Rodzeństwo bliźniacze to oczywiście podwójna radość, ale co za tym idzie też podwójne wyzwanie dla rodziców, aby zadbać o komfort dla swoich dzieci, odpowiednią przestrzeń dla nich i bezpieczeństwo. Jednym z obszarów, który może generować sporo trudności, są spacery z dwójką dzieci. Spacery są szczególnie zalecane, zarówno te bliskie, jak i te dalsze wyprawy, jednak są one także szczególnym wyzwaniem logistyczny dla rodziców, zwłaszcza w przypadku dwójki dzieci. Stąd każdy element, który może je ułatwić będzie miał bardzo duże znaczenie, a wszystko oczywiście zaczyna się od odpowiedniej spacerówki dla bliźniaków. Zdecydowanie warto kierować się nowoczesnymi i praktycznymi rozwiązaniami, które nie tylko ułatwią wspólne wyjścia, ale także pozwolą czerpać z nich jak najwięcej radości.

Spacerówka dla bliźniaków – przedstawiamy najmniejszy i najlżejszy model na rynku, który Cię zachwyci praktycznością

Spacerówki dedykowane dla bliźniaków to najczęściej znacznie większe rozmiary, waga i trudności w prowadzeniu. Jest to tym bardziej kłopotliwe w przypadku aktywnych rodziców, którzy bardzo często chodzą na spacery ze swoimi dziećmi. Dlatego marka X-lander zaprojektowała spacerówkę dla bliźniaków inną, niż wszystkie dotychczasowe modele dostępne na rynku. X-Double, bo o nim mowa, jest najlżejszą (nieco ponad 11kg) i jednocześnie najmniejszą (szerokość wynosi 73,5 cm) spacerówką dla bliźniaków na rynku. Jest to wózek dla dwójki dzieci, jednak po złożeniu posiada cechy oraz rozmiary niemal, jak pojedyncza spacerówka. To niespotykane do tej pory połączenie sprawia, iż X-Double jest zwinny, lekki, bardzo łatwo się prowadzi i staje się jedną z najbardziej praktycznych spacerówek dla bliźniaków, jakie są dostępne obecnie na rynku.

Wybierając spacerówkę dla bliźniaków, warto upewnić się, że spełni ona podstawowe oczekiwania

Rodzice dwójki dzieci w podobnym wieku potrzebują wyjątkowego wózka, który powinien spełniać oczekiwania indywidualnie i z osobna – każdego z dzieci, jak i rodziców, stąd przed wyborem dobrze jest sprawdzić obszary, które nieco szerzej opiszemy poniżej. Rozwiązania przedstawiamy na przykładzie spacerówki dla bliźniaków X-Double.

-Wąskie chodniki, przejścia, drzwi, a czasem także windy. Podobnie wąskie alejki w parkach, na placach zabaw, czy szlakach turystycznych stanowią duży problem dla tradycyjnych spacerówek dla bliźniaków, ze względu na ich rozmiary.

Spacerówka X-Double dla bliźniąt rozwiązuje te wszystkie trudności – jest to najlżejszy i najmniejszy wózek z segmentu. Charakteryzuje się lekką, aluminiową konstrukcją, która nade wszystko jest bardzo stabilna i wytrzymała. Posiada idealnie wyważony środek ciężkości, przez co doskonale się prowadzi także z jednym dzieckiem, gdy drugie siedzisko jest puste. Nowoczesna spacerówka bliźniacza to także zwrotne, skrętne przednie koła, dobrze amortyzowane, łożyskowane, z odpowiednim hamulcem i blokadą do jazdy tylko na wprost.

– Różne potrzeby dwójki dzieci, nawet jeśli są to bliźniaki, czy też dzieci w zbliżonym wieku, to jednak każde z nich będzie miało nieco inne oczekiwania w danym momencie. Gdy jedno będzie chciało oglądać świat, drugie może być zmęczone i chcieć się zdrzemnąć podczas spaceru, czy wręcz wyjść z wózka.

Spacerówka dla bliźniaków X-Double daje w tym względzie idealne rozwiązania. Mianowicie siedziska są oddzielnie regulowane, można je dowolnie konfigurować. Podobnie powiększone budki są także oddzielne, oraz barierki ochronne także są dedykowane dla każdego siedziska indywidualnie, przez co można stworzyć idealne warunki do podróżowania każdemu dziecku niezależnie od potrzeb drugiego. Nawet, gdy jedno dziecko śpi, a drugie chce wyjść z wózka, to zachowując pełne bezpieczeństwo śpiącego dziecka można wyjąć bez trudu drugie. Dzieci siedzą ponadto w wygodnych siedziskach wykonanych z atestowanych materiałów. Bezpieczeństwo również jest zagwarantowane, dzięki pięciopunktowym pasom bezpieczeństwa, oraz powiększonym budkom z wizjerem (gdzie można podglądać dzieci) chroniącym je przed promieniowaniem słonecznym, chłodem, opadami czy wiatrem.

Spacerówka dla bliźniaków najczęściej zajmuje cały bagażnik w samochodzie. Każda wyprawa, która wymaga przetransportowania spacerówki samochodem, bardzo często okazuje się kłopotliwa. Wózek taki najczęściej zajmuje już cały bagażnik, a w przypadku dwójki dzieci musimy zabrać jeszcze całą masę niezbędnych rzeczy.

Problem ten doskonale rozwiązano w spacerówce dla bliźniaków X-Double, gdyż jest ona nie tylko relatywnie małych rozmiarów po złożeniu, ale także samo składanie jest bardzo proste i intuicyjne. Wózek można bardzo łatwo złożyć, a po złożeniu posiada rozmiary niemal takie, jak pojedyncza spacerówka. Warto jeszcze dodać, iż w przypadku siedzisk dla najmłodszych – miękkie gondole są lekkie oraz składają się płasko na potrzeby transportu.

Równoczesne zapinanie dwójki dzieci w pasy. Stanowi to sporą trudność, zwłaszcza, gdy dzieci są bardzo aktywne, gdyż zapinając jednego, musimy ciągle pilnować drugiego.

Model marki X-lander proponuje tutaj świetne rozwiązanie, mianowicie posiada bardzo łatwą w obsłudze klamrę spinającą pasy. Ponadto dedykowane barierki ochronne dla każdego dziecka stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Jakie ponadto cechy wykazuje nowoczesna spacerówka dla bliźniaków?

– powinna być lekka i niewielkich wymiarów;

– bezpieczna i komfortowa dla dzieci;

– wygodna i łatwa w użytkowaniu dla rodzica;

– łatwa w manewrowaniu i prowadzeniu,

– wykonana z dobrej jakości materiałów, impregnowanych, wodoszczelnych, łatwa w utrzymaniu czystości;

– charakteryzująca się wysoką estetyką wykonania; bogatym wzornictwem, melanżowymi modnymi tkaninami;

– dobrze by posiadała obszerne budki z wizjerami (do podglądania dzieci), chroniącymi przed wszelkimi atmosferycznymi czynnikami; oraz dodatkowy klin poszerzający i chroniący przed słońcem;

– niezależnie regulowane dla każdego maluszka siedziska i podnóżki; rozkładane do pozycji leżącej;

– łatwo i szybko zapinane pięciopunktowe i komfortowe pasy bezpieczeństwa dla maluchów,

– ergonomiczną i regulowaną rączkę do prowadzenia wózka przez rodziców;

– duży zakupowy kosz;

– powinna posiadać dodatkowe akcesoria, np.: folię przeciwdeszczową, moskitierę, itp.