Czy dziecko może spać w gondoli?

Dla wielu rodziców gondola to jeden z podstawowych elementów wyprawki. Pozwala w wygodny sposób spacerować wraz z dzieckiem do momentu ukończenia ok. szóstego miesiąca życia, a konkretnie do chwili, gdy potrafi już samodzielnie siadać. Noworodki jednak spędzają większą część doby na śnie. Czy zatem gondola, w której podróżują, nadaje się również do regularnego spania? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przykładowo, gdy wrócimy ze spaceru do domu, a maluch śpi, warto nie wyciągać go z wózka, aby się nie przebudził. Należy także stale doglądać dziecka. Wielu rodziców traktuje gondolę, jako zastępcze miejsce dla snu w domu. Wózkiem można też ukołysać dziecko, aby mogło szybciej zasnąć. Według specjalistów, mimo tego, iż wysokiej jakości gondole dają dziecku pełny poziom komfortu i bezpieczeństwa, zaleca się, by dzieci poza czasem spędzonym na spacerze kłaść do spania w dedykowanych łóżeczkach.

Dobra gondola sprawdzi się podczas drzemki na spacerze

Dziecko może komfortowo i spokojnie spać w gondoli podczas spaceru. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby była ona wyposażona w solidny materacyk, który nie będzie ulegał szybkiemu odkształceniu. Dobrze sprawdzi się nasza gondola X-Pram, pasująca do modeli wózków X-lander. Zawiera wysokiej jakości piankowy materacyk, który jest wygodny dla maluszka i jednocześnie można go utrzymać w czystości w bardzo łatwy sposób. Duża, rozkładana budka posiada panel wentylacyjny, ponadto zawiera tkaniny z protektorem UPF50+. Wszystkie te elementy wpływają nie tylko na komfort, ale także bezpieczeństwo podczas spacerów, gdy dziecko również śpi. Gondolę wpina się do ramy wózka poprzez dedykowane adaptery. 

Jak zapewnić komfort śpiącemu maluszkowi?

Chcąc mieć pewność, że dziecko komfortowo śpi w gondoli, wyłóżmy materacyk miłym w dotyku prześcieradłem. Niezwykle istotne jest dostosowanie ubioru maluszka do panujących aktualnie warunków, co z jednej strony zapobiegnie przegrzaniu, a z drugiej wychłodzeniu ciała. Warto również przykryć dziecko kocykiem podczas wiosny oraz jesieni. Latem przeważnie dni są upalne, dlatego możemy zrezygnować z przykrywania dziecka. Z kolei zimą dobrze sprawdzą się śpiworki. Zwracajmy uwagę na to, aby były ciepłe, a przy tym stworzone z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Każdy z wymienionych produktów zajmuje stałe miejsce w ofercie marki X-lander. Wyróżniają się one bogatą stylistyką i wysoką jakością wykonania, jak i zastosowanych materiałów, dlatego świetnie sprawdzą się podczas spacerów, gdy chcemy zapewnić wygodę maluszkowi.

Zobacz także inne artykuły oraz produkty: