Co bezpieczniejsze przyczepka rowerowa czy fotelik?

Wielu rodziców chętnie stawia na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu wraz z dzieckiem. Nie sposób przecenić korzyści wynikających z takiej formy spędzania czasu – wzmacnia więzi, zapewnia lepsze dotlenienie mózgu, poprawia działanie układu odpornościowego, czy wydolności organizmu, a to tylko niektóre z nich. Wspólna jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na wspólne uprawianie sportu, jednak należy ją prowadzić tak, aby była bezpieczna dla malucha. 

Rodzice mają do wyboru dwa rodzaje atrybutów – przyczepki rowerowe oraz foteliki. Różnią się one pod względem konstrukcji, ale także pod względem bezpieczeństwa. To przyczepki uważane są za znacznie bezpieczniejsze. Wynika to przede wszystkim z rodzaju zastosowanej konstrukcji. Mają one specjalny uchwyt do mocowania na ramie roweru, który w razie przewrócenia się roweru nie powoduje wywrócenia przyczepki. Z kolei foteliki rowerowe mocowane są do ramy za pomocą specjalnego stelaża mocowanego do rury podsiodłowej, całość dodatkowo usztywnia się paskiem. W razie przewrócenia się roweru także fotelik się przewraca, co może doprowadzić do powstawania urazów, dlatego jest to zdecydowanie gorsze rozwiązanie. 

Przyczepki rowerowe są wygodniejsze do podróżowania od fotelików

Rowerowe przyczepki dla dzieci są nie tylko bezpieczniejsze, ale także wygodniejsze w odróżnieniu od fotelików. Przede wszystkim maluch ma tam znacznie więcej miejsca do dyspozycji do wygodnego siedzenia. Poza tym cała przestrzeń jest zadaszona, przez co chroni dziecko przed działaniem słońca, czy wody opadowej, a dzięki siateczkowym panelom jest ono chronione od zanieczyszczeń wydobywających się spod kół, a także przed owadami. 

Oczywiście w przyczepkach rowerowych stosuje się również pasy bezpieczeństwa, głównie pięciopunktowe, które znane są z samochodów rajdowych. Dzięki temu dziecko siedzi stabilnie, a sposób zapięcia skutecznie eliminuje możliwość samodzielnego odpięcia pasów. Podczas zakupu określonego modelu warto zwracać uwagę na to, aby posiadał on odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Nie należy zapominać również o zakładaniu dziecku kasku. 

Jak wybrać odpowiednią przyczepkę rowerową dla dziecka?

Przyczepki rowerowe znajdują coraz więcej zwolenników, głównie ze względu na bezpieczeństwo oraz możliwość przewożenia nie tylko jednego dziecka, ale także dwojga (w zależności od rodzaju konstrukcji). Z tego powodu nasza marka rozszerza swój asortyment o przyczepkę do roweru Booster 2, przeznaczoną do przewożenia aż dwójki dzieci. Niezwykle praktyczną cechą tego produktu jest to, że został on opracowany w technologii 3w1, dlatego oprócz przyczepki może pełnić także funkcję spacerówki lub wózka biegowego, oczywiście po dołączeniu odpowiednich kół. Wspomniany model w bardzo prosty sposób montuje się do ramy roweru, ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz możliwość pochylania kanapy do pozycji półleżącej. Booster 2 został stworzony z dbałością o detale – zastosowaliśmy hamulec tarczowy, wodoodporne zamki, panele chroniące przed słońcem, a w razie deszczowej pogody można zastosować folię przeciwdeszczową. 

Zobacz również inne porady oraz produkty: