otulaczy ma w swojej ofercie marka X-lander.

Dobry wózek sprawdzi się podczas spacerów brzegiem morza

Jeżeli wybieracie się z 3-miesięcznym niemowlakiem nad morze, polecamy zaopatrzyć się w dobrej jakości wózek, który daje się łatwo prowadzić po trudnym terenie, jakim jest plaża. Maluch w tym wieku powinien podróżować w gondoli – świetnym wyborem będzie tutaj nasz model X-Move w zestawie w gondolą. Jego duże pompowane koła są amortyzowane, co znacznie ułatwia prowadzenie po grząskim piasku. Zastosowano w nim wytrzymałą, aluminiową ramę, która składa się w bardzo łatwy sposób do małych rozmiarów, dzięki czemu można bez problemu przewozić go w samochodzie. Na uwagę zasługuje fakt, że w wózku zastosowano tkaniny z protektorem UPF50+. W czasie pobytu nad morzem przeważnie pogoda jest bardzo słoneczna i upalna, a wspomniany protektor stanowi skuteczną barierę dla promieni słonecznych, dzięki czemu wózek się nie nagrzewa i słońce nie dociera do maluszka. Ponadto wózek ma budkę o szerokim zakresie rozkładania, zastosowano także regulowany kosz zakupowy do przechowywania niezbędnych drobiazgów oraz diody LED w podnóżku, które podczas spacerów po zmroku zwiększą naszą widoczność. 

Doskonałym wózkiem dla 3 miesiczeniegol dziecka na wspólny wyjazd nad morze będzie zestaw oparty na modelu X-Run. Wózek wyróżniają m.in.: duże, pompowane koła pochylone względem własnej osi, co zapewnia niezwykłą stabilność i bezpieczeństwo. Wyposażony jest także w ręczy hamulec, niezwykle przydatny podczas zjeżdżania po pochylonych terenach, czy podczas biegu, lub jazdy na rolkach. To model bardzo uniwersalny, dzięki lekkiej aluminiowej ramie oraz idealnie wyważonemu środkowi ciężkości, doskonale się nim manewruje, jak również bardzo łatwo się „podbija”. Doskonały zarówno na równe ścieżki, jak i w trudny teren.

Sprawdź także inne porady oraz produkty: