Czy lotniska pozwalają przewozić wózki dla bliźniaków?

Na lotniskach pozwala się na przewożenie wózków dla bliźniaków, jednak widoczne są różnice między ich przewożeniem już na pokładzie samolotu. Konieczne jest nadanie ich jako bagaż rejestrowany, gdyż ich gabaryty nie pozwalają na ich transportowanie jako bagażu podręcznego. 

Wiele linii lotniczych pozwala na przewożenie wózków dla bliźniaków, jednak istnieją tutaj pewne ograniczenia w kwestii sposobu ich transportowania. Większość linii dopuszcza przewożenie jako bagażu podręcznego wyłącznie lekkich modeli wózków, których waga nie przekracza przeważnie 10-20 kilogramów i które jednocześnie można złożyć do niewielkich rozmiarów. 

Większość wózków przeznaczonych dla bliźniaków nie spełnia tych wymagań, co wynika z konieczności dostosowania konstrukcji do przewozu dwójki dzieci. Wtedy konieczne będzie nadanie wózka jako bagaż rejestrowany, który umieszczony będzie w luku bagażowym. Oznacza to, że na pokład samolotu będziemy musieli wejść z dzieckiem na rękach. 

Warto przed wylotem sprawdzić szczegółowe warunki przewozu wózków w danej linii lotniczej

Poszczególne linie lotnicze mają swoje własne przepisy dotyczące przewozu wózków podwójnych, dlatego przed wylotem warto sprawdzić, jakie wymogi obowiązują w danej linii. Przykładowo w popularnych liniach Wizzair, czy Ryanair dopuszczalne jest darmowe przewożenie jednego wózka dla jednego dziecka. Z kolei w przypadku American Airlines można przewozić je wyłącznie jako dodatkowy bagaż, jednak ich masy nie sumuje się ze standardowym dopuszczalnym ciężarem bagażu. Jednak w tym przypadku waga wózka nie może przekraczać 20 funtów, co odpowiada wadze około 9 kilogramów. 

Jaki podwójny wózek sprawdzi się podczas podróżowania z dwójką maluchów?

Przewożenie wózka podwójnego w samolocie jest nieco trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku lekkich modeli przeznaczonych dla jednego dziecka, jednak nie jest to niemożliwe. Konieczny jest wybór odpowiedniego modelu, najlepiej takiego, który będzie niewiele ważył. Dobrym wyborem będzie X-Double, dostępny w ofercie marki X-lander. Jego kluczowa cecha to waga sięgająca 13,3 kilograma, dzięki czemu z łatwością można go prowadzić. Ponadto wspomniany model ma dwa niezależne siedziska z dużą ilością miejsca dla każdego dziecka i mieści się w każdym przejściu. Wózek jest zwrotny, dlatego prowadzi się go z łatwością. Niewątpliwie jego zaletą jest bardzo łatwy sposób składania – wystarczy przesunąć przycisk, aby X-Double złożył się sam. Wózek ma amortyzowane koła, z czego przednie można blokować, co znacznie ułatwia pokonywanie trudniejszego terenu. Wspomniany model spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, posiada m.in. pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, barierki umieszczane z przodu, czy system odblasków na kołach i z przodu obu budek.Zastosowano także tkaniny UPF50+ w protektorem UV. X-Double doskonale sprawdzi się podczas wyjazdów z dwójką dzieci, jednak dobrze jest go odpowiednio zabezpieczyć nim zostanie włożony do luku bagażowego, co pozwoli uniknąć powstawania zanieczyszczeń, czy zarysowań na jego powierzchni. 

Zobacz również inne wpisy blogowe oraz produkty: