Zamknij

3 książki dla aktywnych przyszłych i młodych mam

książki dla przyszłych mam

Oczekiwanie na dziecko, a później bycie mamą, to piękny czas. Jeszcze przed urodzeniem dziecka, czy nawet przygotowując się do zajścia w ciążę, warto przeczytać kilka inspirujących i pełnych wiedzy książek. Pomogą one wszystkim młodym mamom żyć zdrowo i aktywnie. Zainspirują i zmotywują do takiego właśnie życia z maluchem u boku. Jakie książki dla przyszłych mam wybrać?

Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy, Anna Lewandowska

Ania Lewandowska, jedna z najbardziej znanych trenerek w Polsce i żona Roberta Lewandowskiego, niedawno urodziła córeczkę – Klarę. Kiedy w trakcie ciąży zrobiła komplet badań, okazało się, że ich wyniki są wręcz idealne. Wtedy lekarz powiedział jej, aby podzieliła się swoją wiedzą o żywieniu. Lewandowska postanowiła zrobić coś więcej i wydała książkę, w której znaleźć można informacje o diecie, przygotowaniu do ciąży, niezbędnych badaniach, a także równowadze psychicznej przyszłej i młodej mamy. Dodatkowo w książce Healthy mama zamieściła szereg zdrowych przepisów oraz plany treningowe na każdy trymestr ciąży. To kompletny poradnik, jaki pomoże każdej kobiecie przygotować się do ciąży, przeżyć ją zdrowo, a po porodzie sprawnie wrócić do formy.

CZYTAJ:  Jogging z wózkiem. Jak zacząć i o czym pamiętać?

Ciąża fit, Natalia Gacka-Dressler

Inna trenerka i mistrzyni świata fitnessu sylwetkowego Natalia Gacka również została młodą mamą. Podobnie jak Ania Lewandowska postanowiła podzielić się z innymi kobietami swoimi doświadczeniami połączonymi z wiedzą trenera i dietetyka. Ta książka jest właściwie dzienniczkiem Gackiej, uzupełnionym o porady żywieniowe, informacje na temat suplementacji czy wskazówki zaprzyjaźnionej położnej. Ciąża fit zawiera również programy treningowe opracowane dla mam przez trenerkę oraz informacje o aktywności fizycznej kobiet w ciąży. Gacka podzieliła się ze swoimi czytelniczkami i fankami własnymi przemyśleniami – zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi – na bieżąco spisywanymi w trakcie ciąży. Dzięki temu mogą one zapoznać się z prawdziwymi doświadczeniami młodej mamy, która postanowiła pozostać aktywna i zdrowa w ciąży.

Fit Mom, Anna Dziedzic

Autorka bloga fitmom.pl, instruktorka fitnessu, tenisa, pływania i narciarstwa, a także mama dwóch dziewczynek również postanowiła napisać przewodnik dla przyszłych mam. Ania Dziedzic skierowała swój poradnik do aktywnych i świadomych mam, które razem z nią mogą przygotować swoje ciało i ducha na rozmaite zmiany zachodzące w nich podczas ciąży. To idealna książka dla tych kobiet, które dopiero myślą o zajściu w ciążę i chcą jak najlepiej się do niej przygotować. Dziedzic przekazuje przyszłym mamom informacje na temat tego, co zmieni się w ich organizmie. Wszystkie porady poparte są opiniami ekspertów z zakresu dietetyki, położnictwa, ginekologii i endokrynologii. Filmy z treningami na każdy trymestr ciąży pomagają czytelniczkom pozostać aktywnymi oraz szybciej wrócić do formy po porodzie.

CZYTAJ:  Bądź fit mamą. Ćwiczenia w ciąży i z dzieckiem w każdym wieku

Aby pomóc sobie w motywowaniu się czy otrzymać wsparcie w gorszych chwilach, warto obserwować na Instagramie autorki tych trzech książek: Anię Lewandowską, Natalię Gacką i Anię Dziedzic. Każda z nich inspiruje i motywuje do działania, wrzucając na swoje profile zdjęcia z treningów, zdrowych potraw czy swoich maluchów. Z taką dawką inspiracji i wiedzy na pewno uda Ci się żyć zdrowo oraz aktywnie przed, w trakcie i po porodzie. Trzymamy kciuki!