Co zamiast fotelika rowerowego?

Dla wielu rodziców fotelik rowerowy jest podstawowym atrybutem do wspólnej jazdy z maluchem na rowerze. Nie jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie ze względu na rodzaj zastosowanej konstrukcji. Taki fotelik montuje się w tylnej części roweru, najczęściej za pomocą odpowiedniego stelaża dołączonego do zestawu. Montuje się go do rury podsiodłowej i zabezpiecza trzpieniem, a na to wsuwa fotelik. Oczywiście wyposażony jest on w pasy, które zapobiegają wypadnięciu dziecka, jednak nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie ze względu na to, że w razie przewrócenia się roweru, przewraca się także fotelik wraz z dzieckiem, co w wielu przypadkach może doprowadzić do poważnych urazów. 

Przyczepka rowerowa to doskonały zamiennik fotelików

Zamiast fotelika mocowanego do ramy roweru można wykorzystać przyczepki rowerowe, które mają znacznie więcej zalet. Przede wszystkim mocowane są one za pomocą specjalnego ramienia do ramy roweru, jednak posiadają one elastyczny element, który w razie przewrócenia roweru zapobiega wywróceniu się przyczepki. Takie rozwiązanie zastosowano w naszej nowej przyczepce 3w1 Booster 2, przeznaczonej do przewożenia dwójki dzieci. Wymieniony model wyposażony został w hamulec tarczowy, pozwalający na szybkie i skuteczne zatrzymanie przyczepki. W środku dzieci mają dużo miejsca do siedzenia, każde z nich można zapiąć w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, ponadto można pochylić oparcie, co sprawdzi się podczas drzemki dziecka. Konstrukcja całej przyczepki jest mocna i stabilna, do jej stworzenia wykorzystaliśmy materiały wysokiej jakości, które przeszły niezbędne testy, potwierdzające, że jest to produkt bezpieczny w użytkowaniu. W zestawie znajdziemy między innymi osłonę przeciwsłoneczną, folię przeciwdeszczową oraz przedni panel z siatki, który chroni dziecko przed zanieczyszczeniami spod kół, a także przed insektami. 

Jest to produkt 3w1, dlatego można zamocować dyszel do roweru i w ten sposób podróżować z dzieckiem, ale świetnie sprawdzi się także, jako wózek biegowy po zamontowaniu koła z przodu, a także, jako komfortowy wózek spacerowy. Wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i doskonała jakość wykonania sprawia, że Booster 2 idealnie sprawdzi się do wspólnych aktywności z dzieckiem na świeżym powietrzu. 

A może hol rowerowy?

Nieco mniej popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie holu rowerowego. Przeznaczony jest on jednak dla nieco starszych dzieci, które potrafią dobrze operować pedałami roweru. Taki hol ma postać drążka mocowanego do rury podsiodłowej za pomocą mocnej obejmy, a drugi koniec mocowany jest do główki ramy roweru dziecka, w niektórych przypadkach także do widelców. Dzięki temu przednie koło drugiego roweru jest nieco uniesione, co pozwala w pełni na kontrolowanie toru jazdy. Jednak w tym przypadku dziecko ma również wpływ na prędkość jazdy takiego tandemu, ale w razie zmęczenia mogą również nie pedałować. Podczas jazdy należy jednak zwracać szczególną uwagę na dziecko podróżujące z tyłu, należy także kontrolować prędkość, jak i omijać przeszkody – prowadzić w taki sposób, aby uniknąć wywrócenia obu rowerów. 

Przeczytaj także inne artykuły oraz zobacz produkty: