Czy warto kupić czarny wózek?

Dla wielu rodziców wybór wózka z czarnym kolorze bywa dylematem. Z jednej strony piękny, wyrazisty czarny odcień jest niezwykle atrakcyjny, także jako kolor uniwersalny, gdyż pasuje praktycznie do każdego innego. Można w takim przypadku również łatwo dobierać inne akcesoria do wózka, jak np. torbę, czy wkładki, czy też elementy garderoby, mając pewność że zachowamy spólny, doskonały wygląd. Z drugiej strony rodzice często zadają pytanie, czy czarny kolor nie będzie przyciągał promieni słonecznych, nadmiernie nagrzewając wnętrze wózka? W tym wpisie odpowiemy na powyższe wątpliwości.

Czerń zawsze na topie

Przede wózek w czarnym kolorze jest doskonałym wyborem ze względu na to, że na materiale nie widać wielu drobnych zabrudzeń wpływających na aspekt estetyczny. W przypadku, gdy na tapicerce osadzi się pył, np. podczas spacerów polnymi drogami, wystarczy materiał przetrzeć wilgotną ścierką, aby przywrócić mu głębię koloru. Ponadto czerń to klasyka, dlatego taki wózek będzie zawsze na topie. Wybrany przez nas model może służyć również kolejnym dzieciom i z pewnością będzie prezentował się rewelacyjnie.

Postaw na modele w czarnym kolorze wyposażone w tkaniny z wysokiej protektorem UV

Przez długi czas uważano, że dzieciom nie powinno kupować się wózka w czarnym kolorze z powodu przyciągania promieni słonecznych, które prowadzą do nagrzewania tapicerki, co w konsekwencji mogłoby niekorzystnie wpływać na dziecko. Obecnie produkowane modele zawierają materiały w czarnym kolorze z protektorem UV. Najlepsze wózki posiadają tapicerkę z protektorem UPF 50+. Jest to najwyższy możliwy zakres ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Według różnych szacunków blokuje dostęp nawet 98% promieni słonecznych. Jak wiadomo, skóra maluszków jest bardzo delikatna, dlatego takie wózki pozwalają chronić je przed powstawaniem niebezpiecznych oparzeń słonecznych. Wspomniane tkaniny mają gęsty i mocny splot, co stanowi szczelną barierę dla promieniowania UV. Nierzadko stosuje się także specjalne impregnaty, dodatkowo wzmacniające efekt ochronny. Powyższe informacje dobrze pokazują, że zdecydowanie warto kupić czarny wózek. 

Najlepsze wózki dziecięce w czarnym kolorze marki X-lander

Marka X-lander oferuje szereg modeli wózków, także tych w czarnym kolorze. Są one bezpieczne dla dzieci nie tylko z powodu zastosowanych tkanin UPF50+, ale także m.in.: dzięki wykorzystaniu pięciopunktowych pasów, czy odblasków, pasków ledowych zwiększających widoczność po zmroku. 

Rodzicom szukającym modelu idealnego do spacerowania po nierównościach, leśnych ścieżkach, w parku, jak doskonałego do miasta, możemy polecić czarny wózek X-Pulse. Ma on amortyzowane wszystkie koła, z czego tylne są pompowane. Wpływa to na łatwy sposób prowadzenia, ale przede wszystkim niweluje wstrząsy, by dziecko podróżowało bezpiecznie i komfortowo. Ponadto zastosowano w nim dużą budkę, skutecznie osłaniającą dziecko przed silnym słońcem oraz wiatrem, a także diodę LED w podnóżku, zwiększającą widoczność po zmroku. Posiada również teleskopową rączkę, oraz powiększony kosz zakupowy.

Z kolei aktywnym rodzicom polecamy wózek do biegania X-Run w czarnym kolorze. Sprawdzi się on podczas joggingu, czy jazdy na rolkach, ponieważ ma duże, pompowane i pochylone względem własnej osi tylne koła zwiększające przyczepność do podłoża w czasie prowadzenia. Ma doskonale wyważony środek ciężkości oraz zastosowano w nim ręczny hamulec, który pomaga bezpiecznie zjeżdżać z pochyłych terenów. Ten model wyposażony jest także w dzwonek, podobnie jak w rowerach. Warto zwrócić uwagę na zastosowane siedzisko hamakowe, zawieszane na paskach. Sprawia, że dziecko siedzi wygodnie i komfortowo, a nierówności terenu i powstające w trakcie jazdy wstrząsy są niwelowane. Model został stworzony w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania dzieciom, jak i łatwe prowadzenie rodzicom. 

Zobacz także inne modele czarnych wózków marki X-lander.

Zobacz także inne artykuły: