Czy na Morskie Oko można wejść z wózkiem?

Na Morskie Oko można wejść z wózkiem, najlepiej jest skorzystać z czerwonego szlaku, ponieważ wiedzie on do jeziora prostą, asfaltową drogą. W jedną stronę droga ma około 9 kilometrów i zajmuje około dwóch i pół godziny spaceru. Trasa ta obfituje w liczne atrakcje. Jedną z pierwszych są Wodogrzmoty Mickiewicza, czyli malowniczo położone systemy wodospadów w Dolinie Roztoki. W pobliżu znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Tatr, w tym ich najwyższy szczyt, czyli Gerlach. Po kilkunastu minutach możemy dojść do Doliny Rybiego Potoku, skąd rozpościerają się coraz piękniejsze krajobrazy. W dalszej kolejności dochodzimy do Polany Włosienicy, gdzie możemy zrobić sobie dłuższy postój, aby odpocząć i coś zjeść. Udając się ze wspomnianej polany w dalszym kierunku, docieramy do Morskiego Oka. Tam droga prowadzi wyłącznie pieszo, a wyjątkowe widoki wynagradzają trud wędrówki. Warto dodać, że pobyt w górach sprzyja rozwojowi maluszków, ponieważ świeże, górskie powietrze działa pozytywnie na ich układ oddechowy. Jest to zatem świetne miejsce do wypoczynku w trakcie majówki, czy wakacji. 

Wybierz dobry wózek do górskiej wędrówki

Choć większa część czerwonego szlaku na Morskie Oko wiedzie po asfaltowej drodze, to ostatni fragment trasy jest nieco wyboisty. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w dobry wózek dla dziecka, w którym będzie mogło komfortowo podróżować przez całą drogę. 

Polecamy nasz model X-Move, który idealnie sprawdzi się m.in. podczas spaceru na Morskie Oko. Dzięki pompowanym, dużym kołom z miękką amortyzacją bardzo łatwo prowadzi się w każdych warunkach. Obszerne, regulowane siedzisko i duża budka pozwalają dziecku na wygodne podróżowanie zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej w czasie drzemki. Wspomniany model spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa – zastosowano w nim 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz tkaniny z protektorem UPF50+. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie diod LED w podnóżku. Zwiększają one widoczność wózka po zmroku, gdy na przykład wracamy do schroniska, czy hotelu. 

Modelem, który idealnie wpisuje się w podróż na Morskie Oko, jak i podobne wyprawy, zdecydowanie jest wózek do biegania X-Run. Posiada przykładowo siedzisko hamakowe, zawieszone na paskach. Dzięki temu dziecko nawet na nierównościach odczuwa komfort podróżowania, delikatne bujanie. Wózek posiada duże pompowane koła, które tłumią także nierówności. Są one dodatkowo pochylone względem własnej osi, co sprawia, iż ten model jest bardzo stabilny. Wyposażony w ręczny hamulec dodatkowo sprawdzi się także zjeżdżając z góry, gdyż łatwo utrzymać nad nim kontrolę. Lekka aluminiowa konstrukcja, oraz idealnie wyważony środek ciężkości sprawia ponadto, że bardzo łatwo się nim „podbija” i manewruje. Radzi sobie doskonale w trudnym terenie. Wózek jest dostosowany do biegania z dzieckiem, jak również do codziennego użytkowania – jego unikalne cechy sprawiają, że jest to model uniwersalny.

Co jeszcze zabrać na wyjście nad Morskie Oko?

Trasa na Morskie Oko i z powrotem zajmuje wiele godzin, dlatego warto odpowiednio przygotować się do wędrówki. Wszelkie niezbędne przybory, czy przekąski pomieści nasz stylowy plecak X-Venture zawieszany na rączce wózka za pomocą dedykowanych mocowań. Wewnątrz rodzice mają do dyspozycji składany przewijak, który pozwoli wygodnie zmienić pieluszkę maluszkowi podczas postojów oraz termiczny pokrowiec na butelkę, zachowujący ciepło mleka lub innego napoju. Z boku znajduje się specjalna kieszonka, w której można umieścić nawilżane chusteczki, które z pewnością przydadzą się podczas wędrówki. Polecamy zabrać ze sobą także przekąski dla maluszka, zabawki oraz krem z filtrem. Przyda się również lekki kocyk w razie, gdyby pogoda się pogorszyła. Warto zabrać również parasolkę do wózka.

Sprawdź także inne wpisy oraz produkty: