Akcesoriów wózkowych, dziecięcych na rynku jest bardzo dużo. To sprawia, że czasem trudno wybrać spośród całej gamy produktów, te, które rzeczywiście będą użyteczne i przydadzą się w praktyce. Dlatego też, jako marka X-lander przygotowaliśmy listę akcesoriów wózkowych, które mają na celu ułatwić codzienne wyzwania, jakie towarzyszą rodzicom, zwłaszcza tych najmłodszych dzieci. Poniższej przybliżymy pokrótce wybrane akcesoria wózkowe, które zaprojektowaliśmy w taki sposób, by z jednej strony były bardzo praktyczne, użyteczne, natomiast z drugiej, stanowiły niezwykle estetyczne i designerskie dodatki.

  • torba lub plecak do wózka, idealne dla aktywnego rodzica. Pełnią rolę organizera, bardzo sprytnego niezbędnika do transportowania niezbędnych rzeczy. Całość rozmyślnie zaplanowana, rozdzielona dedykowanymi przedziałkami oraz kieszeniami, by wszystkie niezbędne przy spacerze z dzieckiem rzeczy, były odpowiednio poselekcjonowane i można było je łatwo oraz szybko znaleźć;
  • śpiworek wózkowy dla dziecka na chłodne, czy mroźne dni, oraz na te cieplejsze kocyk bambusowy. Śpiworki sprawdzą się doskonale, miło otulą, zabezpieczą przed zimnem i wiatrem, jednocześnie dając rodzicom szybki i pełny dostęp do maluszka. Śpiworki zapewniają odpowiednią temperaturę ciała, oraz zaprojektowane są tak, by doskonale pasowały do wózków. Warto wspomnieć, że posiadają także możliwość regulacji odpowiednio do wzrostu dziecka, oraz cechują się właściwościami przeciwdeszczowymi.
  • folia przeciwdeszczowa do wózka z wentylacją, to komfort jazdy nawet w deszczowe dni. Zabezpieczy dziecko w razie niespodziewanych zmian warunków atmosferycznych. Chroni przed opadami deszczu, śniegu, ale także np. przed silnym wiatrem;
  • X-Pack pokrowiec na wózek X-Fly, pomoże przetransportować łatwo i bezpiecznie wózek bez uszczerbku, zadrapań i ubrudzenia, nawet przy dalekich samolotowych podróżach;
  • mufki – ocieplacze na dłonie rodzica – w chłodne dni niezastąpione przy prowadzeniu wózka, dzięki nim nie potrzeba nosić rękawiczek, a dłonie zawsze są suche i ciepłe. Bardzo dużym atutem jest fakt, iż w przypadku mufek, niemal natychmiast możemy reagować na potrzeby dziecka, co przykładowo w przypadku rękawiczek jest już znacznie trudniejsze, a samo ich zdjęcie zajmuje także znacznie więcej czasu. Mufki ponadto są przyczepione do rączki wózka dla dzieci, także po wyjęciu z nich rąk, nie ma ryzyka, iż spadną na ziemię, co w przypadku rękawiczek może się zdarzyć, a dodatkowo w okresie zimowym, podczas śniegu, czy odwilży także uniemożliwić ich ponowne założenie. Warto dodać, że mufki doskonale komponują się ze śpiworkami tworząc spójną całość.
  • outdoorowa parasolka do wózka przeciw słońcu w oryginalnej, niebanalnej i designerskiej formie. Poznaj blendę do wózka w formie daszku montowanego szybkim ruchem na ramie i budce wózka za pomocą specjalnych gumowych taśm. Chroni dziecko przed słońcem dzięki opływowej formie,  bez konieczności ciągłego poprawiania zgodnie z kierunkiem padania promieni;
  • uchwyt na kubek czy butelkę montowany na ramie wózka. Doskonałe rozwiązanie zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Można w takim kubku przewozić butelkę z piciem dla maluszka, jak również napój dla rodzica. Doskonały gadżet, który sprawdzi się świetnie w letnie dni.

W co jeszcze wyposażyć wózek dziecięcy, by był w pełni funkcjonalny?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również wkładki do wózków, w tym dedykowane wkładki spłycające do wózków spacerowych. Wkładki do wózków spacerowych to doskonały pomysł na wizualne dopieszczenie wózka, bowiem występują w pięknych kolorach i drukowanych wzorach. Są bardzo funkcjonalne, gdyż po pierwsze wykonane są z miękkiego i wygodnego dla dziecka materiału, po drugie amortyzują i niwelują dodatkowo wstrząsy podczas jazdy, a po trzecie chronią wózek spacerowy przed zabrudzeniem, okruszkami z jedzenia itp. Łatwe w utrzymaniu czystości, nadają się do prania i bardzo łatwo się je montuje w wózku. Pozwalają one ponadto spersonalizować wózek, nadać mu indywidualny charakter.

Wkładka spłycająca X-Rest to z kolei opcja przewożenia noworodka od pierwszych chwil życia w wózku spacerowym z siedziskiem kubełkowym, ale odpowiednio wypłyconym, dzięki właśnie specjalnej wkładce spłycającej. Opcja taka pozwala niejako dostosować wózek spacerowy X-Cite, do potrzeb noworodka, tworząc swoistą gondolę, dzięki czemu może służyć już od pierwszych dni życia.

Ciekawym pomysłem na wózkowy dodatek jest także dostawka do wózka. To idealny gadżet w przypadku, dwójki dzieci, gdzie jedno jest jeszcze w okresie wózkowym, natomiast drugie preferuje poruszać się już o własnych siłach. W takim przypadku dostawka montowana w wózku stanowi dodatkowe miejsce, jakby stopień z kółkami, gdzie w razie potrzeby starsza pociecha może wygodnie stać podczas spaceru, będąc jednocześnie wieziona wózkiem razem z młodszym dzieckiem. To nie tylko doskonały pomysł, by w razie zmęczenia dziecko mogło odpocząć podczas spaceru, bez konieczności zatrzymywania się, ale także nie lada frajda.