Ciąża to niepowtarzalny etap w życiu kobiety, który choć piękny, wymaga poświęcenia. Dlatego, aby odzyskać formę po urodzeniu dziecka, warto zainteresować się ćwiczeniami aerobowymi. Ten rodzaj aktywności fizycznej polega na zwiększonej wymianie tlenowej, co łączy się z szybszą przemianą materii. Dzięki temu możesz doprowadzić do przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia aerobowe podnoszą tętno, za sprawą swojej intensywności. Ma to odwzorowanie w poprawie kondycji i wyglądu sylwetki.

Co dają ćwiczenia aerobowe?

Ćwiczenia aerobowe mają wiele zalet i nie chodzi tu tylko o poprawę figury, poprzez polepszenie przemiany materii. Warto zaznaczyć, że trening w tym stylu pozwala na poprawę pracy serca. Co więcej, ćwiczenia aerobowe dodadzą Ci energii, co przyda się podczas zabawy z dzieckiem. Pamiętaj jednak, że aby aktywność fizyczna przyniosła oczekiwane rezultaty, musi być regularnie praktykowana.

Jak długo powinien trwać trening aerobowy, by odzyskać formę po ciąży?

Trening aerobowy powinien trwać przynajmniej 40 minut. Wówczas zapewni Ci efekty, jakich oczekujesz. Przez pierwsze 30 minut ćwiczeń aerobowych, organizm spala węglowodany, dopiero w następnej kolejności – tkankę tłuszczową. Dlatego trening powinien mieć optymalny czas trwania i być systematyczny – wykonywany np. 3-4 w tygodniu. Pamiętaj również o dniach odpoczynku, które pozwolą Ci zregenerować siły i motywację do aktywności fizycznej.

Tętno jest ważne

Podczas ćwiczeń aerobowych, zgodnie z zamysłem istotne jest tętno. Powinno utrzymywać się na poziomie 60-65% tętna maksymalnego, czyli około 120-130 uderzeń na minutę. Skuteczność treningu aerobowego opiera się głównie na szybszym biciu serca, dlatego warto zwracać na ten aspekt należytą uwagę.

Przykładowe ćwiczenia aerobowe

Do ćwiczeń aerobowych zaliczamy m.in. chód, bieg, jazdę na rowerze, pływanie. Pierwsza możliwość powinna szczególnie zainteresować mamy po ciąży. Długie spacery z dzieckiem wspomogą Cię w utracie wagi i poprawie sylwetki. Możesz zabrać malucha w wózku X-Move na ciekawą wycieczkę po okolicy. Ten model wózka dziecięcego został wyposażony w odwracaną spacerówkę, diody LED w podnóżku, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, miękką amortyzację i wiele innych, korzystnych cech. Ćwiczenia aerobowe możesz także wykonywać w domowym zaciszu, przykładowo wtedy, gdy pogoda nie pozwala na wyjście na zewnątrz.

Motywacja do treningu aerobowego pozwoli Ci odzyskać figurę po ciąży

Ważna jest również odpowiednia motywacja do wykonywania ćwiczeń aerobowych. Warto zatem poznać wszystkie zalety i wymagania treningu, który pozwoli Ci odzyskać zgrabną sylwetkę po ciąży. Miej także na uwadze swoje własne zdrowie – nie przemęczaj się zbytnio, trenuj regularnie, rzetelnie, ale też rozważnie. Możesz umówić się na wspólny trening z przyjaciółką lub siostrą, co także wzmocni Twoją motywację. Pamiętaj również, by nie zniechęcać się – pierwsze efekty przyjdą z czasem, jednak nie od razu.

Możesz poprawić swoją sylwetkę odpowiednimi ćwiczeniami aerobowymi

Dzięki ćwiczeniom aerobowym, Twoja sylwetka może prezentować się nawet lepiej niż przed ciążą. By to osiągnąć, trzeba jednak być systematyczną, wytrwałą i cierpliwą. Dlatego warto zrobić sobie dzień przerwy od treningu, który pozwoli Ci uniknąć zbytniego przemęczenia, znudzenia aktywnością fizyczną. Moment wykonywania ćwiczeń aerobowych może być także formą relaksu – na przykład po całodniowej opiece nad dzieckiem. Chwila poświęcona samej sobie zapewni Ci korzyści nie tylko fizyczne, ale też emocjonalne.

Ćwiczenia aerobowe połącz z dietą

Aby jeszcze lepiej spalać pozostałą po ciąży tkankę tłuszczową, zadbaj o odpowiednią dietę. Wówczas trening aerobowy przyniesie jeszcze lepsze rezultaty. Zdecydowanie nie należy pomijać kwestii zdrowego, świadomego żywienia.

Akcesoria X-lander, które mogą Ci się przydać podczas ćwiczeń aerobowych

Jednym z kluczowych jest wózek do biegania X-Run, dzięki któremu możesz wspólnie z dzieckiem ćwiczyć. To wspaniałe rozwiązanie, gdyż pozwala na wspólne spędzania czasu z maleństwem, dbając jednocześnie o sylwetkę.

Gadżety, które będą także zdecydowanie przydatne w takim przypadku to np. torba do wózka X-Bag, czy plecak do wózka X-Venture. Oba rozwiązania są tak przemyślane, by maksymalnie ułatwić każde wyjście z dzieckiem. Odpowiednio zaprojektowane, pozwolą łatwo i „sprytnie” pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, które musisz zabrać na wspólną aktywność z dzieckiem.

Przyda się także uchwyt na kubek/butelkę X-Mug, jak również outdoorowa parasolka na wózek X-Cloud, gdyby podczas ćwiczeń nastąpiła zmiana pogody.

W zależności od panujących warunków na zewnątrz warto posiadać także śpiworek dla dziecka lub kocyk, które w razie potrzeby będziesz mogła wykorzystać, by zapewnić maksymalny komfort dziecku.

– Zobacz śpiworki dla dzieci oraz kocyki dla dzieci

Serdecznie zachęcamy do aktywności, tym bardziej, jeśli może ona być wykonywana wraz z dzieckiem. Wszystkie osoby zainteresowane innymi tematami z zakresu rodzicielstwa, serdecznie zapraszamy do naszego poradnika, gdzie znajdziesz m.in.: