Co do wózka na wiosnę?

Wiosna jest idealnym czasem na spacerowanie. Dni stają się coraz dłuższe, bardziej słoneczne, a powietrze rześkie. Niewątpliwie wpływa to na zwiększenie odporności u dziecka, ale także wzmocnienie jego więzi z rodzicami poprzez wspólne i aktywne spędzanie czasu. Warto zabrać do wózka kilka przydatnych akcesoriów, które z jednej strony zwiększą komfort podróżowania dziecka, a z drugiej strony przydadzą się podczas jego przewijania, czy karmienia. Garść praktycznych wskazówek w tej kwestii zawarliśmy w poniższym artykule. 

Dobry kocyk zapewni dziecku ciepło

Wiosną warto zabrać do wózka kocyk. O tej porze roku dni potrafią być wciąż chłodne, dlatego dobrze jest mieć ze sobą coś do okrycia maluszka. Najlepsze są lekkie artykuły, wykonane z przewiewnych tkanin. Wymienia się tutaj materiały bawełniane, czy bawełniano-bambusowe. Ochronią dziecko przed chłodnymi podmuchami wiatru, ponadto zastosowanie tego rodzaju tkanin pozwala na ograniczenie występowania podrażnień ich delikatnej skóry, co jest szczególnie istotne w przypadku alergików. 

Zabierz ze sobą parasolkę chroniącą przed słońcem

Podczas mocno słonecznych dni z pewnością przyda się także parasolka. Przybiera ona postać klasycznych, rozkładanych modeli, jak również produktów przypominających nieco żagiel, mocowanych do budki i rączki wózka. Tworzy ona wówczas swego rodzaju daszek, ograniczający dostęp promieni słonecznych, a dziecko w dalszym ciągu może obserwować drogę przed sobą podczas przechadzki. Taka parasolka składa się do niewielkich rozmiarów, dlatego zajmuje niewiele miejsca w koszu wózka. Z pewnością dobrze jest mieć ją zawsze pod ręką.

Wszystkie niezbędne akcesoria zmieścisz w plecaku zawieszanym na rączce wózka

Oprócz wspomnianych elementów do wózka, warto zabrać również inne drobne artykuły, w tym pieluszki, chusteczki, przekąski, czy zabawki dla maluszka. Każdą z wymienionych rzeczy możemy umieścić w dedykowanej torbie, lub plecaku wieszanym na rączce. Polecamy nasz model X-Venture mocowany za pomocą dwóch haczyków. W środku dołączony jest turystyczny przewijak i pokrowiec termiczny na butelkę. Prezentuje się bardzo stylowo, a przy tym pomieści wszelkie niezbędne drobiazgi. 

Odnosząc się do wiosennych spacerów, zachęcamy także do wyboru jednego z naszych modeli wózków

Aktywnym rodzicom, którzy często biegają lub jeżdżą na rolkach, z pewnością będzie odpowiadał wózek biegowy X-Run, który posiada m.in. duże tyle koła pochylone względem własnej osi, co gwarantuje niezwykłą stabilność podczas jazdy. Dziecko siedzi w nim nie tylko bezpieczne, ale także bardzo komfortowo, ponieważ wyposażony jest w siedzisko hamakowe zawieszone na paskach. Dzięki temu rozwiązaniu maluch jest delikatnie kołysany w czasie jazdy, a nierówności terenu są niwelowane. Warto zwrócić uwagę także na aluminiową ramę – jest lekka, a przy tym bardzo wytrzymała. Podczas wiosennych spacerów bardzo ważne jest już zabezpieczenie dziecka przed promieniowaniem słonecznym – tutaj przydatna będzie tkanina użyta w wózku z protektorem UPF50+. We wspomnianym modelu zastosowano również dzwonek ostrzegawczy oraz ręczny hamulec, który pozwoli bezpiecznie zjeżdżać wózkiem z pochyłych terenów. X-Run można nabyć także w zestawie z gondolą, dzięki czemu może być także stosowany już od pierwszych dni życia dziecka. Model ten jest bardzo uniwersalny, gdyż doskonale sprawdza się zarówno do wspólnego biegania, jak i przykładowo do trudnego terenu: na plażę, w góry, czy na polne drogi.

Warto wspomnieć jeszcze, że na okres wiosenny doskonale sprawdzi się także lekka spacerówka X-Fly (waży zaledwie 6,9 kg.), która sprawdza się także świetnie podczas podróży, w tym również samolotem. Po złożeniu ma niewielkie rozmiary i można ją przenosić, jak torbę na ramie. Idealny model na wiosenne spacery, czy wszelkie podróże.

Sprawdź również inne wpisy oraz produkty: