Zamknij

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz wózek dla swojego dziecka?

co musisz wiedzieć, zanim kupisz wózek dla swojego dziecka

Kupno wózka dziecięcego to ważna inwestycja. Ma gwarantować bezpieczeństwo, być wygodny w użytkowaniu dla Was oraz dla dziecka, a także pasować do Waszego stylu życia. Dowiedzcie się, co musicie wiedzieć, zanim kupicie wózek dla swojego dziecka?

Sprawdźcie certyfikaty

Bezpieczeństwo to absolutna podstawa w przypadku takiego zakupu, dlatego zapoznajcie się najpierw z firmami wydającymi profesjonalne certyfikaty europejskie i sprawdźcie, jakie certyfikaty mają interesujące Was modele wózków i czy spełniają europejskie normy bezpieczeństwa. Europejska norma bezpieczeństwa EN 1888 określa jednolite wymagania techniczne dotyczące bezpieczeństwa, a także procedurę kontroli wózków w całej Europie.  Marka X-Lander posiada natomiast certyfikat TÜV Rheinland, koncernu, który od ponad 150 lat bada i prowadzi certyfikację wyrobów, testując je pod kątem różnych parametrów: funkcjonalności, bezpieczeństwa czy wytrzymałości. Warto zwracać uwagę na dodatkowe certyfikaty, a nie tylko te, które są absolutnym i wymaganym ogólnie minimum.

Zidentyfikujcie swoje potrzeby

Zastanówcie się, na jakie potrzeby przede wszystkim powinien odpowiadać wózek dla Waszego dziecka. Powinien być jak najbardziej kompaktowy i szybko się składać czy może wolelibyście model dostosowany do trudnych terenów, bo planujecie często spacerować po lasach lub górskimi ścieżkami? Kiedy spojrzycie na decyzję o kupnie wózka od tej strony, część modeli wyeliminujecie już na starcie jako te, które nie pasują do Waszego stylu życia. Wielbiciele miejskiego stylu życia zapewne zdecydują się na model taki jak X-Cite, a odkrywcy nieoczywistych ścieżek i podmiejskich szlaków – X-Move.

Poznajcie dodatkowe opcje

Zorientujcie się w dodatkowych opcjach modeli, takich jak odwracana spacerówka, hamulec ręczny – dostępny np. w modelu marki X-Lander X-Run do biegania czy jazdy na rolkach – czy platforma do wózka dla starszego dziecka, która bardzo ułatwi wspólne spacery.

Nie zapomnijcie o akcesoriach

Sprawdźcie, czy do wybranych modeli możecie dokupić lub czy mają one w zestawie szereg niezwykle przydatnych akcesoriów, przykładowo: regulowany kosz zakupowy, uchwyt na kubek taki jak X-Mug marki X-Lander, parasolkę bądź osłonki przed słońcem czy reduktor.

CZYTAJ:  Aktywne spacery. Najlepsze ćwiczenia, które możesz robić z wózkiem

Zapytajcie o przegląd i konserwację

Pamiętajcie, że wózek ma być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego zanim go kupicie, warto zapytać o okresowy przegląd wózka w autoryzowanym punkcie, którego to przeglądu najlepiej dokonać po roku od zakupu. Taką opcję gwarantuje marka X-Lander i naprawdę warto z niej skorzystać. Oprócz tego koniecznie dopytajcie o sposoby konserwacji i czyszczenia wózka, dbania o koła (zwłaszcza ich pompowanie), tapicerkę, stelaż czy akcesoria. Niezależnie od tego przeczytajcie instrukcję, choć profesjonalny sprzedawca na pewno podzieli się z Wami sprawdzonymi radami.

CZYTAJ:  5 zabaw, które uruchomią wyobraźnię Twojego dziecka