Czy podwójne wózki trudno pchać?

Rodzice bliźniąt, czy dzieci urodzonych rok po roku często decydują się na zakup podwójnych wózków, które pozwalają na ich jednoczesne przewożenie w jednym modelu. Warto jednak zaznaczyć, że większość z nich jest dosyć trudna w prowadzeniu. Wynika to przede wszystkim z gabarytów poszczególnych modeli – takie wózki są zdecydowanie większe od pojedynczych modeli, ponadto w wielu przypadkach opór powietrza stawiany przez nie jest znacznie większy, co również wpływa na trudności w pchaniu wózka niezależnie od typy podłoża. Warto jednak wiedzieć, że istnieją na rynku także wózki podwójne bezpieczne dla maluszka i komfortowe w prowadzeniu, o czym szerzej piszemy w dalszej części wpisu

Co wpływa na trudności w prowadzeniu podwójnych wózków?

Większość wózków podwójnych trudno pchać i wpływa na to wiele czynników:

• Przede wszystkim tego rodzaju modele są nieco cięższe od wózków przeznaczonych dla jednego dziecka, w związku z czym konieczne jest użycie większej siły do transportowania dziecka. 

• Wpływ na sposób prowadzenia może mieć także sposób ułożenia siedzisk.

• Mocno zróżnicowane rodzaje podłoża, na przykład piaszczyste, kamieniste, czy te o nierównej strukturze w lasach stwarza znacznie więcej trudności w prowadzeniu podwójnego wózka. 

Niektóre modele wózków podwójnych są dosyć trudne w prowadzeniu, natomiast występują także na rynku takie wózki jak np. Model X-Double, które prowadzi się idealnie, o czym szerzej wspominam w dalszej części. Generalnie wózki te są niezastąpione w przewożeniu bliźniaków lub dzieci urodzonych w niedużym odstępie czasu, na przykład, gdy jedno podróżuje w gondoli, a drugie w siedzisku spacerowym. Warto stawiać na takie modele, które będą przede wszystkim bezpieczne dla naszych maluchów, a jednoczenie łatwe w prowadzeniu.

Jak wybrać idealny, łatwy do prowadzenia podwójny wózek?

Rodzicom poszukującym modelu łatwego w prowadzeniu, polecamy nasz wózek X-Double – bez wątpienia to najlepszy wózek w swojej klasie. Jest bardzo lekki – waży jedynie 13,3 kilograma, co ma także wpływ na dużą zwrotność. Model ten jest także łatwy w „podbijaniu”. Na uwagę szczególnie zasługuje fakt, iż ma on dwa ustawione obok siebie siedziska z dużą ilością miejsca dla każdego dziecka, a mimo to z łatwością mieści się w standardowych drzwiach, co znacznie ułatwia manewrowanie nim w budynkach. 

X-Double posiada amortyzowane koła, z czego dwa tylne są nieco większe, dzięki czemu wózek jest bardzo stabilny, a jego prowadzenie przychodzi nam bez trudu. Wspomniany model może być wykorzystywany od momentu narodzin, aż do osiągnięcia wagi 22 kilogramów przez każde z dzieci. Z łatwością można do ramy zamocować dedykowaną temu modelowi gondolę X-Nest, ale także siedzisko spacerowe, na przykład, gdy jedno dziecko jest noworodkiem, a drugie osiągnęło już pierwszy rok życia. Oczywiście nasz wózek spełnia wszelkie wymogi w kwestiach bezpieczeństwa – wyposażony jest m.in. w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, ale także odblaski znajdujące się na kołach i z przodu budek. X-Double jest nie tylko łatwy w prowadzeniu – jego składanie jest bardzo proste, ponieważ wystarczy przesunąć przycisk, a wózek składa się sam do niewielkich rozmiarów, dlatego zmieści się nawet w bagażniku małego samochodu.

Przeczytaj również inne wpisy oraz zobacz produkty: