5 rzeczy, o których warto wiedzieć przed zakupem przyczepki rowerowej?

Przyczepka rowerowa to nowoczesne rozwiązanie pozwalające uprawiać sport wraz z dzieckiem na świeżym powietrzu. Warto w tym miejscu podkreślić, że jest to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze od wykorzystania fotelika rowerowego, dlatego wybierając sprzęt do wspólnej jazdy na rowerze, dobrze jest zwrócić uwagę na tę kwestię. Uwadze rodziców polecamy poniższy artykuł, gdzie szczegółowo opisujemy w 5 punktach, co warto wiedzieć o przyczepkach rowerowych przed ich zakupem. 

Bezpieczeństwo malucha to kluczowa cecha

Przed zakupem przyczepki rowerowej podstawową informacją, którą koniecznie należy zdobyć jest poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia producent sprzętu. Mowa tutaj przede wszystkim o pasach bezpieczeństwa, które sprawiają, że maluch siedzi stabilnie i nie może się samodzielnie wypiąć. Najlepiej sprawdzają się te inspirowane technologią rajdową, a mianowicie pasy pięciopunktowe. Zapewniają one dziecku stabilność podczas jazdy po nierównościach oraz zakrętach, ponadto stopień ich skomplikowania sprawia, że maluszek nie ma możliwości ich odpięcia. 

Bardzo ważne jest także mocowanie do roweru minimalizujące ryzyko przewrócenia się samej przyczepki w przypadku wywrócenia się roweru. Tutaj można wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu marki X-lander, które zastosowano w przyczepce Booster 2. Mianowicie dyszel przyczepki jest tak zaprojektowany, że w razie przewrócenia się roweru przykładowo opartego o ścianę budynku, przyczepka będzie nadal stabilnie stała na ziemi. Wywrotka roweru nie przewróci przyczepki. Gwarantuje to maksimum bezpieczeństwa, jednak należy pamiętać o założeniu dziecku kasku na głowę oraz jeździe z odpowiednio dostosowaną prędkością – przeważnie jest do 16 kilometrów na godzinę. 

Przed zakupem warto wiedzieć, jaka jest dopuszczalna masa całkowita przyczepki do roweru

Kolejną ważną kwestią, którą dobrze jest wziąć pod uwagę jest dopuszczalna masa całkowita rowerowej przyczepki. Mowa tutaj o masie samej przyczepki wraz podróżującymi dziećmi oraz przewożonym ładunkiem. Dopuszczalna masa całkowita nie może być wyższa od masy roweru, ponieważ wpływa to na stabilność całej konstrukcji oraz bezpieczeństwo podróżowania dzieci. Odnosząc się do modelu Booster można wskazać, że wytrzymuje ona łączny ciężar do 45 kilogramów. Ponadto cechuje ją lekka i wytrzymała konstrukcja. Ponadto nadaje się do holowania przez większość modeli rowerów. 

Pod uwagę należy wziąć także liczbę dzieci, które mają być przewożone w rowerowej przyczepce

Decydując się na zakup przyczepki rowerowej warto postawić sobie zasadnicze pytanie – ile dzieci zamierzamy w niej przewozić? Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu przeznaczonego do przewożenia dwójki dzieci, co wyróżnia nasz model Booster 2. Ma on dwa miejsca dla dzieci wraz z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. 

Czy przyczepki rowerowe mogą być wielofunkcyjne?

Dostępne na rynku przyczepki rowerowe różnią się pod względem designu, ale także funkcjonalności. Dobrym pomysłem będzie zakup sprzętu 3w1, który po zamontowaniu odpowiednich kół posłuży, jako wózek spacerowy, ale także biegowy. Powyższe cechy wyróżniają przyczepkę Booster 2 z oferty marki X-lander, która idealnie sprawdza się wśród rodziców aktywnie spędzających czas. 

Sprzęt prosto od producenta to gwarancja najwyższej jakości i dobrej ceny

Rowerowe przyczepki warto kupować prosto od producenta, co oferuje między innymi marka X-lander. Dostępne w naszej ofercie modele wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i poziomem bezpieczeństwa – w przyczepce Booster 2 zastosowano pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i możliwość dostosowania jej do indywidualnych potrzeb za pomocą dołączonych modułów. Można przyczepić ją do roweru, po zamocowaniu jednego koła stworzyć wózek biegowy, a po przyczepieniu dwóch kół – wózek spacerowy. Zastosowano także pochylane oparcie, co sprawdzi się podczas drzemki, a także osłonę przeciwdeszczową oraz system odblasków.

Przeczytaj także inne wpisy oraz zobacz produkty: