Atrakcje dla dziecka Śląsk

Sprawdź atrakcje dla dziecka na Śląsku, gdzie możesz miło spędzić czas ze swoją pociechą

Wielu rodziców poszukuje atrakcji dla dziecka na Śląsku, gdzie będą mogli spędzać czas ze swoją pociechą. W województwie śląskim istnieje wiele miejsc, które z pewnością uatrakcyjnią wolny czas zarówno podczas wakacji, jak i ferii zimowych. Zachęcamy do lektury kolejnych naszych propozycji sprawdzonych atrakcji dla dziecka na Śląsku.

Atrakcje dla dziecka w Częstochowie

Częstochowa jest drugim co do wielkości miastem województwa śląskiego, w którym można spędzać czas z dzieckiem. Jedną z naszych propozycji jest skorzystanie z oferty planetarium, które będzie atrakcją nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Warto udać się także do Muzeum Zapałek, z którego słynie miasto, czy do Parków Podjasnogórskich, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu.

Jakie atrakcje dla dziecka na Śląsku oferuje miasto Żory?

Kolejną pozycją na liście atrakcji dla dziecka na Śląsku, zajmuje miasto Żory. Obecne są tam atrakcje, w których można spędzać miło czas całymi rodzinami. Rodzice chętnie korzystają z miasteczka westernowego – jest to atrakcja dla dzieci na Śląsku, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem w całym regionie. Ten park rozrywki zawiera kolejkę wąskotorową oraz rollercoastery, które wpasowane są w klimat Dzikiego Zachodu. Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć Parku Cegielnia, nazywanego „Żorskim Central Parkiem”. Obecne są tam liczne atrakcje dla dziecka, w tym ogromny plac zabaw, trasa rowerowa czy skate park.

Chorzów – bogaty wybór atrakcji dla dzieci na Śląsku

Z atrakcji dla dzieci na Śląsku słynie jedno z największych miast województwa, czyli Chorzów. W mieście obecne jest między Planetarium oddane po remoncie, ogromny Park Śląski, a także zoo, wesołe miasteczko oraz kolejka linowa. Atrakcje w Chorzowie świetnie sprawdzą się na rodzinne wyjazdy podczas wakacji. 

Atrakcje na Śląsku dla dziecka, które warto odwiedzić w Gliwicach

Osobom szukającym atrakcji na Śląsku dla dzieci, polecamy skorzystać z obiektów obecnych w Gliwicach. Na szczególną uwagę zasługuje miejsce, w którym znajdują się makiety, po których jeżdżą miniaturowe pociągi – gwarantujemy, że rozrywka świetnie sprawdzi się w przypadku najmłodszych, jak i starszych dzieci. Świetną propozycją o każdej porze roku jest palmiarnia, w której można spacerować wraz z dzieckiem i przy okazji podziwiać unikatowe gatunki egzotycznych roślin.

Ciekawe atrakcje dla dziecka na Śląsku, z których można skorzystać na świeżym powietrzu

Warto jest zwrócić uwagę także na atrakcje dla dziecka na Śląsku, z których można skorzystać, przebywając na świeżym powietrzu. Doskonałą propozycją na wiosenny czy wakacyjny wyjazd jest Ustroń i znajdujący się tam Leśny Park Niespodzianek, gdzie dzieci mogą zobaczyć zwierzęta typowe dla leśnego krajobrazu. Cały park znajduje się na malowniczym terenie, dlatego jest to świetna opcja na niedzielny spacer.

Zobacz również: