Letnie, cienkie śpiworki do wózka doskonale nadają się zarówno do spacerówek, jak i gondoli. Ich niekwestionowaną zaletą jest pewność, że maluch się nie odkryje, nawet jeśli będzie już bardzo ruchliwy. Co również istotne, letnie śpiworki nie ograniczają ruchów dziecka, dlatego zapewniają też maluchowi odpowiedni poziom komfortu.

Cechy dobrych, cienkich śpiworków do wózka 

Każdy cienki śpiworek do spacerówki, jak i gondoli, musi być przede wszystkim bezpieczny, komfortowy dla dziecka i funkcjonalny. Istotne znacznie ma tutaj rodzaj zapinania. Wygodne, oraz intuicyjne sprawia, że łatwo i szybko możemy dziecko do śpiworka włożyć lub wyjąc w razie konieczności. W przypadku cienkich śpiworków do wózków spacerowych równie ważne jest, by miały otwory  przez które można przełożyć pasy wózka, które zagwarantują maluchowi bezpieczeństwo. Warto dodać, iż niektóre modele można także łatwo „skracać”. Czyli przykładowo, jak ma to miejsce w śpiworkach X-lander, można odpiąć dolną część śpiworka, dzięki czemu staję się odpowiedni dla noworodka.

Cienki, letni śpiworek dla niemowlaka chroniący przed działaniem czynników atmosferycznych

Dobre letnie śpiworki do spacerówki nie tylko skutecznie ochronią maluszka przed wieczornym chłodem, ale także przed innymi warunkami atmosferycznymi, na przykład opadami deszczu. Tym charakteryzują się między innymi śpiworki wiosenne, które z zewnątrz posiadają cienką, ale wodoodporną tkaninę, która stanowi barierę chroniącą dziecko przed działaniem wody. Taki śpiworek wiosenny do wózka w bardzo łatwy sposób jesteśmy w stanie utrzymać w czystości. Warto dodać, że niektóre z modeli, np. marki X-lander, zaprojektowane są tak, iż błoto, czy inne zbrudzenia zostają w dolnej, odpinanej i pokrytej specjalną tkaniną części śpiworka. Tą z kolei można niezależnie wyprać, co jest bardzo dużą i praktyczną cechą. 

Naturalne materiały wykorzystywane do produkcji letnich śpiworków do spania są polecane każdemu dziecku

Podczas wiosennych, ciepłych dni, gdy temperatury panujące na zewnątrz sięgają już kilkunastu stopni z powodzeniem można używać wiosennych oraz letnich śpiworków dla dzieci. Warto jednak sięgać po śpiworki stworzone z certyfikowanych tkanin i z zachowaniem norm wymaganych dla produktów dziecięcych.

Jak dobrać letni śpiworek wiosenny do gondoli?

Jeśli zdecydujemy się na zakup wiosennego śpiworka do gondoli, należy przede wszystkim uwzględnić rozmiary gondoli. Nie może on być zbyt duży, ponieważ będzie wystawał poza obręb wózka lub będziemy musieli pozwijać go we wnętrzu gondoli, co może utrudniać ruchy dziecka. Wiele firm oferuje możliwość zakupu śpiworka wiosennego do gondoli, który dostosowany jest do wewnętrznych wymiarów wózka, co pozwala na idealne dopasowanie. Przykładowo wybierając śpiworki marki X-lander, mamy pewność, iż będą one kompatybilne z wózkami tego producenta. Zdecydowanie należy także zwrócić uwagę, iż wszystkie śpiworki X-lander zaprojektowano w taki sposób, iż można je zmniejszyć poprzez odpięcie dolnej części.

Jesienny śpiworek do wózka spacerowego – czym kierować się przy wyborze?

Śpiworki jesienne do spacerówki doskonale nadają się na spacery podczas przejściowej pogody, gdy dni są coraz krótsze i chłodniejsze, ale nie ma jeszcze mrozów. Podobnie jak w przypadku śpiworków do gondoli, wybór odpowiedniego atrybutu dla dziecka podróżującego w spacerówce jest bardzo ważny. W przypadku niemowląt śpiworek jesienny musi być dostosowany do rozmiarów dziecka. Tutaj ważne jest także, by śpiworek dostosować do wielkości dziecka, czemu służy odpinany dół śpiworka. Może on w takim przypadku być stosowany dla noworodka.

Letni śpiworek niemowlęcy X-lander, który sprawdzi się podczas spacerów

Marka X-lander posiada w swojej ofercie wiele akcesoriów, które są przydatne podczas każdego spaceru, w tym także bardzo praktyczne śpiworki dla dzieci. Każdy z naszych śpiworków do wózka miło otula maluszka, zapewniając mu ciepło podczas spacerów. Warto zwrócić szczególną uwagę na nowość w naszej ofercie – letni śpiworek X-Warm, przypominający mniejszą wersję śpiwora turystycznego. Struktura tego śpiworka przywodzi na myśl kurtki, które z jednej strony są bardzo lekkie, a z drugiej skutecznie chronią ciało przed utratą ciepła. X-Warm cechuje przemyślany układ zamków, który pozwala regulować jego wielkość. Potocznie można stwierdzić, że „rośnie” on razem z dzieckiem. Można także dostosować jego wielkość do gondoli, a następnie do spacerówki, przez co staje się bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Letni śpiworek X-lander cechuje także antyalergiczne wypełnienie i wysokogatunkowa tkanina wewnętrzna. Warto dodać, że wodoszczelne, oddzielne zamki rozsuwają się do końca, dzięki czemu bardzo łatwo ułożyć dziecko w wózku, ale także wyjąć, nawet podczas snu. Letni śpiworek poza swoją podstawową funkcją ochrony dziecka i zapewnienia komfortowego spaceru, jest także w przypadku X-Warm bardzo ciekawym dodatkiem do wózka, który wyróżnia nowoczesny i sportowy design, dopasowany do charakteru marki.

Zobacz również: